Анкета: Дразни ли Ви, че флагманите с години се предлагат с еднакъв дизайн? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, за толкова пари трябва да правят по-честа промяна
6.45%
2
6.45%
Да, когато си купувам нов флагман искам и нов дизайн
3.23%
1
3.23%
Да, дизайна е една от основните причини да си купя нов телефон
0%
0
0%
Да, всички отговори по-горе с "Да"
16.13%
5
16.13%
Не, по-важно е с какъв хардуер и софтуер се предлага
32.26%
10
32.26%
Не, ако този дизайн се възприема добре, нямам проблем
19.35%
6
19.35%
Не, ако цената се запази същата, бих направил компромис
0%
0
0%
Не, всички отговори по-горе с "Не"
22.58%
7
22.58%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дразни ли Ви, че флагманите с години се предлагат с еднакъв дизайн?
#1

[Изображение: p26kj-C7y3q-HDyn7-FCo-Ujr-Y.jpg]

Дразни ли Ви, че флагманите с години се предлагат с еднакъв дизайн?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Е, то кои ? iPhone но там концепцията е друга и iOS е само на iPhone, а при Samsung го виждаме само при 23 с дизайна от 22, макар, че този на 22 отпред е Note 20 Ultra но самия Note дизайн предполага това - boxy дизайн. Останалите не са с еднакъв дизайн, напротив. OnePlus 11 например ми харесва много.
Цитирай
#3

Е то на правоъгълна кутия със стъкло от едната страна и две-три-няколко камери от другата няма какво толкова да се променя в дизайна Smile

Sony Z5 Compact.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Няма как да има различен дизайн. Всичко е сързано с функционалността събрана на ограничено пространство. Дисплей отпред с дупчица за камерата някъде горе. Отзад няколко камери в ъгъла или по средата ама все са горе. Този нюанс има значение за мен, защото аз харесвам симетрията. То ест камерите да са по средата като на Pixel , Mate, Honor Magic...

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#5

Дразни ме.Купуваш нов телефон,който визуално е като стария,Sony,Iphone,до някъде Sansung го правят.При автомобилите как е,всеки нов модел се различава от стария,иначе какъв е смосъла,че е нов.

Huawei P30
Цитирай
#6

Дразни ме, но разбирам, че телефоните стигнаха границата на възможностите си още преди години. Производителите вече реално нямат иновации. Дизайн, процесор, сензори, функции, камери достигнаха възможностите си. Сега вече останаха оптимизации, гимикс и т. н. Едно време ситуацията с нетбуците се повтаря. Затова и вече не виждам смисъл от придобиване на новите модели. Те реално не дават нищо ново.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#7

Този смартфон с марка NOTHING PHONE(2) 6.70 , 512 GB, RAM 12 GB, 50+50 MP, 5G, определенено изглежда интересен, почти нищо не знам за тази марка, ето снимка:

[Изображение: NOTHING-PHONE2-DARK-GREY-6.70--512-GB-RA...MP-5G.jpeg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#8

Nothing phone 2 го видях на живо, изглежда много свежарско. Интересен е.
По темата: Преди ме дразнеше, днес не толкова, няма вече какво да се покаже или промени.
И Айфона говоря с хора които имат 14про макс, не желаят да сменят, даже ме питат и какво ново има?
Ами няма, нищо съществено.
Вече е приятно човек да смени веднъж на 3г иначе просто няма смисъл.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

При автомобилите пък изобщо не мога да схвана след 2010 г. коя година кой модел е, толкова безлични станаха... и всички натресоха едни решетки отпреде, чудо...

Изобщо не съм съгласен, че няма в какво да се прави иновацията - камерите се развиват и същия разговор го водехме преди 3 години но от тогава насам камерите се подобриха значително, особено в нощните режими. Екраните се подобриха, всички са ярки вече, доста неща търпят подобрение.

Дизайна при Samsung винаги е бил различен и само тази година се повториха - S10,S20,S21 Ultra каква прилика имат? Никаква.
Huawei P30,P40,P50,P60 (тези двата особено отзад) - никаква прилика.

А и то не са само флагманите - A54,S23 FE и S23 по какво се различават? Последния е с по-тънка рамка около дисплея и до там. A14,A34... чудо, ей там в средния клас на Samsung наистина няма разбер кой модел ползваш, всички се опитват да приличат на флагмана.
Цитирай
#10

Не, не ме дразни, защото и не очаквам драстични промени, поне не и такива, въведени колкото да се покаже нещо напредничаво, ако изобщо е такова.

Разбираем е опитът с NOTHING PHONE и някои други да оригиналничат, но шансовете да купя нещо подобно клонят към нулата. Може да е много ефектно в някоя дискотека, но и отдавна не съм на възраст за това.
Цитирай
#11

[Изображение: J2mzf-DPH3-F2k8-Wx-TDf-Sr-XW.jpg]

[Изображение: iphone-15-pro-max-14-pro-max-1694610270648.webp]

[Изображение: maxresdefault-1.jpg]

[Изображение: nothing.jpg]

[Изображение: maxresdefault-2.jpg]

[Изображение: maxresdefault-3.jpg]

[Изображение: Psqy9t-Bg-Dmy-B7-Jm8fs-Sv6c.jpg]

[Изображение: Pixel-7-and-Pixel-7a-Back.webp]

Ето част от телефоните. Че има минимални разлики, има. Най-малкото с един нов цвят дизайна изглежда различен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2023-10-08, 21:49:04)b0bb0 написа:  Е то на правоъгълна кутия със стъкло от едната страна и две-три-няколко камери от другата няма какво толкова да се променя в дизайна Smile
Honor Magic 5 на кой телефон прилича,по подредба на камерите?Дизайна не е само във формата-правоъгълник.Телефона трябва да бъде разпознаваем,като го видиш от зад,да знаеш кой модел е,а не да се икономисва и от дизайн.При Samsung има голямо сходство на A моделите-A14-A24-A54 със S23 .Подредбата на камерата също е дизайн,който може да е различен при различните модели.При Huawei не съм видял да има сходство между P сирията,и средния клас Nova си е с различен дизайн.


Прикачени файлове
.jpg honor-magic5-pro-1.jpg Размер: 83.79 KB  Сваляния: 94

Huawei P30
Цитирай
#13

Разпознаваем един телефон може да бъде само от някой фен, който рови, чете, купува-ползва-продава... според мен повечето хора, които просто ползват телефона, не могат да разпознаят марката/модела по неговия вид и слабо се интересуват от това.

За мен лично, от практическа гледна точка този Honor Magic 5 (и всички с камери в средата по ширина) не ми би бил удобен. Като го хвана с палец и показалец в хоризонтален режим за снимки, останалите пръсти естествено се опитват да се пречкат пред камерите Smile Но това си е въпрос на навици и свикване, разбира се.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#14

Не само дизайните са дразнещо еднакви, ами и почти липсват компактни телефони. Това пък съвсем не ми харесва!

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#15

То освен правоъгълни няма какви други да бъдат, освен сгъваемите, които като се разпънат пак са същите. Триъгълни и кръгли и елипсовидни няма как да бъдат, заради хардуера. Може би Сони са изключение, техните са по-тесни, но по-дълги. Дали ще са с по-големи радиуси на ъглите или по-малки-все тая.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • L1892
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)