Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 8/ 8Pro eSIM
#1

Здравейте. Някой има ли информация работи ли eSim на Google Pixel 8 или 8 Pro с някой от българските мобилни оператори ?
Цитирай
Аксесоари
#2

На пиксел 5 вивакомска карта работи. Не виждам защо да не бачкат на 8цата. В списъка на поддържаните телефони го нямаше като я взимах.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#3

На 4 и 5 работи есим от А1, няма начин да не работи на осмицата.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#4

Аз съм с пиксел 7 и е-сим на виваком , работи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#5

Ок. Благодаря Ви. Утре мисля да взема 8 Pro. Ще пиша дали работи eSim на Виваком
Цитирай
#6

Имах Pixel 3a, сега съм с шестицата. Работи си с eSIM без проблем.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#7

Имах Pixel 5 сега съм с Pixel 7 и дори не съм си и помислял, че може да има някакъв проблем с eSIM карта от наш оператор. И двата си работят без проблемно с А1. Не виждам причина 8/8 Pro да не работи с наши eSIM карти.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Google Pixel 7
[-] 1 потребител изказва благодарност на bhayduko за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#8

(2023-10-26, 17:23:34)Djibri написа:  Здравейте. Някой има ли информация работи ли eSim на Google Pixel 8 или 8 Pro с някой от българските мобилни оператори ?
Здравейте, eSIM работи на Pixel 8 Pro.
С две сим карти съм и двете на А1. И с двете говоря, мобилни данни и прочие. Телефона работи на LTE мобилна мрежа.
Очарован съм от телефона, но..

проблеми засега отчитам в няколко посоки:

1. Call Forwarding -а не ми се получава. Когато тръгна да го включвам, независимо на коя карта ми дава: Unexpected response from network. Пробвах рестарт, изчистване на кеш и данни на Phone App -а. Премахване на картите, но не се получава.

Това ми е първия Pixel. Ако някой с предните модели е имал подобен проблем, моля да сподели.

2. 5G-то не работи. Имам 5G план и ходих в офис на А1, които обаче не можаха да помогнат. Казаха, че Google не поддържа 5G за България.

Google Pixel 8 Pro
Pixel Buds Pro
Цитирай
#9

Няма как да работи 5G без да се правят врътки официално пикселите тук нямат.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#10

(2023-10-29, 01:10:20)Marto.g написа:  Няма как да работи 5G без да се правят врътки официално пикселите тук нямат.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
А би ли споделил какви са врътките?

Google Pixel 8 Pro
Pixel Buds Pro
Цитирай
#11

Не съм се интересувал, защото след всяка софтуерна актуализация трябва да се прави от ново. Разгледай темата в раздела на Pixel 7 7 pro за 5G в България, но предполагам, че не е сигурно до колко ще работи и за 8 8 pro възможно е да има някакви промени.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • taurusd
Цитирай
#12

Колеги, pixel 8 може ли да работи с две esim карти едновременно?
Цитирай
#13

Да, може да работи с две esim карти едновременно. Тази опция се появи още в Pixel 7.

 
Цитирай
#14

(2023-10-28, 23:20:31)taurusd написа:  Здравейте, eSIM работи на Pixel 8 Pro.
С две сим карти съм и двете на А1. И с двете говоря, мобилни данни и прочие. Телефона работи на LTE мобилна мрежа.
Очарован съм от телефона, но..

проблеми засега отчитам в няколко посоки:

1. Call Forwarding -а не ми се получава. Когато тръгна да го включвам, независимо на коя карта ми дава: Unexpected response from network. Пробвах рестарт, изчистване на кеш и данни на Phone App -а. Премахване на картите, но не се получава.

Това ми е първия Pixel. Ако някой с предните модели е имал подобен проблем, моля да сподели.

2. 5G-то не работи. Имам 5G план и ходих в офис на А1, които обаче не можаха да помогнат. Казаха, че Google не поддържа 5G за България.


По 1.
При APNs (точките за достъп, там където са Internet и MMS) имате ли IMS и HOS ?

Ако нямате добавете си нови:

Име: A1 IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

Име: A1 HOS
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

* * *

Име: Yettel IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6


* * *

Име: Vivacom IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

Име: Vivacom HOS
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

- - - - -

По 2.
Обърнете се към Google, принципно нашите оператори трябва да го направят, но . . .

