Анкета: Какво ви спира от покупката на сгъваем телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Любимата ми марка все още не предлага сгъваеми смартфони
1.94%
2
1.94%
Неудобно ми е да използвам смартфона си, когато е в сгънато състояние
2.91%
3
2.91%
Наличие на гънката на сгъваемия дисплей
19.42%
20
19.42%
Високата цена
20.39%
21
20.39%
Не са толкова надеждни, колкото стандартните смартфони
25.24%
26
25.24%
Лошата автономност на батерията
6.80%
7
6.80%
Лоша оптимизация при такъв тип устройства
1.94%
2
1.94%
Не виждам никакви предимства за себе си в този форм-фактор
20.39%
21
20.39%
Друго
0.97%
1
0.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво ви спира от покупката на сгъваем телефон?
#1

[Изображение: 811544.jpg]
Какво ви спира от покупката на сгъваем телефон?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам си често телефона и ще трябва да си играя на отвори-затвори по десетки пъти. Не е до издръжливостта, така или иначе само и единствено поради скучността на пазара за пръв не сменям на първата година до тогава всеки би издържал, просто ще си играя на отвори-затвори. Fold 5 ми е много красив но външния екран ми е прекалено тесен. Други алтернативни марки пък имат широк външен екран но по-дебели рамки на вътрешния и са ми по-широки в затворено състояние, което визуално ми е грозно. Fold 5 ми е най-красив от тях но пък външния пак ми е тесен. Абе, нямам задоволяване на претенциите ми Big Grin

Намерил съм в S22 Ultra засега това което търся като форм фактор - писалка, голям и широк екран с минимални рамки (той почти няма, реално е извит екрана и отдолу е елементарна черта, за разлика от предстоящото 24), достатъчна за мен големина така, че да не се губи факта, че е смартфон а не таблет но и да се не губи място и да не е малък, тъй като по-големия екран ми е изискване. В това число Note 20 Ultra дори харесвам малко повече предвид, че е 0.1" по-голям но пък на WQHD резолюция няма 120hz, а S22-ката все пак си има. Не, че на няма и 7 инча е особено забележимо, освен в някои ситни текстове и то минимално ако се взираш и го търсиш.

Та в общи линии това е засега. Излезе ли подходящото за мен Fold у-во бих скочил. Просто засега такива са ми изискванията и претенциите.
Цитирай
#3

Цената, надеждност и гънката която ще ми вади очите винаги. Дори последното да е претенция достатъчни са първите две.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#4

Жена ми ползва над година Flip 4: 2 пъти в сервиз и един път смяна на предпазното фолио. Все още са много капризни.
Нещото, което ми направи най-лошо впечатление, че Samsung търсят всякакъв претекст за да НЕ ремонтират телефона.

Драскотини по външната част на пантата са отказ за гаранционно обслужване. Телефонът се ползва с оригинален кейс на Самсунг, който НЕ предвижда защита на пантата. Абсурд някакъв.

Приемчикът в сервиза ми каза, че имат много дефекти и са почнали да отказват ремонти т.е. търси се всякакъв претекст. После се обадих на съпорта на Самсунг България и те потвърдиха, че драскотини по пантата са причина за отказ за гаранционно обслужване.


Имах желание за Fold, но горното ме отказа.

Някой ден, когато "технологията узрее" и телефони за хиляди левове почнат да се обслужват гаранционно, но най вече да не се налага сервиз... Може би, ако ми е минало и телефонът на Самсунг е много по-добър от всякаква конкуренция, та да няма какво друго да купя, може и да се излъжа и да им дам втори шанс. За момента са голям Х за цялото семейство. В случая действаха като скъпа гаражна фирмичка.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Репликата
"Не се обвързвай с нищо, от което да не можеш да се отървеш за 30 секунди, ако усетиш жегата зад ъгъла!"
много важи и тук!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Ако мога да перифразирам, "много искам да си купя сгъваем телефон, но някак нямам желание" ...

Ако въобще се наложат, в което силно се съмнявам, то ще е след много време, през което производителите може и да намерят начин за решаване на проблемите. Лично на мен този сгънат телефон не ми вдъхва никакво желание непрестанно да го сгъвам и разгъвам, а и тия панти няма как да не са съмнителни.
Цитирай
#7

Не е нужно да се отваря всеки път.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

Я да помислим - Какво представлява сгъваем телефон?

Пример - Samsung Galaxy Z Fold5

Това, което го отличава от „не-сгъваемите“
Цитат:Тяло размери
Разгънат:  154,9 x 129,9 x 6,1 mm
Сгънат:     154,9 x 67,1 x 13,4 mm

Дисплей
Размер 7,6 инча

Бих предпочел таблет/фаблет 10+ инча!

Всичко, което е „2 в 1“, „3 в 1“ и т.н. - предполага компромиси!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Външния екран е супер за работа с една ръка.

