Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 14/14 Pro - Лични впечатления и коментари

(2024-04-21, 09:40:08)tanjurizov написа:  Имаш право да,но колкото пъти се е налагало да ползвам гаранция за,каквото и да е,винаги съм си вдигал нервите.Но не казвам нищо,в крайна сметка си в правото си,ако не се оправя

И антуту бенч 3д не помогна Big Grin Big Grin Big Grin

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
Аксесоари

Камерата е все запотена ли,т.е не се изчиства въобще?

Xiaomi 14 
Цитирай

(2024-04-21, 11:19:59)tanjurizov написа:  Камерата е все запотена ли,т.е не се изчиства въобще?

Изчиства се като не се ползва като телефон без камера е добър щото на практика в тва положение нямаш камера??? Чудя се да взема от някъв зоо магазин котешка тоалетна гранула да го заровя вътре за няколко часа ама то тва са излишни пед*растии дето не ми е работа да ги правя аз затова се нервирам

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

Така си е,аз също щях да полудея,даже се чудих да го взимам ли като си знам късмета.Сложи го на зарядно като се изтощи без трея,явно при теб ще отнеме повече време.Един колега беше писал че няколко дена и няколко процедури му е отнело.Явно в някои има повече влага знам ли.Но си е педерастия,струва ми се че няма средно положение вече,бълват всяка година телефони и ей го резултата.Говоря за всички,преди 6 месеца си купих за 1000лв хонор 90 и батерията му един ден,24 часа макс,много се нервирах,сега поне нямам ядове с този никакви.

Xiaomi 14 
Цитирай

(2024-04-21, 11:21:51)Xeno написа:  Изчиства се като не се ползва като телефон без камера е добър щото на практика в тва положение нямаш камера??? Чудя се да взема от някъв зоо магазин котешка тоалетна гранула да го заровя вътре за няколко часа ама то тва са излишни пед*растии дето не ми е работа да ги правя аз затова се нервирам

Колега, пиши дали си оправил проблема с конденза. Че и аз се чудя дали да го купувам заради тази простотия.
Цитирай

(2024-04-22, 14:36:46)ksiks написа:  Колега, пиши дали си оправил проблема с конденза. Че и аз се чудя дали да го купувам заради тази простотия.

Не съм а от йетел отказват да ми го сменят без сервиз а аз не искам телефона да ходи в сервиз..

Последно на изваден слот на сим картата бях го затворил в офис 2 на 3 метра с климатик на 27с на турбо и духалка 2000 вата на макс докато телефона прави БенчМарк 2 един след друг после 8к видео после на зарядно .. и конденза си го прави... Явно или му трябва време или може би ще изчезне от самосебе си ако изчезне де.... а между другото го прави като снимам клип на 8к над 35 секунда почва да се поти интересното е че вчера дори при снимки се потеше може би има подобрение още не съм го налагал в зеле с ориз ама може и тва да направя не че съм от снимащите дразни ме че има влага в лесна...

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

трябва след като правите запис на видео, телефонът да стои с изваден слот на студено (вечер ),за да се изравни т в телефона и навън и по този начин не се появява това нещо повече. не помня дали конкретизирах,че трябва да е на студено изваждането навън,ако не съм,това е ключа!
Цитирай

Ключовото е че във всяка една правова държава има регулаторни органи и комисии които принуждават компаниите да имат лоялна и морална търговска практика иначе не е ясно колко точно милиона ще им е глобата .. сиреч ако търгуваш с плод и зеленчук и си поръчаш 2 тира и дойдат скапани производителя или доставчика те компенсира защото спираш да си му клиент или държавата те смазва ...

За да ме разбереш правилно времето е пари а аз нямам време да се занимавам нито с хуйми България нито с йетел България .. след като ми продават дефектна стока смятам че трябва или да ми дадат нов или да избера друг модел и да доплатя ако е по скъп а те имат достатъчно служители на които да губят времето да обикалят по сервизи мен как ще ме компенсират че 30 дни ще стоя без телефон?? Да стоят те без телефон.. а аз да взема друг от къде на къде с телефон на 1 ден ще обикалям офиси и сервизи и ще се занимавам с глупости просто живеем в единствената африканска държава в Европа.. телефона го взимаш за подарък и излизаш глупак как ти се струва.. и не не е за парите боли ме няколко воблера ми минават парите за телефона просто се дразня че ни правят на маймуни в бг клиента не е винаги на 1 място а е винаги преебан
Цитирай

Колеги, законите на физиката още никой не е променял или отменял. Въпросът с конденза е често срещан при устройства с високо ниво на херметизация. Размерът на модула на камерата също оказва влияние в тази ситуация. Обикновено телефоните се подлагат на вакуумиране след производството, за да се премахне влажния въздух отвътре, но понякога това не винаги е достатъчно. Съществено влияние оказва и фактът, че в устройствата, които са херметично запечатани (IP68), въздухът не може да циркулира бързо и понякога се образува конденз поради разликата в налягането между вътрешния и външния въздух.