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, greenandroid, milss, taurusd
Цитирай
#15

(2023-11-06, 17:25:16)Чо написа:  По 1.
При APNs (точките за достъп, там където са Internet и MMS) имате ли IMS и HOS ?

Ако нямате добавете си нови:

Име: A1 IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

Име: A1 HOS
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

* * *

Име: Yettel IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6


* * *

Име: Vivacom IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

Име: Vivacom HOS
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4/IPv6

- - - - -

По 2.
Обърнете се към Google, принципно нашите оператори трябва да го направят, но . . .

Благодаря много, но не се получава.
Обадих се на *88 и ми изпратиха код за Call Forwarding (**004*NUMBER#) обаче тук ми дава друга грешка "Connection problem or invalid MMI code."
Ходих до офис на А1, където също не успяха да ми решат проблема и го отнесоха към техническият си отдел, от където евентуално ще ми се обадят или изпратят настройки. Та сега чакам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Google Pixel 8 Pro
Pixel Buds Pro
Цитирай
#16

Обадиха ми се от А1 и ми обясниха, че за да стане прехвърлянето на обажданията от едната карта на другата, които са в един телефон, апарата трябва да поддържа standby режим на SIM картите. Докато говориш по едната, другата не е изключена, а на standby. Понеже предният ми тел. поддържаше, учудващо за мен ми казаха, че засега малко телефони имат подобна възможност.
За съжаление май пикселите не са от тях.

Google Pixel 8 Pro
Pixel Buds Pro
Цитирай
#17

Може би защото Пиксела предлага Nano-SIM/eSIM.

 
Цитирай
#18

(2023-11-13, 09:49:59)taurusd написа:  Обадиха ми се от А1 и ми обясниха, че за да стане прехвърлянето на обажданията от едната карта на другата, които са в един телефон, апарата трябва да поддържа standby режим на SIM картите. Докато говориш по едната, другата не е изключена, а на standby. Понеже предният ми тел. поддържаше, учудващо за мен ми казаха, че засега малко телефони имат подобна възможност.
За съжаление май пикселите не са от тях.

За две различни неща става върпос:
Първото е да може да включват, промененят и спират пренасочванията (било то през менюто за пренасочвания на телефона или от phone приложеннието с ussd команди).
Второто е да се случва самото действие (пренасочването), когато има събитие (примерно картата е недостъпна).


Няма такова състояние "standby", в което да е картата. Или е активна (за получаване на обадания) или е извън обхват (и се пренасочва), третото състояние е докато се набанира от нея (или нея е търсят, но още не отоговорено) - да дава "заето" (тогава може да има друго пренасочване 'при заето').
Почти всички* dual-sim телефони имат един модем и той се превключва между двете мрежи докато няма разговор.
Когато с едната се говори, другата е "неактивна", а на тази "неактивната", ако има пренасочване при "извън обхват/изключен" към първата, а на първата е активно "изчакващо повикване/call waiting" - на нея (първата) ще се получи обаждането пренасочено от вторатра, така ще може да се вдигне, дори обдинят (conference call) разговорите.

Доколкото по горе пишеш - ти не може да правиш първото.
Причината липса на ims/hos apns или (по вероятно) поддръжката от устройството им.

Опитай на твоя телефон дали изобщо работят USSD комндите:
*#43# проверка дали е активен call waiting
*123# меню на A1 за услугите им: текуща сметка, потребление, услуги...
Ако те не работят, няма да работят и командите за пренасочване.
Предполагам, че картите са физически и може да се псотавят в друг телефон и да се пробва на него.
Това, което описах по-горе:
Пренасочване при извън обхват ( *62*номер# ) от едната към другата и обратно, както и активирането на call waiting (*43#) на двете, може да се направи и от другия телефон (в който поставите картата), това се помни в цетралата на оператора (после връщайки го - ще продължат да работят).
от SIM1:
*62*номераНаSIM2#
*43#
от SIM2:
*62*номераНаSIM1#
*43#

П.П.

Всъшност с още малко повече четене май се оказва, че проблема е на Google и по-точно, че пускат проддръжка за определени услуги като VoLTE, VoWiFi и 5G за определени държави, като България все още не я от тях.
В това видео от един българин (даже съм убеден че във форума) е показвано (с определена не много сложна процедура) как да се активира VoLTE и VoWiFi и съответно ще започнат да работяти и ussd и пренасочванията. 

За 5G ще трябва да изчака или настоява пред google/опрарорите ни да се "разберат".

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • taurusd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)