Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi заменя MIUI с новата си платформа HyperOS
#1

[Изображение: cfe761818a3565970655ed35e6386b2a-L.jpg]

Xiaomi ще представи нова операционна система с името HyperOS, а за това научаваме от Главния изпълнителен директор на компанията, Лей Джун. Тя ще дебютира с предстоящата серия смартфони Xiaomi 14 и ще замени познатата ни MIUI. Новото решение ще бъде в основата и на цялата продуктова екосистема на компанията, включително домакински уреди, автомобили и т.н. От Xiaomi посочват, че първоначалната проучвателна разработка е започнала още през 2014г.
HyperOS е базирана на Android и системата собствена разработка Vela, като изцяло е пренаписана основната архитектура. Засега няма яснота за това как ще изглежда новият софтуер. Очакваме повече информация при анонса на серията Xiaomi 14. Предстои да видим и дали тази промяна ще е само за Китай или и за международните варианти на смартфоните.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Те 10 години не можаха да оправят miui, сега нова ОС ще пускат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sho Gun за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#3

Хубаво е да има малко раздвижване при мобилните ОС, но ако е без Gapps ще е трудно да пробие на международният пазар.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#4

[Изображение: x810605-jpg-pagespeed-ic-4-RC1-Iitzan.webp]

[Изображение: 810606.jpg]

[Изображение: 810610.jpg]

https://mobilebulgaria.com/news/ekranni-...mi-hyperos Няма кой знае какви разлики. Все пак е и бета версия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Чакам с нетърпение. За това пак си взех Redmi модел. Няма много информация, освен за визуални различни. Уж било изцяло преработена версия, уж не знам си какво.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)