 
Цитирай

(2024-04-22, 18:22:37)NoMaD написа:  Колеги, законите на физиката още никой не е променял или отменял. Въпросът с конденза е често срещан при устройства с високо ниво на херметизация. Размерът на модула на камерата също оказва влияние в тази ситуация. Обикновено телефоните се подлагат на вакуумиране след производството, за да се премахне влажния въздух отвътре, но понякога това не винаги е достатъчно. Съществено влияние оказва и фактът, че в устройствата, които са херметично запечатани (IP68), въздухът не може да циркулира бързо и понякога се образува конденз поради разликата в налягането между вътрешния и външния въздух.

Има логика да по тая логика и 14ката (не ултра) може да се потапя под вода?
Проблема е именно във вакуумирането по принцип между лещата и корпуса не би трябвало да остава въздух защото ако е толкова добре запечатано след това при промяна на температурата на телефона и външната атмосфера винаги ще има конденз който никога няма да може да излезе от никъде.. мотористите слагат на визьорите на каските си "пинлок" това е плака която пречи на визьора да се замъглява от дишането в каската и външните условия може би нещо като стъклопакет на дограмите обаче между визьора на каската и главата

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

Този телефон ми беше идеалният вариант за компактен телефон с голяма батерия, която да ме изкара цял ден при моето ползване. Направо съм раздвоен какво да правя. Колега, продължавай с опитите да изкараш влагата, стискам ти палци. Че от това зависи дали ще го го купувам това Xiaomi май. Хич не ми се скача на големи телефони в това телефонче ми беше надеждата.
Цитирай

(2024-04-24, 05:34:18)ksiks написа:  Този телефон ми беше идеалният вариант за компактен телефон с голяма батерия, която да ме изкара цял ден при моето ползване. Направо съм раздвоен какво да правя. Колега, продължавай с опитите да изкараш влагата, стискам ти палци. Че от това зависи дали ще го го купувам това Xiaomi май. Хич не ми се скача на големи телефони в това телефонче ми беше надеждата.

Ми ко не снимаш видео на 8к на градуси близки до нулата + тва на 8к снима само 6 минути зимай го

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

(2024-04-24, 10:27:53)Xeno написа:  Ми ко не снимаш видео на 8к на градуси близки до нулата + тва на 8к снима само 6 минути зимай го

Няма да снимам филми с него. Идеята е като реша да му ползвам камерата да мога да направя няколко снимки или клипчета от време на време. Със сигурност няма да са на 8к.
Цитирай

(2024-04-24, 17:25:31)ksiks написа:  Няма да снимам филми с него. Идеята е като реша да му ползвам камерата да мога да направя няколко снимки или клипчета от време на време. Със сигурност няма да са на 8к.

Начи няма проблем то и да има влага ся лятото би трябвало да се изчисти

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

(2024-04-24, 19:08:07)Xeno написа:  Начи няма проблем то и да има влага ся лятото би трябвало да се изчисти

Въпроса ми е какво ще стане зимата. Дали няма да се появи пак ?
Цитирай

(2024-04-24, 19:17:02)ksiks написа:  Въпроса ми е какво ще стане зимата. Дали няма да се появи пак ?

Е това вече никои от нас не знае

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

И аз да се присъединя към клуба с едно Xiaomi 14...

За сега впечатленията са ми по-скоро положителни. Форм фактора е перфектен за хора търсещи  компактен телефон с флагмански хардуер.
Все още нямам проблеми със запотяване на камерата, ще видим зимата как се държи, дано съм оцелил недефектна бройка...

Най-сериознитe минуси който открих са по-скоро свързани с новия модифициран андроид който ползват телефоните на Xiaomi - Hyper OS...
Не може да използвате пълноценно Nova Launcher... жестовете работят само за вграденият launcher. Това беше сериозен студен душ за мен, защото ползвам къстамизиран Nova Launcher на всеки телефон, така user experience винаги е бил еднакъв без значени от модела и вида на андроид.
Опитвам се да свикна с вградения, но определено ми липсват много неща... Widget-и също не мога да изкарам на 90% от приложенията.
Изгубих възможността да записвам разговори без известие, и да гледам youtube клипове на спрян екран, сравенение спрямо предишният ми телефон MI8.

Миграцията от старият телефон мина сравнително добре, с изключение че calendar-а се счупи тотално и не мога да го оправя по никакъв начин... в момента при всяко стартиране на app-а се затваря на втората секунда с error.

