Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени от Samsung Galaxy S23/S23+
#26

Така е, исках да се убедя. Може да са се излъгали.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#27

Смятам, че тази серия прави абсолютно адекватни снимки, особено ако се заиграе
 с настройките

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай
#28

(2024-02-18, 12:44:12)ssamm22 написа:  Смятам, че тази серия прави абсолютно адекватни снимки, особено ако се заиграе
 с настройките

Дайте настройките да ги видим, благодаря ви предварително!

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#29

Ами не съм много взискателен към качеството на снимките. Все пак си има фотоапарати за това. Може да не съм разбран в поста, но не съм правил никакви настройки и пак ми харесват снимките.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай
#30

Най-накрая руснаците накараха gcam да заработи на S23 що годе добре и за пръв път откакто притежавам телефонa, мога да правя снимки с прилично качество.
Линк към версията
Инсталирате 9.1 v13 samsung
Сваляте архива V40 с конфигурации 
Аз лично избрах конфигурация Instalook
Зареждате конфигурацията и избирате профил Balanced-LDR

Все още не съм тествал останалите конфигурации и профили, но определено горните, които описах са доста обещаващи. Просто няма да повярвате, че това е същата камера.
Какво забелязвам на първо четене - цветовете са реални, без грам шум. Няма го изострянето на Самсунг, което прецаква всичко. 3х зуум вече е реално използваем. Снимките стават почти двойни по размер, ако на стоковата са около 4 мегабайта, с гкам са около 7-8.
Трябва да тествам малко повече нощните снимки и видеото, но снимките през деня и в затворено помещение вече са напълно прилични.
[-] 4 потребители изказват благодарност на boandroid за това мнение:
  • Be6i4, Just, Mendeleev, tsvetan24
Цитирай
#31

(2024-03-09, 15:58:17)boandroid написа:  Най-накрая руснаците накараха gcam да заработи на S23 що годе добре и за пръв път откакто притежавам телефонa, мога да правя снимки с прилично качество.
Линк към версията
Инсталирате 9.1 v13 samsung
Сваляте архива V40 с конфигурации 
Аз лично избрах конфигурация Instalook
Зареждате конфигурацията и избирате профил Balanced-LDR

Все още не съм тествал останалите конфигурации и профили, но определено горните, които описах са доста обещаващи. Просто няма да повярвате, че това е същата камера.
Какво забелязвам на първо четене - цветовете са реални, без грам шум. Няма го изострянето на Самсунг, което прецаква всичко. 3х зуум вече е реално използваем. Снимките стават почти двойни по размер, ако на стоковата са около 4 мегабайта, с гкам са около 7-8.
Трябва да тествам малко повече нощните снимки и видеото, но снимките през деня и в затворено помещение вече са напълно прилични.
Това ли инсталира:
By BigKaka.
Download:
AGC9.1.24_V13.0_samsung.apk (com.samsung.agc.gcam91) #

Файла с настройките, дава, че е изтрит, дали го има някъде другаде? Мерси
Цитирай
#32

Не е изтрит, просто ще е достъпен за сваляне след регистрацията ти на сайта.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Just
Цитирай
#33

(2024-03-10, 23:36:06)NoMaD написа:  Не е изтрит, достъпен за сваляне ще след регистрацията ти на сайта.

Благодаря стана.

Някакви други настройки дали сте направили или се активира и снима? Smile) От горе има Лейка, HDR NET, AW, M.
Мерси
Цитирай
#34

Някой ако е направил сполучливи настойки нека споделя.
Аз последно се спрях на настройки Sharp с профил MaxQ-LDR, други подобрения не съм правил.
Общо взето при тези настройки GCAM превъзхожда с много стоковата камера при снимане на дневна светлина, в затворени помещения и вечер при достатъчна светлина.
Вечер при слаба светлина не вади добри снимки, стоковата се представя по-добре.
Цитирай
#35

Какъв е смисъла , да слагаме джи кам, настройки тегления, за нещо което не епредназначено за телефона, а просто самсунг да си свършат работата...
Цитирай
#36

(2024-03-11, 09:09:14)bruckshot написа:  Какъв е смисъла , да слагаме джи кам, настройки тегления, за нещо което не епредназначено за телефона, а просто самсунг да си свършат работата...

