Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23 Ultra

(2024-04-12, 13:55:49)bajchoni написа:  С други клипове или изтеглени филми пак ли го прави?Опитвано ли е въобще има ли разлика как се държи устройството и какъв плеър тръгват изтеглените видеа?
Не ме разбра, приложението YouTube има опция да изтеглиш клип от там и от секцията изтеглени видеа да си ги пускам,от приложението се пускат не от плеяр на телефона, понеже работата ми позволява да си слушам неща целия ден и предварително свалям видеата та да не точи толкова батерия през деня, дори да изключа мобилните данни е същото,днес 1 час съм пускал тубата и съм на 66%,вчера оня ден по това време бях на 23-25%,не знам много интересно

S8,S10+ Prism Black
Цитирай
Аксесоари

Май вие не ме разбрахте.Ако го прави с друга медия (филми,музика и др.) предварително свалени на телефона значи проблема е в него.Иначе като нищо може да има проблем с нещата между тел и туба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Petar88
Цитирай

(2024-04-12, 15:53:31)bajchoni написа:  Май вие не ме разбрахте.Ако го прави с друга медия (филми,музика и др.) предварително свалени на телефона значи проблема е в него.Иначе като нищо може да има проблем с нещата между тел и туба.
На YouTube music няма проблем,филми на тела рядко гледам вече и не съм пробвал но ме съмнява да има проблем с плеяра, главно проблема е на изтеглен клип от приложението на YouTube, съмнява ме и да не е от ъпдейт на YouTube през плейстора да са омазали те нещо

S8,S10+ Prism Black
Цитирай

За час и 30 и нещо минути при мен 29 процента паднаха на ютуб без реклами, не съм теглил видеа. Това на WI-FI. Температурата няма и какво да я коментирам телефона става врял. Преди ъпдейта до 6.1 не съм проверявал колко падаше, но съм абсолютно сигурен, че не е било и близо до тоя харч.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не го ползваме правилно. Кой е казал че трябва да държи като преди
Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2024-04-12, 21:16:01)Marto.g написа:  За час и 30 и нещо минути при мен 29 процента паднаха на ютуб без реклами, не съм теглил видеа. Това на WI-FI. Температурата няма и какво да я коментирам телефона става врял. Преди ъпдейта до 6.1 не съм проверявал колко падаше, но съм абсолютно сигурен, че не е било и близо до тоя харч.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Определено има проблем. При мен няма дерт...да чукна на дърво. Деисталирай ютюб като ПРЕДИ ТОВА изтриеш кеша и данните му. И пробвай пак

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Тук има достатъчно стари потребители които помнят смяна на кернел или промяна на неговите настройки какво влияние оказваха върху производителност и батерия. Модемите също имаха огромно значение. Въпреки че SoC са в пъти по - мощни от тогава, принципа на действие и самата андроид OS не са се променили особено в това отношение. Кой знае каква малка мизерия са направили самсунг в кернела или в модема и ето двоен разход на батерия, греене и тези дискусии. Според начина на ползване и инсталирания софтуер може да има също разлика и затова някои хора нямат проблем или по скоро не знаят че имат проблем.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • dragodraganov, sapiora
Цитирай

И според мен са оср@ли нещо YouTube, без Music. Днес нямаше време да гледам много телефона и предимно слушах Storytel (5 min екран), останалото са мейли, банкиране, социалки, месинджъри и т.н. Телефонът не е загрявал. Първия скрийншот. За целия ден е изгубил 30% батерия
Вечерта вечерта гледах един подкаст в тубата на телефона и разликата е видима, усещаше се леко топъл. Втория скрийншот - гледайте SoT- нови 20% батерия.

През останалите дни не съм забелязал дрейн или затопляне. Батерията се подобри много.
С платена версия на тубата съм, не ползвам приложения за премахване на реклами. Но пък се сещам, че преди време сложих MS Defender, за да го пробвам, така и така плащам за 365. Може да го махна и да видя дали не е нещо от това....Друго не се сещам, освен любимият ми БашБайБрадър а.к.а. Google да са оср@ли тубата.

[Изображение: a8275808bcdc99a7ceec919d372857ea.jpg]
[Изображение: f57be688423da68c76aaf83134d80eb0.jpg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Ползваш power saver-а, каква е ползата да се дават статистики в такъв случай?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2024-04-13, 07:04:55)stenlius написа:  Ползваш power saver-а, каква е ползата да се дават статистики в такъв случай?
Разбира се, че ползвам, вечер от 00:00 до 6:00. В случая няма отношение към статистиката, а към времето на направа на втория скрийншот т.е. всичко с батерията се е случило преди посочения времеви отрязък и включването на рутината.

П.П. Добре е проблемите да се докладват и до Самсунг.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Как е положението при вас с батерията,при мен мога да кажа че се нормализираха нещата и със YouTube няма вече проблем, телефона не загрява и работи нормално,най после

S8,S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Petar88 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

При мен се държи отлично батерията за момента. След година и два месеца ползване на апарата не виждам никаква разлика в поведението на батерията. Не съм правил нито веднъж фактори ресет за това време, само след всеки ъпдейт (няма значение дали е голям или малък) си чистя кеша през рековъри, но аз това го правя вече от много  години на всички апарати на Самсунг, които съм притежавал.Около 8 часа на дисплей си държи от 100%(сега е на,, адаптивно" след 6.1) до около 20% и боцкам в зарядно. Комбинирано ползване около wifi 70% - 30 % на мобилни данни. Не се ограничавам в  нищо,имам доста  програми качени на телефона, играя и игри SmileТози телефон е много добър за мен и пропуснах миграцията към s24 ultra. Ако продължи така да ме радва всичко по него, ще пропусна и s 25 🙂