Това поне на първо четене след няколко дни ползване.
Цитирай

Защо не си инсталираш YouTube Vanced ?
Би трябвало да работи на спрян екран.
Цитирай

(2024-04-24, 19:17:02)ksiks написа:  Въпроса ми е какво ще стане зимата. Дали няма да се появи пак ?

Най - лошото което може да се случи е да се появи проблем следствие конденза след година експлоатация примерно. 

Даже и запечатан в кутията преди покупка, докато си чака собственик, тази влага вътре в телефона работи и  окислява платката. 

Именно това ме отказа да си го взема и аз.

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай

Здравейте, търся съвет за ъпдейтване на xiaomi.eu. Казусът ми е следният:

Поръчах си xiaomi 14 pro (12/256GB) от tradingshenzhen. Тъй като не разбирам много как да си го флашна реших да се доверя на tradingshenzhen и да си поръчам флашнат с xiaomi.eu. Нямах никакви проблеми със магазина и с поръчката, на който се чуди препоръчвам го, дойде за около 11-12 дни след като поръчах. Телефона дойде с HyperOS by xiaomi.eu версия 1.0.24.3.18.DEV Бета. Има си български език, google pay работи, общо взето нямам забележки до момента (ползвам го около 2 седмици).

Та на Въпроса – знам че има по актуални версии на HyperOS by xiaomi.eu, но не знам как да го ъпдейтна. В сайта на tradingshenzhen пише че има OTA TWRP ъпдейти, тоест аз го разбирам че би трябвало да ми идват ъпдейтите директно на телефона, без да ги свалям предварително от компютър, но когато на телефона си натисна върху иконката на HyperOS ми излиза „Note: To be able to use OTA you need to select whether or not you have TWRP installed on your device“ и ми дава избор да натисна Yes или No, когато натисна Yes ми излиза бутона check for update, натискам го и ми изписва че съм up to date. Прилагам снимки.

Ако някой може да ми даде информация ще бъда благодарен.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Преди да правиш нещо, имай предвид, че телефонът не е отключен на твой акаунт и ако нещо се обърка и се заключи bootloader-а, няма да можеш сам да го възстановиш.

П.П. Провери дали имаш инсталирано TWRP.
Цитирай

Имам TWRP инсталирано, сега проверих.
Благодаря за предупреждението, ще го имам предвид.
Цитирай

На колко процента яркост най-често си държите телефона? https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104857 - Анкета

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Днес си поиграх с на приятелче 14-ката (не Ultra). Впечатления от 10 минути ползване - изключително плавна работа, никакъв микролаг никъде, никакво забавяне и прекрасни анимации. Екрана е отчетлив, ярък, дизайна е балансиран, стои добре в ръката. Потене нямаше никъде и изработката ми се стори много качествена.

До тук с похвалите. При камерата забелязах нещо доста кофти - overexposing на светлината до безобразие, доста кофти HDR въпреки, че е включен. Детайлни и добри снимки прави, харесва ми, че има два варианта - Vibrant/Authentic, нещо което трябва да има и при Samsung - за феновете на по-естествените снимки и на тези, които предпочитат повече цвят, както направиха и с настройките на дисплея след оплакванията за липсата на цвят при 24.

Обаче това преекспониране на светлината е доста кофти, забелязвам го на всички сензори - и на zoom, и на основния, и на ultrawide. На моменти небето няма нищо общо. Някои кадри ме върнаха във времената на S20 Ultra преди ъпдейтите, където HDR на практика нямаше, абе мазало....

Сензора поема доста светлина, харесаха ми много ръчните контроли в pro mode, фокуса е абсолютно моментален и много по-адекватен и скоростен и от който и да е Samsung - на момента се фокусира без да се замисли и без значение на кой lens си. Като цяло добро изживяване, като изключим преекспонирането, но видях, че имаше някакъв ъпдейт за инсталиране (не съм дълбал дали е security) , та може и да се пооправят нещата с обновления.

3.2x телефото камерата не е лоша, до 10х даже бих казал, че се справя добре. От там насетне положението не е много приятно, но все пак са 3.2х, а и аз като имам 10х да не би да го ползвам всеки ден... за ежедневието и портрети е идеално. След 15х започва да става доста зле на а на 20х и нагоре положението е като crop от галерията, приближено няколко пъти. То, като се замислиш си е точно това , всъщност, но не в галерията а сензора. Все пак, както казах - напълно добре си е до 10х. За видео не остана много време да го пробвам и не мога да кажа впечатления, ограничавам се до снимките засега.

Overall experience ми беше добро, наситен и приятен звук, прекрасна картина, никога не съм харесвал MIUI (Hyper, да мине от мен) но не мога да отрека колко светкавично се случва всичко.
Цитирай

Здравей те хареса ми чистата 14ка се интересувам ползвате ли те да ли продължава проблема със запотяването на камерите някой потребители се оплакват от този проблем мерси.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)