Точно защото Самсунг не си вършат работата и телефонът снима като Хиаоми или Моторола за 300 лв. 
С това приложение, вече снима както подобава за висок клас устройство. Вероятно с времето ще го направят и перфектно във всички отношения.
Цитирай
#37

(2024-03-11, 09:30:50)boandroid написа:  Точно защото Самсунг не си вършат работата и телефонът снима като Хиаоми или Моторола за 300 лв. 
С това приложение, вече снима както подобава за висок клас устройство. Вероятно с времето ще го направят и перфектно във всички отношения.

Ами наскоро снимах с шауми 14 чистата, май са изпреварели самсунг ми се струва,или може да бъркам да ме поправи някой ако греша.
Цитирай
#38

(2024-03-10, 23:32:55)Just написа:  Това ли инсталира:
By BigKaka.
Download:
AGC9.1.24_V13.0_samsung.apk (com.samsung.agc.gcam91) #

Файла с настройките, дава, че е изтрит, дали го има някъде другаде? Мерси
Някой може ли да ми го прати това АПК ??
И ако може леко инфо, стъпките в качването и инсталирането, просто не шпрехам руски Big Grin

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#39

(2024-03-11, 09:32:43)bruckshot написа:  Ами наскоро снимах с шауми 14 чистата, май са изпреварели самсунг ми се струва,или може да бъркам да ме поправи някой ако греша.

Те само Нокиа още не са изпреварили Самсунг, но като се сложи GCAM с читави настройки и нещата стават вече на кантар.

ПП: Между другото забравих да отбележа, че при снимане с GCAM батерията пада осезателно по-бързо, спрямо стоковата. Вероятно процесора е на макс по-дълго време, обработката е по тежка, но резултата си заслужава.
Цитирай
#40

Колеги потвърждавам за гкам. Не разбирам нищо от камери и снимки и съпътстващите ги особености и характеристики, но с гкам, снимките имат разлика. Нямат толкова шум, по ясни са и цветовете са по-естествени от стоковата. Всичко това обаче е и малко жалко за стоковия софт и марката.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Цитирай
#41

(2024-03-11, 16:34:28)boris.stz написа:  Колеги потвърждавам за гкам. Не разбирам нищо от камери и снимки и съпътстващите ги особености и характеристики, но с гкам, снимките имат разлика. Нямат толкова шум, по ясни са и цветовете са по-естествени от стоковата. Всичко това обаче е и малко жалко за стоковия софт и марката.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
С кой профил снимаш колега?
Цитирай
#42

(2024-03-11, 17:37:13)Just написа:  С кой профил снимаш колега?
Снимах с този който колегата е казал, пробвам другите, но ще отнеме доста време да се сравнят снимките с всичките профили, всички режими и т.н. Сега на тъмно обаче основната камера прави толкова тъмни снимки, на нощен режим е по-добре, пак са по естествени цветовете спрямо стоковата.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • Just
Цитирай
#43

https://ibb.co/NpV3GNp
Цитирай
#44

Пробвалили сте да снимате портретни с gcam? Хората на снимките излизат с около 20 години по стари, като от тези ефектите да се видиш след време.  Потресаващо зле. И с Sharp и с Instalook.
Цитирай
#45

Колеги, прави ми впечатление, че камерата се е подобрила след последните ъпдейти. В последните месеци ползвах gcam,но сега стока на 50 мп прави по-добри снимки. На 12 пак е леш, но 50мп са прилични.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Цитирай
#46

Нито една от снимките не е редактирана [Изображение: 20240527-141632.jpg]
[Изображение: 20240518-191114.jpg]
[Изображение: 20240507-160637.jpg]
[Изображение: 20240505-152644.jpg]
[Изображение: 20240428-113638.jpg]
[Изображение: 20240427-200757.jpg]
[Изображение: 20240413-211312.jpg]
[Изображение: 20240407-165843.jpg]
[Изображение: 20240407-162622.jpg]
[Изображение: 20240413-213814.jpg]

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 7 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • bbaev, Ivan_Bonev, kayovas, palefaced, scenic, tsvetan24, ДПенчев
Цитирай
#47

Явно сме имали макро режим. Просто изберете 1x камерата, приближете много близко до обекта и изчакайте да фокусира. Ето резултата
[Изображение: 20240623-144906.jpg]

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 8 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Compare, Dowper, Ivan_Bonev, kayovas, OGIER, ribbon, seemore, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)