Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с онлайн плащане!
#1

Здравейте, имам "драма" с приложението ONE wallet by PoshtBank. Сложих протектор на дисплея и пръстовият отпечатък не работи. Рекох да използвам лицево разпознаване, но приложението след лицевото разпознаване и натискане "ПЛАТИ" изисква PIN. Въвеждам PIN и ми изкарва този екран и не става плащане.     

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonov_74 за това мнение:
  • Sho Gun
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-10-13, 07:59:20)simeonov_74 написа:  Здравейте, имам "драма" с приложението ONE wallet by PoshtBank. Сложих протектор на дисплея и пръстовият отпечатък не работи. Рекох да използвам лицево разпознаване, но приложението след лицевото разпознаване и натискане "ПЛАТИ" изисква PIN. Въвеждам PIN и ми изкарва този екран и не става плащане. 
Лицевото разпознаване за идентификация на плащането работи само при iPhone, и може би вече при Google pixel 8.
[-] 3 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • Dowper, greenandroid, simeonov_74
Цитирай
#3

Значи трябва да махна протектора за да мога да плащам. Така излиза.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#4

Какъв протектор си сложил, аз винаги съм бил с протектор и пръстовия си работи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Би трябвало с пин или парола да можеш. Проблема е от приложението на банката. Така че ако не трябва да ходиш до самата банка за парола и логване в акаунта си можеш да му изтриеш данните и да го настроиш от начало с парола.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

(2023-10-13, 07:59:20)simeonov_74 написа:  Здравейте, имам "драма" с приложението ONE wallet by PoshtBank. Сложих протектор на дисплея и пръстовият отпечатък не работи. Рекох да използвам лицево разпознаване, но приложението след лицевото разпознаване и натискане "ПЛАТИ" изисква PIN. Въвеждам PIN и ми изкарва този екран и не става плащане. 

При поставяне на нещо на екрана (протектор или нано покритие) се променя пречупването на вълните.

Има различни структори на протектори и покрития, които влияят различно - има и такива, които ги правят силно неизползваеми. (В някои описанията на протекторите пише изрично, че не пречат на fingerprint под дисплея.)


Възможни подобрения:

Настройки > Дисплей > Чувствителност на допир > Включване

Настройки > Защита и поверителност > Биометрия > Пръстови отпечатъци > добавете нов пръст след като сте сложили протектора покритието (може същия).
Телефона поддържа до 4 пръста (позиции). (Всъшност на 1 позиция може да постваите (обучите) повече пръсти.)

На същото място и има възможност за тест на разпознаването - пише коя позиция е познал.

Повечето приложения, след добавянето/променянето на биометрични данни, изискват повторно одобрение, така че може да се ползват и с новите (всички регистрирани) с fingerprints/faces - (нормално, да не би някой, на който сте дали кода за отклюване - тайно да си добави пръст и в последтвие да може да оперира с уж подсигуреното приложение, примерно банковото.)

П

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • greenandroid, OGIER
Цитирай
#7

(2023-10-13, 10:06:49)Dowper написа:  Какъв протектор си сложил, аз винаги съм бил с протектор и пръстовия си работи.

Протектора е от Алиекспрес.

https://a.aliexpress.com/_mPxvHL8

Всички гимнастики с "Настройки > Дисплей > Чувствителност на допир > Включване" съм ги направил. Нов пръстов отпечатък изобщо не мога да добавя през протектора. Единственото което не съм направил е деинсталиране на приложението и ново настройване, но сега ще го направя.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#8

(2023-10-13, 13:19:57)simeonov_74 написа:  Протектора е от Алиекспрес.

https://a.aliexpress.com/_mPxvHL8

Веднъж китайците да напишат нещо и то да е истина:

[Изображение: 1aTkPa3.png]

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#9

(2023-10-13, 15:14:39)kayovas написа:  Веднъж китайците да напишат нещо и то да е истина:

[Изображение: 1aTkPa3.png]

Това изобщо не съм го видял. Три години търкалях POCO f2 pro и смених десетки протектори и не съм имал проблем с пръстовия отпечатък, но сега и това разбрах, че го има като проблем.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#10

Покото не е било с ultrasonic сензор.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • Sho Gun, simeonov_74
Цитирай
#11

Той китаеца го е написал това , че уж не остават отпечатъци по самия протектор, а не че няма да работи отключването... не знам какво очаквате от протектор за 3 лева...
Цитирай
#12

Ами пише си го ясно с червени букви в обявата! НА първо място в описанието е написано от търговеца!

Ето:

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#13

Както и да е. Обагатих си техническата некомпетентност.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#14

Е не, ако ти харесва протектора помисли дали би се отказал от пръстовия за него.
Цитирай
#15

Цитат:Нов пръстов отпечатък изобщо не мога да добавя през протектора.
Щом е така триеш всички пръстови и задаваш пин или шаблон със лицево.
Също така може да изтриеш данните на самото приложение, за да стане все едно сега си го инсталирал.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#16

(2023-10-13, 18:34:23)degman написа:  Е не, ако ти харесва протектора помисли дали би се отказал от пръстовия за него.
Протектора го сложих скоро, за защита, защото след три месеца ползване без протектор, имам вече една малка/забележима драскотина. Явно не може да се разчита изцяло на  Gorilla Glass Victus 2. От друга страна плащането с пръстов отпечатък е доста по удобно от всички останали, като изключим лицевото на Apple. Сега съм както предлага mom4ev, само с шаблон.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#17

Ако ти е за драскотините, сложи си както много от нас оригиналното фолио от самсунг, много е добро и ще пази от драскотини
Цитирай
#18

(2023-10-14, 17:20:02)g1kata написа:  Ако ти е за драскотините, сложи си както много от нас оригиналното фолио от самсунг, много е добро и ще пази от драскотини

Кой ползва още фолио?
Оригитален стъклен протектор е 12-15 лева.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

Оригинален силиконов 2 броя са 35 лева. Тоя оригинален стъклен е супер оригинален нали?
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • g1kata, sapiora
Цитирай
#20

@jhoro братле не се изказвай неподготвен, ставаш за смях.... самсунг нямат оригинален стъклен протектор , имат само фолио и ще ти кажа кой ползва фолио - този който знае за какво става въпрос... ако си мислиш , че умрялото китайско стъкло ще ти спаси дисплея си в голяма грешка... и това , че преди две години си изтървал някакъв телефон със стъклен протектор и протектора се е напукал, а дисплея е бил здрав , не означава , че без протектор дисплея е щял да се счупи... това са митове , маркетинг и легенди... и лично аз не разбирам хората,които ползват стъклени лайна на телефони с извит екран , още по-малко пък тия които си вземат телефон за 2+к и му слагат стъкло за 3лв от алито, някак си ми е нелепо, но това си е мое мнение...
Цитирай
#21

От къде може да се купи оригинално стъкло/фолио/силикон, защото в сайта на самсунг нищо не намирам? Дали в технотата има такива?

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#22

Аз съм със SPIGEN Neo Flex фолио, малко е пипкаво слагането ама е добър вариант.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#23

Оригиналното фолио е налично в Самсунг Стор и Технополисите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#24

https://forum.androidbg.com/showthread.p...37&page=19 В темата за аксесоари на по-задните страници има информация за протекторите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • simeonov_74, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)