Анкета: Коя операционна система предпочитате да използвате - iOS или Android? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
iOS, заради тясната интеграция и връзка с Apple устройства
0%
0
0%
iOS, заради подбраните приложения с акцент върху качеството
0%
0
0%
iOS, заради по-дългата и навременна поддръжка на OS
0%
0
0%
iOS, заради плавността и лесното използване
0%
0
0%
iOS, заради всички отговори по-горе
9.52%
4
9.52%
Android, заради съвместимостта с много устройства и платформи
0%
0
0%
Android, заради по-богатия избор на приложения
0%
0
0%
Android, заради по-голямата възможност на персонализиране
7.14%
3
7.14%
Android, заради по-широкия избор на устройства от ценовата гама
2.38%
1
2.38%
Android, заради всички отговори по-горе
76.19%
32
76.19%
Нямам предпочитания, използвам iOS и Android паралелно
4.76%
2
4.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя операционна система предпочитате да използвате - iOS или Android?
#1

[Изображение: android-and-ios-development12.jpg]

Коя операционна система предпочитате да използвате - iOS или Android?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Навремето се кефехме на LG G6, където за пръв път имаше заоблени краища на екрана, а сега го изтъкваме като минус... Реално всичко това е субективно. На някой му харесва, на друг - не. Реално Епъл си имат някаква дългосрочна визия за устройствата си и си я спазват и развиват. За някои това е скучно - няма някакви фрапиращи разлики всяка година, а само минимални промени. Ама то и последните две Ултри на Самсунг като ги сложиш една до друга, трябва с лупа да търсиш разликите. Нормално е - все пак търсиш някаква идентичност, устройството ти да е разпознаваемо отдалеч, а не като повечето китайци, дето телефоните им с всяко поколение са абсолютно различни от предходното. Пак казвам - въпрос на вкус и субективна преценка. Иначе спора Андроид срещу Иос е безпредметен, това е все едно Левски срещу ЦСКА. И двете системи си имат плюсове и минуси, вече всеки си решава какво е важно за него и с какво е готов да направи компромис. Аз съм направил компромис с това, че Иос е затворена система и не е толкова customizable, колкото Андроид, обаче в това е и плюса й. Изключително сигурна, надеждна, безпроблемна. Че нямам 10х оптичен зуум или вградена писалка не ми е приоритет, иначе щях да съм с Ултра. По едно време се бях навил да си взимам С22 Ултра, щото с айфона не можеш да снимаш Луната например. После си викам добре де, тая луна колко пък ще я снимам, ще направя 2-3 снимки и толкова, тя си е една и съща... Smile По-важното ми е да имам перфектна point and shoot камера за съвсем нормалните дневни и нощни снимки, а в това отношение и предишния ми 13 про, и сегашния 14 про макс никога не са ме разочаровали.
Цитирай
#3

В никакъв случай Android не е изостанал с 5 години. На едно равнище са нещата по-скоро.

А това да си плащаш за приложенията е мираж в България - като кажа на някой, че от години ползвам YT Premium и се наслаждавам на приложение без реклами на всичките си у-ва, вкл. телевизора - как ще даваш 12 лв... както давам по 5 лв. за цигари например. Истина е, че голяма част от Android приложенията са наблъскани с някакви гадни реклами на странни места и изобщо не изглеждат добре визуално, 1/3 от Play Store е абсолютен та*ак, ако не и 50% и това вярвам е благодарение освен от една страна на мързеливи разработчици от друга страна и на потребителите търсещи качествени приложения за без пари.

One UI си има микро-лагове при мен само на загряло, S22 Ultra работи прекрасно в случай, че не водиш видео разговор по което да е приложение или не ползваш интензивно радиото (4G/5G), например - теглене на голям файл. Но затопли ли се не е най-приятното нещо за употреба, факт. 2200 в това отношение не е по-различен от 990. 2100 сякаш е най-доброто заедно с 888.

iPhone-а и аз съм забелязал , че на места сякаш просто не е 120hz но не мога да определя от какво е и защо ми се струва така. В магазина за приложения не съм ръчкал толкова, но виж в Samsung Apps какъв лаг е, с години не е оправен или пипнат този магазин, малко редизайн - не, в този вид е поне от 2019-2020. В Google Play също съм имал епизодичен лаг на моменти.

