Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Samsung Galaxy S22 Ultra

На живо горното изглежда дооста по-добре, но с този тъмен цвят е трудно да се снима. Единствения кусур е че писалката се вади с една много малка идейка по-трудно от кейсовете на Спиген, но пък последните са толкова пред всички други, че реално не говорим за истински проблем.

От всички, които тествах над 15бр вече, този за без пари и Spigen Liquid Air са ми фаворитите от максимално тънките и с лека защита кейсове. Прозрачния Spigen е също супер, но вчера го свалих защото е пожълтял доста за 2 месеца.

Оригиналните са ОК, обаче се свалят с козия крак, което е крайно неприемливо...
Цитирай
Аксесоари

Тези кейсове на Спинген пречат ли на безжичноито зареждане. Че имам един оригинален на Самсунг дето се води лед ковер нещо си -сума пари 9към 130 лв беше) ,ама е труден контакта с бежично зарядно. Само легнал трябва да е телефона примерно.

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Аз съм със Spigen Liquid Air и нямам проблем с безжичното зареждане!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Какви стойки за кола бихте препоръчали? Аз на с 9+ ,ползвах тази https://praktiker.bg/bg/Drugi-avtoakseso...7/p/125257 , но не знам дали ще държи сега ултрата , а и не съм сигурен че искам да залепям металната плочка на гърба на телефона.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-22, 14:20:33)Nikito82 написа:  Какви стойки за кола бихте препоръчали?  Аз на с 9+ ,ползвах тази https://praktiker.bg/bg/Drugi-avtoakseso...7/p/125257 , но не знам дали ще държи сега ултрата , а и не съм сигурен че искам да залепям металната плочка на гърба на телефона.

Аз ползвам ТОВА

Държи телефона сигурно, залепва турбосилно за челното стъклото с вакуума и е телескопична и можеш да си я настроиш според автомобила. Пластмасата е доста качествена и телефона се слага и сваля лесно Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Позлвам това в колата с прикрепване към решетката, разбира се и гръбче с Magsafe и определено държи чудесно.
Няма паваж, няма черен път, лепне ли един път, няма падане.
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2023-01-22, 14:38:03)Monipeev написа:  Позлвам това в колата с прикрепване към решетката,  разбира се и гръбче с Magsafe и определено държи чудесно.
Няма паваж, няма черен път, лепне ли един път, няма падане.

Може ли линия за гръбчето?
От къде купувате стойките, в олх има ли такива?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

По-големия процент на аксесоарите,  които взимам, са от Алито. Излишни са ми надценките в Олх са, а чакането до доставката обикновено с това забързано ежедневие така и не я усещам.

BGN 9.91  40%OFF | for Magsafe Magnetic Wireless Charging Case for Samsung Galaxy S22 Ultra
https://a.aliexpress.com/_mMx214K

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

В този кейс има пластина, която я хваща магнита или допълнително имаш залепена на гърба на телефона?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Самият кейс е с технологията Magsafe, в линка има информация и снимки от купувачите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай

Обмислям покупката на S22 след излизането на серията 23.Та викам предварително да си поръчам зарядно докато чакам,че имам едно 15w което ,ще е малко пък и имам нужда от второ.Колебая се ,както и всички между 25 и 45 ватово.Да,всички казват ,че от 45 ватовото няма голям ефект и т.н. но аз обмислям да го ползвам по-дълго време освен ,ако не се прецака нещо.Та от тази гледна точно ,за бъдещите модели 23 24 и т.н. няма ли да е по-добре да избера 45ватовото?
Цитирай

(2023-01-25, 06:39:39)vaniosl написа:  аз обмислям да го ползвам по-дълго време

Вземи си GAN зарядно поне 65w, дори 90 с PPS PD

Я за телефон, я за лаптоп. А 15вт е идеално нощен заряд.
Цитирай

   
45w зарядното и то зарежда на 15W

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-25, 10:30:53)emzo написа:  Вземи си GAN зарядно поне 65w, дори 90 с PPS PD

Я за телефон, я за лаптоп. А 15вт е идеално нощен заряд.

А от къде мога да взема такова оригинално на Самсунг?
Не откривам по-магазините,които погледнах.Изобщо има ли такова оригинално на Самсунг и то с такава мощност?Открих само едно в Ситител,но то е макс 65в.
Какво ,ще се случи ако включа телефона в порта за 65в. Ще има ли последствия за батерията или тя ще ограничи зареждането до максимално поддържаните ватове?

Другия ми въпрос е защо 45ватовото зарежда на 15в. при положение,че говорим за оригинално такова ,а телефона поддържа по-мощно зареждане?
Цитирай

https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-...ailability
На супер фаст 2.0 зарежда на 45в
На фаст на 25в
https://www.technomarket.bg/zariadni-za-...k-09206330
Ето това взех аз от Техномаркет с 1,8м кабел е.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

25W e идеалното зарядно за тези телефони, мощно време е 10w при активиран бавен заряд, а стандартно е на температурния лимит при стайна температура. С 45w варианта има едно предимство само - ако искаш да добавиш едни 10% бързо от средно положение на батерията ще стане малко по-бързо.

