Анкета: Бихте ли си купили среден клас телефон на Samsung? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, в момента ползвам такъв клас на Samsung и съм доволен
11.54%
3
11.54%
Да, защото съм останал с добри впечатления за този клас на Samsung
19.23%
5
19.23%
Да, защото все пак е на Samsung
3.85%
1
3.85%
Не, защото се предлагат с Exynos
7.69%
2
7.69%
Не, защото другите марки предлагат по-добри алтернативи
11.54%
3
11.54%
Не, на Samsung бих си купил само флагман
38.46%
10
38.46%
Друго
7.69%
2
7.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили среден клас телефон на Samsung?
#1

[Изображение: samsung-galaxy-a34-a54-group-1.jpg]

Бихте ли си купили среден клас телефон на Samsung?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

След 10на поколения флагмани едва ли някога ще сменя класа телефони.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Надявам се и за напред да мога да си позволявам флагмани. А дали на Samsung или друг производител, това според годината и модела.
Цитирай
#4

Аз също предпочитам флагмани, макар и не от текущата година

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Писали сте "А34, А54".
Факта, че в момента ползвам А33 и нямам забележки ...
Не виждам смисъл, да купувам флагман.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Лично аз до скоро само флагманската им серия купувах, често мои приятели и познати които не им се дават повече от 500-800 лв за смартфон им препоръчвам средния клас, като в интерес на истината се представят учудващо добре за параметрите си.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

Не, не и не. Всъщност аз до преди S20 не съм си купувал флагман и съм нямал нуждата от такъв. Не, че не съм имал изобщо но е бил миналогодишен намален или нещо от тоя сорт, смисъл така на премиера или в годината му да изсипя една торба пари - не. Старите Samsung , може би до A 2016 бяха много добри, 2017 също бих казал, че не е зле. Имах А5 2016 - макар, че беше с тогавашния Exynos се държеше перфектно, батерията беше бетон, много здрава машинка (буквално, щото тогава ги изтървах). Камерата беше много добра за класа си, клиповете - за мен лично ненадминати. В класа си говорим.

След това ползвах Huawei няколко години и 2020 г. реших да ъпгрейдна но им резнаха Google-а. Бях се паникьосал повече от колкото е имало нужда, в момента ми е все тая за Google, и преди съм казвал, че ползвам предимно Bing/OneDrive/Outlook/Edge и т.н. услуги на Microsoft и освен един Youtube ми е все тая дали имам другите им приложения, лошото е самия GMS, без който редица приложения просто не работят както трябват, вкл. и някой корпоративни които ползвам, които не работят и със стари версии без security patch-ове (логично). И ща не ща - Google у-во трябваше, макар, че тогава не бях в същата компания.

Не си харесах нищо тогава, в сравнение с предложенията на Huawei/Honor и камерите им това при A серията (А10 и какво беше там да не ви излъжа) бяха за мен абсолютно смотани пластмаси, просто не си се представях с такова нещо, Huawei имаха камера в Lite класовете си, която трудно можеше някой да задмине, бях свикнал и на EMUI (и още го харесвам), абе изобщо не ми допадна Samsung в не-флагманския ранг. Всичко изглеждаше отвратително евтино за мен. У-ва като nova 5T имаха вид и чип на флагман на половин цена (че и повече), нещо което Samsung не можеха да постигнат и то за да не си ядат S серията. И ща не ща, истината е такава - купих си S20+, малко по-късно S20 Ultra.

И до момента си карам така, свикнах с One UI, вече са 3 години това, всяка година (без тази) с най-новия Ultra флагман и продължавам по това което виждам да твърдя, че ниския и среден клас са им тотален шит. А52 лагва жестоко дори на витринни бройки, които нямат нищо инсталирано, 1280 е нескопосано бавен и гаден процесор, A54 при излизането си беше извратено overprice-нат над над 900 лв. за Exynos 1380, който едва стъпва на 778G от 2021 г. , ама грее повече от него. Абсурд е да дам такива пари и да използвам подобно нещо, и ако не се изискваше GMS за няколкото приложения, които се налага да използвам фирмено щях да мина на Huawei, P60 е страхотен. За мен лично като потребител без GMS дори по-добре, излишно точене на батерия за следенето на Google е това за мен. От потребителска гледна точка го казвам, иначе е ясно, че GMS изпълнява и други роли.

Затова не бих си и купил средната им класа, гадни недъгави процесорчета и висока начална цена , IP рейтинга тази година е страхотен бонус но това нещо излезе на 959 лв. ако не се лъжа. 1380 е тотален та**к, макар, че 1280 е откровено за боклука. Гледам A52 с One UI 6 из Youtube, едва влачи това нещо...

Ако трябва да избирам средна класа по-скоро би било Xiaomi , даже по-точно Poco. Също и Nord на OnePlus, Realme не са лоши. Дават максимума за парите си, много добри камери и чипсети, изработка и материали, камери и т.н. Huawei за съжаление няма да са в избора заради по-ограничения им достъп до чипове - все още актуални модели от Nova семейството са с 778G, който не е нов, има 7 Gen 1 и дори Gen 2 , не се ползват все още от тях, също 695 който си е откровено ниско-среден клас, при това стар. Иначе самите устройства са страхотни като изработка, няма две мнение, но процесора си е от значение при средния клас.

Те така, свикнах си на флагманите на Samsung и си карам така. Средния им клас не бих препоръчал на никого.
Цитирай
#8

Не и не бих ги препоръчал на друг. Не знам как се продават като знам какви лагави боклуци са.

Sent from my SM-F946W using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Denissxx за това мнение:
  • greenandroid, Ivanov_1994
Цитирай
#9

Марката.
Цитирай
#10

Лично аз от Samsung - единствено и само флагман. В по-ниските класове плащаш едни кинти отгоре заради бранд. А хардуера обикновено е ниво под това на конкуренцията в този сегмент

Sent from SM-S918B
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzvetann за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#11

Ползвам A52s от 2021г , точно когато излезе. Купих го, защото с мои фирмени облаги които ползвам ми излезе 400лв в кеш, при реална цена в магазина 800-850лв. Обмислях да го ползвам малко или за 2ри телефон, но машинката взе че ми хареса как работи, не съм ентусиаст да снимам нонстоп, и това средняче покрива всички боксове, които са ми нужни - бързина (778G все още е актуален), дисплей (120хз), камера (за единични снимки и видеоразговори) , батерия, софтуер.
След последния си голям ъпдейт миналата седмица, към OneUI 6, няма никакви дертове и си държи бързината и плавността на работа (като за висок-среден клас Самсунг).
Предвид, че това му беше последния голям ъпдейт, сега следват само секюрити пачове, може би в бъдеще ще закача някой флагман пак, но за сега е повече от достатъчен за мен. Всичко е индивидуално според нуждите на потребителя.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай
#12

Ето и тук се появява това разделение. Едни казват, че не става A серията, други са доволни.
Като видиш, че са с Exynos и по-тежкия интерфейс на Samsung спрямо чист Android и започва чуденето.
И тези противоречиви мнения навсякъде ги чета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2023-12-13, 19:24:07)hazART написа:  Ето и тук се появява това разделение. Едни казват, че не става A серията, други са доволни.
Като видиш, че са с Exynos и по-тежкия интерфейс на Samsung спрямо чист Android и започва чуденето.
И тези противоречиви мнения навсякъде ги чета.

Комплексирани идиоти сър!!!

Вижте ме и се почудете, че имам бол пари.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)