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 4 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • Dowper, palefaced, sapiora, sdeikov22
Цитирай

(2024-04-17, 09:46:02)Petar88 написа:  Как е положението при вас с батерията,при мен мога да кажа че се нормализираха нещата и със YouTube няма вече проблем, телефона не загрява и работи нормално,най после

И при мен се нормализира. от 3-4 часа СОТ се завърна на 6 преди да стане време за зареждане.
[-] 2 потребители изказват благодарност на profile7 за това мнение:
  • Dowper, Petar88
Цитирай

Явно тия дето сговнясваха батерията са ги уволнили !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sho Gun за това мнение:
  • midor, Petar88
Цитирай

Имам S23 Ultra нов от месец и половина. Като го купих му направих ъпдейт от 5.1 до 6.0 и след 2-3 седмици до 6.1 One UI , като след последния ъпдейт му направих ресет. Батерията при моето нормално ползване, обикновено 70% от деня мобилни данни, останалото време wi-fi, кара 2 дена и може още към оставащи 25 % . Екран за тези два дни е поне 7 часа общо. Зареждам го като падне на 15% , не съм възтановявал приложения от предишния телефон. Дисплея го ползвам на максималната резолюция QHD+, зареждане на батерията адаптивно, профил на производителност (стандартно).
Изллючил съм някои неща от меню връзки като: Ултраширока лента UWB, сканиране устройства на близо и wi-fi когато съм навън. За мене си държи прилично батерията за сега.
[-] 5 потребители изказват благодарност на kx3m за това мнение:
  • Dowper, martosblack, OGIER, sdeikov22, stenlius
Цитирай

(2024-04-22, 18:11:53)profile7 написа:  И при мен се нормализира. от 3-4 часа СОТ се завърна на 6 преди да стане време за зареждане.

Последните 2 дни пак взе да прави чупки и повече от 3-4 часа не прави при същата рутина. Ще изчакам до есента и ако не се променят цифрите минавам на 16 про макс в знак на протест.
[-] 2 потребители изказват благодарност на profile7 за това мнение:
  • Petar88, sapiora
Цитирай

Върнах на зареждане до 80%. Батерията е отчайващо неконсистентна. Абсурд да изкара 2 дни, независимо от ползването. А преди съм имал 2 дни при зареждане до 85%.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Батерията си е супер и никога не се е държала по-добре.Телефона е на почти 14 месеца ,като е закупен на 20.03.2023г.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на sdeikov22 за това мнение:
  • martosblack
Цитирай

(2024-05-06, 15:39:12)kayovas написа:  Върнах на зареждане до 80%. Батерията е отчайващо неконсистентна. Абсурд да изкара 2 дни, независимо от ползването. А преди съм имал 2 дни при зареждане до 85%.

Както бях споменавал преди, има безброй нови сървиси, които са дошли с новият ъпдейт. Доста от тях работят в бекенда и харчат, независимо какви цъкалки са вкл/изкл в менютата. Ти зареждаш батерията до 80% вече, не до 85% (да не говорим, че тези проценти са абстрактно визуално представяне на заряда на батерията). Как така се очаква, че телефонът ще издържа колкото е издържал преди?
Такива неща засягат предимно standby времето, затова колегата sdeikov22 прави много SOT, но вероятно не може да направи и много standby.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper, ganchev, sdeikov22
Цитирай

Аз затова след последния номер с ъдпейта повече няма да правя никакви актуализации,чак на новия андроид евентуално ако нема ядове,за бога братя,не актуализирайте  Big Grin

S8,S10+ Prism Black
Цитирай

Ба няма да актуализирам!!!От С8 насам хич не се впрягам с батериите като намалее боц в зарядното и толкоз,няма па да седна и него да мисля....
[-] 5 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • bbaev, Dowper, dragodraganov, sapiora, sdeikov22
Цитирай

(2024-05-07, 10:56:39)Petar88 написа:  Аз затова след последния номер с ъдпейта повече няма да правя никакви актуализации,чак на новия андроид евентуално ако нема ядове,за бога братя,не актуализирайте  Big Grin
То вече за съжаление всичко е добавено в тоя ъпдейт и вече и да се актуализира и да не се е все тая.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Petar88
Цитирай

Добре, а имате ли информация каквия са тия сървиси, които вървят в бекграунда и точат. Аз не съм чел нищо по въпроса, но от това, което ми мина покрай ушите останах с впечатление, че всичките АИ глупости са пасивни услуги. Кое е това нещо, което активно върви и ползва ресурси?
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

Точно, че не мога да го мисля. Писал съм преди в темата, че телефонът го тормозя на макс, според моите нужди. Не очаквам чудеса, но има дни с малко над час екран, преди това зареден до 100% и вечерта е на 20.

Както и да е, поне ми върна спомена от SGS II.

Не обичам да живея край контакт и да съм обслужващ персонал на телефон. Като съм дал пари, искам "добичето" да го товаря и да тегли. Но флЕгманите май винаги са били женчовци със скубани вежди...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2024-05-07, 18:59:58)insartture написа:  Добре, а имате ли информация каквия са тия сървиси, които вървят в бекграунда и точат. Аз не съм чел нищо по въпроса, но от това, което ми мина покрай ушите останах с впечатление, че всичките АИ глупости са пасивни услуги. Кое е това нещо, което активно върви и ползва ресурси?

Какво си представяш като казваш пасивни услуги? Тези AI услуги са не само активни, но и онлайн даже (няма как иначе с ограниченият ресурс на телефона). Има опция да се изпълняват само на телефона, което ги ограничава много като функционалност и пак не ги прави пасивни Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)