Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смарт часовник
#1

Здравейте, бихте ли ми препоръчали смарт часовник, който може да работи и самостоятелно като телефон (да има сим карта) и ще се ползва основно за спорт. Тоест да може човек да тича, спортува без да си носи телефона и да отчита най-много неща. Като марки най-предпочитам Самсунг и Xiaomi. Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Еми вече има доста самсунги с ЛТЕ. Най-добре 5 про модела, че е с по-издръжлива батерия
Другите им модели при ползване на гсм функция+ малко гпс ще се сриват за ден

Xiaomi нямат модел с ЛТЕ.
Може да се огледаш и за някой модел на Хуавей, те имат лте, спортни функции и са с малко по-издръжливи батерии от Самсунг
Цитирай
#3

(2023-10-29, 12:22:49)rumo написа:  Еми вече има доста самсунги с ЛТЕ. Най-добре 5 про модела, че е с по-издръжлива батерия
Другите им модели при ползване на гсм функция+ малко гпс ще се сриват за ден

Xiaomi нямат модел с ЛТЕ.
Може да се огледаш и за някой модел на Хуавей, те имат лте, спортни функции и са с малко по-издръжливи батерии от Самсунг

Благодаря. А тези с LTE работят ли с обикновен SIM, или само с eSIM? Гледах някакви в английския Амазон но пише UK version, дали ще има проблеми с тях в България?
A Хуавей дали имат проблем от гледна точка че нали Хуавей вече нямат достъп до Google Store и други фунции на Гугъл?
Цитирай
#4

Само с eSIM работят часовниците, също така провери и кой оператор предлага eSIM за съответната марка часовник, например за моя Apple Watch eSIM предлагат само Yettel.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#5

Самсунг се передлагат и работят и с 3-те бг оператора. картите са само е сим

На хуавй часовниците нямат нищо общо с Гугълс и съответно нямат ограничения, като функционалността пти телефоните им от тази гледна точка.
Но са си доста по-ограничени като смарт способности, спрямо самсунг точно от собствената си ос....
мисля, че ще трябва да поизчетеш темите за моделите, за да си поизясниш основни неща и да няма " това що не работи, това що не е както трябва"

А и едно основно предимство за самсунг, при условие че не искаш да носиш и телефона с теб. Ако ти се наложи една вода да вземеш от магазина с хуавей няма да стане, докато с корейският можеш да си плащаш спокойно, както с телефона
А ако и телефона ти е самсунг не се замисляй... с 2 еднакви марки има и по-пълна синхронизация на приложенията и въобще на цялостната работа на устройствата
Цитирай
#6

Значи от Хуавей се отказах. Самсунг или Xiaomi. Въпросът е че телефонът ми е Xiaomi, от интеграция ще е по-добре. Но е само bluetooth. А с тези e как стават нещата. Към Виваком съм. Значи плащам нещо (еднократно ли?) и ми издават e sim към същия номер?
А знаете ли каква е разликата между EU и UK версия?
Цитирай
#7

Хуавей имат малко недостатъци, че липсват някои от сматр функциите свързани с Google, обаче да не забравяме нещо много важно - батерията.
В LTE режим батерията пада буквално наполовина и ако хуавея става ден и половина до 2 дни батерия, другите варианти се молиш да изкараш деня ако не го развъкваш много много. На мен лично това постоянно съобразаване с батерията леко ми обезсмислят наякои много смарт фукции...
Цитирай
#8

(2023-10-29, 18:19:41)rumo написа:  Самсунг се передлагат и работят и с 3-те бг оператора. картите са само е сим

На хуавй часовниците нямат нищо общо с Гугълс и съответно нямат ограничения, като функционалността пти телефоните им от тази гледна точка.
Но са си доста по-ограничени като смарт способности, спрямо самсунг точно от собствената си ос....
мисля, че ще трябва да поизчетеш темите за моделите, за да си поизясниш основни неща и да няма " това що не работи, това що не е както трябва"

А и едно основно предимство за самсунг, при условие че не искаш да носиш и телефона с теб.  Ако ти се наложи една вода да вземеш от магазина с хуавей няма да стане, докато с корейският можеш да си плащаш спокойно, както с телефона
А ако и телефона ти е самсунг не се замисляй... с 2 еднакви марки има и по-пълна синхронизация на приложенията и въобще на цялостната работа на устройствата
И кое им е ограниченото като смарт способности?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Който е имал от 2-те марки се сеща за какво говоря
Помня, че в темата за Huawei Watch 4/Watch 4 Pro лични впечатления.....ти описах подробно разликите. И то със сигурност не всички, че са още повече. Май не ти хареса много, ама и нищо не писа по същество
Да ти го пренеса и тука ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • milss
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)