Интересен факт, който установих наскоро - мощностите, които Самсунг цитира са реалните такива при 25W модела т.е зареждаш с толкова, а китайците за сравнение са 33W, но това е консумираната от зарядното мощност, което ги прави почти едно и също нещо. С други думи тези 25W не са чак толкова смешни колкото звучат.
Цитирай

@100 как активираш бавен заряд?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-25, 12:30:11)Nikito82 написа:  @100 как активираш бавен заряд?

От настройките, една отметка е. С 25W зарядното имаш бързо и супер бързо зареждане като избор. С 18W зарядното се активира опцията за бързо зареждане, което е средната възможност. 
Но като цяло е абсолюна глупост да се ползва някакво произволно 15W зарядно с низвестни протоколи вместо оригиналното и просто да се активира бавно заряждане ако е необходимо. Може да се автоматизира  с рутина също ако някой го мързи да превключва нощно време.
Цитирай

Я ми я покажи тази отметка със скрийншот, но че не те разбирам.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Предполагам е това
.jpg Screenshot_20230125_135521_Device care.jpg Размер: 30.27 KB  Сваляния: 199


Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

Ами няма бавен заряд, има нормален, бърз и супер бърз!

На снимката на зарядното, която съм прикачил по-горе, пише че работи от 7 до 45в. Интересно ми е кога работи на 7в и изобщо на нашите телефони работили на 7в?
Другият ми въпрос е защо след като две последователни вечери го оставям по едно и също време на зарядното и го махам сутрин в 7:10 ми показва на едното зареждане продължителност 2ч+, а на другото 7ч+?
На едното е заредило до 85%, на другото до 84%?
Макар че забелязвам при заряд до 85%, от качиш ли го от зарядното до 60сек пада на 84%.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-25, 14:04:16)Nikito82 написа:  Ами няма бавен заряд, има нормален,  бърз и супер бърз!

Изключва се супер бързия и това активира бавния който е 10w както вече споменах по-горе.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

(2023-01-25, 12:30:11)Nikito82 написа:  @100 как активираш бавен заряд?

Значи, масово се бъркат понятията "бавен" и "нормален" заряд...

Това, което колегата визира като "бавен заряд" е всъшност "нормален" заряд на 10 W (5V 2A). При него не се използва никой от протоколите за бързо зареждане (QC или PD) и се зарежда на стандартното напрежение (5V) и сила на тока (2А). Този "стандартен" режим на заряд не се активира, а просто се изключва бързия и супер бързия заряд от менюто чрез отметките, показани от колегата по-горе. По-просто казано - никоя от отметките в менюто не трябва да е включена и тогава което и зарядно да включиш 15W, 25W, 45W - няма значение - ползваш стандартeн заряд.

"Бавен" заряд е всъщност зареждане с мощност под 10W. Тогава напрежението e винаги 5 волта и се променя само силата на тока. T.e. ако ползваш някое по-старо зарядно с мощност 5W (5V 1A) или както аз ползвам едно старо зарядно на Samsung с мощност 2.5W (5V 0.5A), тогава всъщност имаш "бавен" заряд. Този режим е подходящ само нощно време, защото за нашите телефони отнема 4-5 часа и нагоре за напълване на празна батерия. Тук уточнявам, че това е скоростта на зареждане и когато включиш телефона към обикновен USB порт на компютър - там тока обикновено 0.5А и съответно зареждаш с 2.5 W.

Смисълът от бавното зареждане е, ако си включиш телефона вечерта преди да си легнеш, да избегнеш ситуацията, в която той се зарежда на 100% за 1-2 часа и в останалото време от нощта, си седи на 100%, включен на зарядно (нещо, което и самите Samsung съветват да се избягва, чрез съобщение в едно от менютата на телефона). Този негативен ефект, може да се избегне донякъде, ако си лимитираш заряда на 85% и тогава висенето на заряда там за цяла нощ не е толкова износващо батерията. Аз лично, тъй като все пак имам вкъщи почти всички видове зарядни на Самсунг, като легна вечер си го включвам на най-бавното - 2.5W и заряда стига до 85% малко преди да се събудя сутринта. Устройва ме идеално този вариант и е максимално щадящ батерията.

И пак повтарям, защото съм го писал няколко пъти вече - всички, които сменят телефоните си всяка година или през година, е напълно безсмислено да се съобразяват с каквито и да е правила, защото така или иначе и при най-идиотското отношение към батерията, тя все ще изкара поне година и нещо. 
Съобразяването има смисъл само за хора, които планират да ползват устройството си дълго време, както правя аз (предишния ми S7 edge го ползвах 6 години). Тогава има смисъл да се мисли за удължаване живота на батерията, защото смяната й поне на мен не ми е любимата опция...

Поздрави на всички!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • martoo, Mishoiliev, Nikito82
Цитирай

В крайна сметка колебанието ми е между тези две зарядни:

https://www.citytel.bg/super-fast-charge...-ultra-45w

https://www.citytel.bg/originalno-barzo-...r-trio-65w

според вас ,кое е по-добре да се вземе.Предполагам, ще мога да ползвам 65в. порт и с телефона ако реша,че ми трябва супер бързо зареждане,но имам опцията и за лаптоп,ако ми потрябва.
Цитирай

Ако ти трябват повече опции това с 65W, ако ли не, това с 45W.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)