Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

възможно ли е да въстановя данни
#1

Здравейте попаднах на няколко телефона от различни марки и модели. 
Собственика помоли ако мога да спася каквото може от телефоните.
Всичките са външно добре, но до там напълно умрели са и въпроса ми е дали може да се въстановят данните от такива телефони?
Има ли безплатен или евтин начин или няма смисъл?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не се разбира какво питаш? Телефоните са със счупен дисплей? Телефоните са софт брик? хард брик? Бъди малко по-конкретен.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Външно нямат видим проблем не се включват не реагират на зареждане.
Въпроса ми беше дали може да се възстановят данни от такъв телефон и дали си струва усилието?

(2023-11-10, 16:12:30)DeMoSbg написа:  
Външно нямат видим проблем не се включват не реагират на зареждане.
Въпроса ми беше дали може да се възстановят данни от такъв телефон и дали си струва усилието?

   
Цитирай
#4

Не успееш ли да ги включиш, няма как да възстановиш нищо. Пробвай да ги подържиш на зарядното повече време, час или два. Може да захапят.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#5

Също така докато са на зарядно може да си поиграеш с бутоните , може и различни комбинации. Аз така съживих един S6 , но уви в моя случай само до рекавъри успя да тръгне.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#6

(2023-11-08, 14:59:47)DeMoSbg написа:  ...напълно умрели са и въпроса ми е дали може да се въстановят данните от такива телефони?

Какви точно данни търсиш в апаратите?
Ако са били синхронизирани с някой облачен акаунт - повечето неща и сега са там, в облака.
Ако те интересува „хронология на разговорите“ (не знам защо) - пак може, но там има екстра изисквания. Да са правени бекъпи, щото апарата „помни“ до 2000 записа.

Теоретично - всичко, което не изчезва с изключване на устройството (което не е в RAM), е възстановимо. Но с условието „безплатен или евтин начин“ - става трудно!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Ако не ти кажат как са умрели, значи крият нещо.
Ако все пак ти е приятел\познат и наистина не знае, вземи батерия нова за един от тях и виж дали няма да захапе.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

(2023-11-11, 23:48:49)Be6i4 написа:  Ако не ти кажат как са умрели, значи крият нещо.
Ако все пак ти е приятел\познат и наистина не знае, вземи батерия нова за един от тях и виж дали няма да захапе.

И какво ще захапе? Дървото, най-вероятно!

Много често стари апарати "умират" просто защото хардуера не смогва на софтуера- актуализации и нова версия на ОС.
Имам такъв. След ъпргрейт изобщо не включва. Батерията е полу-умряла, но не е основния проблем.
Просто с 1 GB RAM, 8 GB сторидж и Андроид 5 - не става за нищо, пък ако ще чисто нов да е.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)