Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид Ауто- проблеми при разговор
#1

Здравейте,

От няколко дни съм с нова кола Сеат Тарако '23 и срещам доста неприятен проблем по време на телефонни разговори през системата на колата.
Използвам два телефона- Хуавей п30 про и Самсунг A52s.
Проблема е, че по време на телефонен разговор отсрещната страна си чува гласа като ехо (получава се и с двата телефона).
Изчетох доста предложения в гугъл и пробвах какво ли не, но проблема остава.
Няма значение дали връзката е с кабел или безжична.
Едиственото наблюдение до което стигнах е, че когато телефона не е свързан с Андроид ауто, а само с блутут- проблема изчезва.
Това разбира се не е решение, понеже се губят всички останали функционалности.
Ще се радвам, ако някой предложи някакво предложение/решение.

Поздрави!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
Аксесоари
#2

С коя мултимедия е колата, можеш да провериш коя вересия е и да поискаш в официален сервиз да я ъпдейтнат ако може.
Аз бих пробвал и с iphone как е пак ли има ехо.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#3

от Developer Options има доста настройки за bluetooth и на двата телефона. Поиграй си първо с единия и после с другия и трябва да успееш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Това е версията на системата в колата. Пише, че е последна версия.
За жалост в настройките за разработчици няма смислени настройки.
А да, оказа се, че спирането на АА не решава проблема, било е случайност.
Значително се подобрява, ако усиля звука в колата по време на разговор, но тогава на мен ми става нетърпимо.
Нямам възможност да си правя експерименти с айфони, а и няма смисъл, след като няма да ползвам така или иначе.[Изображение: 5f366439b16b37eddcb2fba5f181986b.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#5

Далеч съм от мисълта да те карам да сменяш платформата на телефон.
Ако и с carplay прави същия проблем ще може да искаш смяна на мултимедията, ще си сигурен че мултимедията не работи, а не че твоите телефони са калпави, колата е нова предполагам в гаранция.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)