Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с видеозаснемането при Xiaomi Mi 10T Pro
#1

Здравейте!
Наскоро си купих на старо телеофн Xiaomi Mi 10T Pro, най-вече заради големия сензор на основната камера (1/1.33").
Телефонът ми трябва за снимане на видео.

Проблемът е следният: Когато вляза в Pro режима за снимане на видео на камерата на Xiaomi, и когато ръчно настроя всички настройки (ISO, Shutter Speed, White balance), експозицията се променя, ако преместя камерата от светло към тъмно (прави тъмните зони още по-тъмни!). Това спадане на осветеността на кадъра не е редно да се случва при ръчно настроена експозиция. И по принцип всякакви колебания в експзицията са недпустими, при положение, че всичко е настроено на ръка.

Този прбоблем се проявява не само при фабричното приложение на камерата на Xiaomi, но и при използване на други приложения за снимане на видео като например mcpro24fps и MotiоnCam Pro, което ми подсказва, че проблемът не е в самите приложения, а е на ниво телефон.

Въпросът ми е: някой забелязвал ли е досега този проблем при Xiaomi Mi 10T Pro, и успявал ли е някак си да се пребори с него?
Например, ако си сменя ROM-а на телефона с някакъв алтрнативен ROM, дали това ще помогне?
Ако смятате, че това е решението, препоръчайте ми някакъв алтернативен ROM, който поддържа запис на 10-битово видео, защото аз снимам в 10 бита чрез mcpro24fps.

В момента съм с:
Android 12
MIUI Global 14.0.1

Благодаря предварително!

ПП:
Ще пусна този въпрос и в още няколко форума за телефони.
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)