Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ограничение на МБ мобилен интернет в роуминг
#1

Питането ми е ако има някой който ползва определен пакет МБ ( мобилен интернет ) в Роуминг зона Европа ( извън Европейски съюз ) 
Има ли вариант в който да огранича ползването му ( да спре при достигането на зададена величина )  с настройка на андройд или Рутини  Huh 
Защото от Виваком казаха, че няма да спре, нито да ме уведоми като ги достигна ( а сумите след това са колосални на 1 мб ) 

Благодаря предварително и весело посрещане на НГ Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари
#2

От настройките на телефона в Connections/Data usage трябва да можеш да си зададеш ограничение, като зададеш от коя до коя дата и до колко МБ/ГБ да ти изпищи, като ги достигнеш. Ето и пълната инструкция:

Open the data usage page in your Settings.
Tap Billing cycle and data warning.
Tap the switch next to Set data warning to receive a notification when you have used a certain amount of data.
Tap Data warning to choose when you want to be warned about your usage.

Нямам представа как изглеждат менютата на български, но това би трябвало да ти свърши работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#3

Моя съвет е изобщо да не ползваш интернет в Роуминг, извън ЕС. На място си вземи предплатена карта за интернет на техен оператор, аз винаги така процедирам. И минимално да превишиш лимита и сметката е скочила до небето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#4

(2023-12-29, 17:28:29)any9 написа:  Моя съвет е изобщо да не ползваш интернет в Роуминг, извън ЕС. На място си вземи предплатена карта за интернет на техен оператор, аз винаги така процедирам. И минимално да превишиш лимита и сметката е скочила до небето.

Благодаря, но идеята е че аз имам включени към плана 1000мб
За това търся вариант как да си ги използвам разумног без да ги прескоча  Visslar

(2023-12-29, 12:51:31)bbaev написа:  От настройките на телефона в Connections/Data usage трябва да можеш да си зададеш ограничение, като зададеш от коя до коя дата и до колко МБ/ГБ да ти изпищи, като ги достигнеш. Ето и пълната инструкция:

Open the data usage page in your Settings.
Tap Billing cycle and data warning.
Tap the switch next to Set data warning to receive a notification when you have used a certain amount of data.
Tap Data warning to choose when you want to be warned about your usage.

Нямам представа как изглеждат менютата на български, но това би трябвало да ти свърши работа.

Благодаря, аз това го зан като опция и то е от дада до дата, НО дали някой го е тествал ако го настроя да речем сега днес дали ще започне от нула и " сигнализира " като стигнат зададените  Christmas

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#5

Доста често отчетеното от оператора се разминава с отчетеното от телефона, а при 1000 МБ може да изгорите сериозно. Вземете си една предплатена дейта еSIM, Airalo примерно, за да не се притеснявате постоянно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#6

Airalo е добър вариант, ползвам ги в чужбина редовно. Пиши ако имаш въпроси тук или на лично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)