Sent from my SM-F946W using Tapatalk
Цитирай
#10

Искам да си купя такъв телефон, но екрана ме притеснява и по-точно сгъвката. Едно е да сгъваш-разгъваш на масата, да броиш и да викаш, че няма проблем. В реални условия имаш прах, влага, закачаш го тук и там, триене по ръба на сгъвката, трупат се месеци да е сгънат... различна работа е. С пантата нямам проблем, стария ми моторола разар V още си работи безупречно.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#11

Избрах друго.
Плаши ме единствено, че след месец два ще се разкъса екрана, защото постоянно това ми казват продавачите по магазините. Не ми се рискува все още пък и не са малко пари.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Едно време на флиповете им се късаха лентовите кабели от постоянното сгъване и разгъването. Сега направо екраните... Докато не се намери начин за здрава и устойчива конструкция и материали съм пас.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

(2023-11-12, 22:29:50)valkov2 написа:  Едно време на флиповете им се късаха лентовите кабели от постоянното сгъване и разгъването. Сега направо екраните...  Докато не се намери начин за здрава и устойчива конструкция и материали съм пас.

Това го имаше и при слаъдърите.

Ако цената ми позволява, във всеки момент да си купя нов апарат ... нека се къса.
Макя му и екран!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Много искам да си взема сгъваем смартфон, ама нямам желание Smile
Причините - технологията все още не е добре изпипана. Мой приятел с фолд 4 вече телефонът му не може да се разгъва докрай. Пък и не виждам кой знае каква полза от подобен тип устройство. Ако ми трябва таблет, ще си купя таблет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#15

(2023-11-13, 15:17:55)jhoro написа:  Това го имаше и при слаъдърите.

Ако цената ми позволява, във всеки момент да си купя нов апарат ... нека се къса.
Макя му и екран!

Цената е твърде висока за издръжливостта, която се предлага. А и срещам навсякъде оплаквания, че и самите оторизирани сервизи, търсят всевъзможни доводи, за да откажат гаранционно обслужване.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Да, драскотина да има на пантата и отказват гаранционно обслужване. Поне така и аз чувам.

Sent from my SM-F946W using Tapatalk
Цитирай
#17

Китайски производители се отказват от производството на гъвкави смартфони. Поне три компании са променили или дори отменили плановете си за пазара на гъвкави смартфони. Така например Oppo и Vivo обмислят излизане от пазара на гъвкави смартфони. Причината е свързана с по-ниските продажби от очакваните през последните тримесечия.

Източник

 
Цитирай
#18

Като 3д телевизорите, накрая може и това да се провали. Сега като се замисля, по-добре е несгаваем телефон.
Екран от 6.7-6.8 инча е напълно достатъчно за всичко.
А и винаги може да се купи един таблет.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

(2024-02-19, 09:58:31)NoMaD написа:  Китайски производители се отказват от производството на гъвкави смартфони. Поне три компании са променили или дори отменили плановете си за пазара на гъвкави смартфони. Така например Oppo и Vivo обмислят излизане от пазара на гъвкави смартфони. Причината е свързана с по-ниските продажби от очакваните през последните тримесечия.

Източник

Не баш - https://www.gsmarena.com/oppo_says_its_n...-61679.php
Цитирай
#20

Не съм си променил мнението, което е малко по-горе. Спъва ме … сгъвката. Преди броени дни на мероприятие колега ме помоли да направя няколко снимки с Fold 5. Фина работа - много красив, прекрасен дисплей, но от 2 метра (минимум), още докато го взимах, на мига видях сгъвката – като трън в окото е, та не си представям как бих се чувствал с такъв телефон, пък каквито и предимства да има. Таблетът Galaxy S8+ ми е предостатъчен за работа.
Цитирай
#21

Хареса ми идеята за телефон и таблет в едно. За съжаление все още не са толкова надеждни за цената си. Имам приятели и няколко колеги които си купиха сгъваеми телефони (на различни марки) и всички имаха проблеми със сгъваемият дисплей. Ако производителите успеят да подобрят издръжливостта и разработчиците оптимизират андроид приложенията за по-голям дисплей бих се замислил сериозно за подобна покупка.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#22

(2023-11-11, 06:58:38)kayovas написа:  Жена ми ползва над година Flip 4: 2 пъти в сервиз и един път смяна на предпазното фолио. .....

Драскотини по външната част на пантата са отказ за  гаранционно обслужване. Телефонът се ползва с оригинален кейс на Самсунг, който НЕ предвижда защита на пантата. Абсурд някакъв....

Имах желание за Fold, но горното ме отказа.

Само да допълня, че сменихме още един път предпазното фолио, което пак се разлепи в зоната на сгъвката. Огромно разочарование излезе тоя телефон, както съм писал по-горе, знаят си стоката и се вардят от всякакви рекламации. Щото или компанията ще е вътре, или клиентът. В конкретния случай сме -60 лв. за фолио, консуматив си е. Има-няма 3 месеца след предната смяна.

Жена ми почна да си ползва служебния iPhone, кво повече може да се каже. За мен е ясно, че такова чудо скоро няма да помисля да купя. 

Ако терминалите ставаха за чеп за зеле, досега да съм махнал Samsung и да съм бегал при Ябълката. Отношението, че те правят на идиот с отказите за сервиз са обидни. Но, това е положението, производители на телефони не останаха, изключвам китайците.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#23

Fold/Flip 4 излезе, че са най-проблемните версии. Следя r/GalaxyFold и ако не е всеки ден, то през ден има оплакване от фолд 4.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)