Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с неоригинални usb C кабели
#1

Здравейте, имам S23+

Имам чувството че USB c порта на телефона е много плитък и повечето usb c кабели и слушалки не могат да влезнат добре и или губят връзката или се разкачат изцяло. Имате ли такъв проблем. До колкото последно пробвах с оригиналния кабел на Самсунг май нямам такъв проблем, но в 99% от случаите зареждам безжично.  Имате ли такива наблюдения при вашите S23?
Визуално като гледам порта на телефона изглежда наред.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#2

Разчовъркай нежно и внимателно дъното на usb порта с някаква игличка, на мен ми се е случвало да се набият прахоляци и боклучета, след това при вкарване на зарядно се набиват много плътно навътре и като гледаш изглежда все едно няма нищо, но след разчовъркване се оказа че има 0.5-1 милиметър слой
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • remixa92
Цитирай
#3

Златен си. Пробвах със спирт с кво ли не.
Но на края с клечка за уши в самото дъно човърках и изкарах цяла котка. Оправи си се засега

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#4

Интересно, че след последните ъпдейти и при мен с неоригинални кабели (в колата и на работа) ми зарежда по-бавно , а на моменти даже изписва "slow charging" и трябва да го извадя и наново да го вкарвам няколко пъти, докато започне да зарежда като преди. Всички кабели и входове са чисти...

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#5

Това при мен се е случвало и с оригиналния кабел.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Това със "slow charging" го имам на старият Note 10+. Или като го сложа да се зарежда след 1 минута спира, и батерията почва да мига. Аз ползвам за момента кабели на Bаseus, и всичките влизат много плътно и стабилно и едва ги изваждам после. Сигурно след време ще се разработи порта и ще влизат и излизат по-лесно, но за сега е стабилно. Оригиналния кабел още не съм го ползвал, а и той е само до 25W (така ми казаха в магазина).

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)