Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на wear os часовник
#1

Иска ми се да се наиграя и с wear os.

Доколкото прочетох имам 3 опции
1. Самсунг 6та серия (голямата батерия)
2.  Tikwatch 5
3. Xiaomi watch 2 pro

И евентуално хуавей watch 4 (не про версията заради размера), Хармонията може да инсталира чрез adb андроид приложения, включително и  gboard

Ще ми трябва за 
- инцидентно говорене, когато съм далече от телефона(но в блутут обхват), lte няма да се ползва
- да отговарям на съобщения с глас (gboard), в краен случай с клавиатура
- sleep tracking

Кой от изброените ще е с най-дълъг живот на батерията и най-бързо зареждащ се ? 
Благодаря.


П.с. важни са ми само изброените критерии.
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво ще се "наиграваш" не е много ясно, ама айде. Мисля че е от голяма важност и марката на телефона с който ще го използваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#3

Наиграване, че ще сляза от 10дни батерия (gtr3) на 3 най-много 4. В такъв смисъл.

Телефона е хонор90 с гугъл услуги.
Цитирай
#4

Ticwatch Pro 5 ти е часовника, виж в темата за Ticwatch Pro 3 писах онзи ден за него.
Батерия само с Тикуоча може да докараш над 3 дни и пак зависи как го ползваш.
GBoard ще отговаряш само на английски. За sleep tracking Тикуоча не е добър - от изброените само Samsung, макар че и той не е шампион. Но ще е по-добър от GTR3 със сигурност. Обаче Samsung часовник с телефон от друга марка не е яко - ще ти липсват доста благини.
Xiaomi е твърде скъп на този етап и не предлага нищо повече от Ticwatch.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • jayteedee
Цитирай
#5

Aз пък като те чета - влизам с нон wear os предложение - Garmin Venu 3

Батерията ще е поне седмица, че и повече.
Има т9 клавиатура за писане на съобщения, има и войс асистент, за който не знам дали има поддръжка на БГ.

Xiaomi-то засега се оплакват в реддит от рестарти и слаб батери лайф.

Watch4 някои братушки пишат за 4-5 дни, но това ще е с ограничения или ползване на ултра режима, не помня дали можеше да се schedule-ва.
За него има моднати апове и поддържа гбоард диктовка на руски(почти сигурно и на БГ). Аз като го разцъквах беше със старото хармони и не помня, какви бяха лимитациите на Ултра режима, в 4pda има обширна тема, повечето апове от watch3 темата би трябвало да важат и за 4ката.

p.s. хуавея си е андроид, без гугъл
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

Ами то май хуавейския е най-оферта тогава и заради ултра режима, защото си става като гт серията, винаги може да го пуснеш като ти останат 25-30% и да изкараш командировката/почивката спокойно.
Цитирай
#7

Провокиран от темата ти, изрових един watch4, който даже беше с хармони3.
Ъпдейт до 4, ресет и днес съм с него.

Продължавам да мисля, че е най-добрия вариант от тези в списъка. Тика може и да е ок, но 3 дни и толкоз.

Да кажем, че и 4ката изкара 3-4 дни, някои братушки пишат 5, ама ....
Остават ти 20-25% - пускаш ултра режима и имаш всичко без андроид частта. Т.е. става си гт3/4 часовник.

По-лесно ми е да напиша, какво ще загубиш в ултра режима:
- oтговор с клавиатурата (биля тя хуавейската или gboard), гласов отговор също (шаблоните остават)
- петал мапс
- wifi
- esim
- всички допълнително сайд лоаднати апк-та
- войс асистента им
Всичко останало работи.

Като минуси:
- няма плащане с часовника на този етап. Носят се слухове за curve pay .
- няма гугъл асистент, няма и да има
- няма календар в часовника Undecided


п.с. на мен лично вибрацията ми е силна дори на weak, на амазфит сериите може да си ги направиш къстъм.
п.с.с. ако ръката ти е достатъчно голяма за китюка 4 Pro - нещата са още по-добре откъм батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • jayteedee
Цитирай
#8

Послушах те и си взех Watch 4.
[Изображение: IMG-20231205-171230.jpg] [Изображение: IMG-20231205-171249.jpg]

Pro-то е огромно за моята китка.

Та Хуавей са уникални, в смисъл уникално са го измислили.
2в1, кеф ти андроид смарт часовник, кеф ти gt серията в ултра режим с яка батерия.

Сега ще пробвам да си добавя и gboard, видях ти темата по-горе.

Благодаря, както вече стана ясно, избора е направен Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)