Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да изключа Dynamic Tone Mapping-а на телефона си?
#1

Имам проблем с промяна на експозицията при видеозаснемане (променя се при преместване на камерата от светло към тъмно, дори когато експозицията е заключена в ръчен режим). Този проблем мисля, че е причинен от Dynamic Tone Mapping-а на телефона ми.
Възможно ли е този DTM да се изключи някак си, примерно чрез получаване на root дотъп?
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав. Не разбирам нищо от Андроид и от телефони.

Телефонът ми е Xiaomi Mi 10T Pro.
Android 12
MIUI Global 14.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да тестваш с Google Camera, дали там няма да е по-добре. Аз свалям последни билдовете от този телеграм канал.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2023-11-21, 11:53:22)Be6i4 написа:  Може да тестваш с Google Camera, дали там няма да е по-добре. Аз свалям последни билдовете от този телеграм канал.

Google Camera е неизползваемо приложение за мен, тъй като аз снимам 10-битово видео чрез mpcpro24fps или RAW видео чрез MotionCam Pro.
Google Camera не може да снима видео нито в 10-bit, нито в RAW. Тоест, за мен е безсмислено да се занимавам с Google Camera.

Проблемът присъства при използването на всички възможни приложения за снимане на видео. Това ми подсказва, че той е на ниво firmware / drivers / OS.
Съвсем скоро ще се опитам да си даунгрейдна Андроида от версия 12 надолу до версия 10. Ако някой има добро упътване как се прави такъв даунгрейд, моля да даде линк.


___
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)