Затова казвам, че са си долу-горе на едно на ниво. Вече избор на потребителя кое му е приоритет.
Цитирай
#4

(2023-09-28, 13:44:55)Ivanov_1994 написа:  ....... Android приложенията са наблъскани с някакви гадни реклами на странни места и изобщо не изглеждат добре визуално .......

Те безплатните приложения за IOS пък нямат хич реклами. Например приложение за m3u листи. За Андроид ползвам IPTV Pro струва 6,59 лв. еднократно. Има и free версия която ми пуска реклама когато стартирам приложението или вкарвам листа, но никога докато гледам.
За IOS плащам 5-6 лева за година, ако искам вечен абонамент цените са най малко ×3 спрямо годишния. Ако гледам free версия ми излизат реклами по 30 секунди само като сменя канала или ми прекъсва предаването на всеки 5 минути с нова реклама. Съвсем целенасочено те принуждават да плащаш почти за всичко.

1916 
Цитирай
#5

Може да се добави към анкетата и двете системи, моя отговор е и двете операционни системи, според конкретната нужда и изисквания.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#6

Ще ходим с два телефона. Cool

Добре че са тия айфони, че да живне форума.
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#7

(2023-09-28, 15:04:42)magic1 написа:  Ще ходим с два телефона. Cool

Добре че са тия айфони, че да живне форума.

Ами аз вече ходя с два - Флип 5 и Ай15ПМ. И се радвам на предимствата им без да ги сравнявам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#8

От двете - Android без никакви колебания. Ако е изобщо - Windows.
Цитирай
#9

(2023-09-28, 15:04:42)magic1 написа:  Ще ходим с два телефона. Cool

Добре че са тия айфони, че да живне форума.

Това е много вярно, най-активни са темите свързани със iPhone, каквото и да значи това...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#10

https://mobilebulgaria.com/news/es-shte-...konkurenti
Apple ще трябва да работи с конкурентите си в редица направления, включително електронен портфейл, браузер, магазин за приложения и т.н. Разпоредбите на DMA влизат в сила на 5 март догодина. Предвижда се отваряне възможността за инсталиране на външни магазини за приложения и приложения на iOS.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Само Андроид- Youtube Vanced, Mame,sega, ps1 емулатори, смяна на рингтони от самият телефон с един бутон, без игра половин час с гараж банд, истинска файлова система, отворена еко система, можеш да вържеш каквото си устройство за каквато си марка телефон стига да поддържа Андроид, теми, шрифтове, огромно разнообразие от телефони и не на последно място, по-достъпни телефони и цени.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#12

Android естествено. Имам служебен иТелефон, не знам точно 12 или 13. Пълно дърво, използвам го само за обаждания и една програма по принуда.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#13

Използвал съм само андроид,свикнал съм с него,не мисля да сменям,тепърва да разучавам iOS.

Huawei P30
Цитирай
#14

Навремето (90те) казвах, че никога няма да си купя дизел, защото много трака! Вече 3 търкалям. Старите хора са казали: голям залък лапни, голяма дума не казвай! След покупката на първия ми дизел, съм много обран в думите си. Та колеги, никога не казвайте никога, че ще ползвате само и единствено андроид!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

@pepy1 Не е същото,аз също карам и бензин и дизел и не съм имал никакви проблеми да премина от бензин на дизел,и в момента имам и двете.Но не виждам никакъв смисъл да сменям андроид с iOS,защото съм доволен от андроид,не търся нещо различно,върши ми всичко от което имам нужда.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milss
Цитирай
#16

Не беше насочено към теб, а попринцип. Но никой не знае дали слез 1-2 години няма да смени работата, и да му дадат служебен  например. Ей за такива неща говоря.А иначе дизел или бензин.... Влез в който и да е бг автофорум, и ще видиш че е като ИОС и Андроид спора тук Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

Тук спор няма, форумът е за Андроид и устройства с тази мобилна ОС.

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • DoryanY, milss, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)