Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Насичане при зуумване на видео ?
#1

Здравейте,както се подразбира от заглавието телефона насича когато зуумвам при заснемане на видео ,някакви идеи как може да се оправи?

Samsung Galaxy S23 ULTRA
Цитирай
Аксесоари
#2

Не може да се оправи. Това става защото преминава през различните камери при промяна на зуума. Освен насичане има и разлика в цветовете пак по същата причина. Имай предвид че това е много по зле при другите марки и модели, и доста изгладено при Айфон.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#3

(2023-12-29, 20:42:57)Bavarche написа:  Не може да се оправи. Това става защото преминава през различните камери при промяна на зуума. Освен насичане има и разлика в цветовете пак по същата причина. Имай предвид че това е много по зле при другите марки и модели, и доста изгладено при Айфон.
Много жалко,за близо 3к телефон да има такова нещо,да забелязал съм,че айфоните се справят доста добре и май следващия телефон ще е точно такъв..

Samsung Galaxy S23 ULTRA
Цитирай
#4

Айфон има някой предимства, но определено за 3к. Андроид предлагат много много повече. Айфон е доста далеч от пълноценен смартфон. За 3к можеш даже да си купиш Фолд например... Но темата е за видео. Да, Айфон е всепризнат лидер там.
Аз ходя почти всяка седмица с моят син да снимаме самолети на летището във Франкфурт. Пробвал съм десетки телефони, това ми е хоби. За мазен преход при зуум всъщност има Xperia 1V защото оптиката му е варио. Там няма преход между камери а зуума си е с плаваща серво леща от 1х до 5х зуум. Няма друго такова чудо в бизнеса. Но Сони си имат други проблеми, като кофти обхват, бавни актуализации, камера изискваща доста настройки - тоест доста познания и те така. Клишето че Няма идеален телефон си е вярно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 4 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • iwan33, Lumia, martosblack, sapiora
Цитирай
#5

(2023-12-29, 20:46:59)BGVillager написа:  ... за близо 3к телефон да има такова нещо,да забелязал съм,че айфоните се справят доста добре и май следващия телефон ще е точно такъв..

Къде ги гледате тези цени?
- SGS 23U 256GB = 2049 лв.
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB = 2949 лв.
Цитирай
#6

(2023-12-29, 22:05:58)Bavarche написа:  Айфон има някой предимства, но определено за 3к. Андроид предлагат много много повече.  Айфон е доста далеч от пълноценен смартфон. За 3к можеш даже да си купиш Фолд например... Но темата е за видео. Да, Айфон е всепризнат лидер там.
Аз ходя почти всяка седмица с моят син да снимаме самолети на летището във Франкфурт. Пробвал съм десетки телефони, това ми е хоби. За мазен преход при зуум всъщност има Xperia 1V защото оптиката му  е варио. Там няма преход между камери а зуума си е с плаваща серво леща от 1х до 5х зуум. Няма друго такова чудо в бизнеса. Но Сони си имат други проблеми, като кофти обхват, бавни актуализации, камера изискваща доста настройки - тоест доста познания и те така. Клишето че Няма идеален телефон си е вярно.

Ами,до сега съм бил само със Самсунг,но ще видим как ще протекат нещата Smile

(2023-12-30, 20:03:25)sapiora написа:  Къде ги гледате тези цени?
- SGS 23U 256GB = 2049 лв.
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB = 2949 лв.

Прегледай пак само,че черен и 516 гб,купуван април месец и пак се изказвай Wink

Samsung Galaxy S23 ULTRA
Цитирай
#7

@BGVillager,
цвета няма значение. Моят е купен февруари 2023 г. и също е 512GB, а цената му беше 2420 лв, което НЕ е 3000 лв.

... Но, реших да те послушам, да прегледам и се изказвам. За да те улесня в преглеждането, ще сравня цените на 512GB модели плюс предишния модел на iPhone:
- SGS 23U 512GB = 2249 лв.
- iPhone 15 Pro Max 512GB = 3459 лв.
- iPhone 14 Pro Max 256GB = 2772 лв.*
* както забелязваш, дори по-стария модел с по-малко памет iPhone и сега е по-скъп от SGS 23U 512GB.

Посочените цени са към 02.01.2024 г.
Цитирай
#8

(2024-01-02, 22:28:55)sapiora написа:  @BGVillager,
цвета няма значение. Моят е купен февруари 2023 г. и също е 512GB, а цената му беше 2420 лв, което НЕ е 3000 лв.

... Но, реших да те послушам, да прегледам и се изказвам. За да те улесня в преглеждането, ще сравня цените на 512GB модели плюс предишния модел на iPhone:
- SGS 23U 512GB = 2249 лв.
- iPhone 15 Pro Max 512GB = 3459 лв.
- iPhone 14 Pro Max 256GB = 2772 лв.*
* както забелязваш, дори по-стария модел с по-малко памет iPhone и сега е по-скъп от SGS 23U 512GB.

Посочените цени са към 02.01.2024 г.

Сравняват се официалните цени в сайта на производителя и без отстъпки и промоции. Иначе става миш маш и се изкривява резултата тенденциозно. S23 512 си струва над 1400 евро според Самсунг. А че може да бъде купен от Бат Сали или Киро Бушона на полвин цена - това не са реални а спекулативни цени.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Lumia
Цитирай
#9

(2024-01-02, 22:52:22)Bavarche написа:  Сравняват се официалните цени в сайта на производителя и без отстъпки и промоции. Иначе става миш маш и се изкривява резултата тенденциозно. S23 512 си струва над 1400 евро според Самсунг. А че може да бъде купен от Бат Сали или Киро Бушона на полвин цена - това не са реални а спекулативни цени.
Не съм съгласен за официалните цени, тъй като пазарната цена е тази, която се заплаща от потребителите. Освен това, самите Samsung свалят цените към търговците.
Факт е, че цената на Андроид флагманите пада няколко месеца след премиерата и добре, че е така! Което не оправдава липсата на плавно заснемане при зумване във видео. Говори се, че този недостатък ще бъде преодолян в S24.



"Бат'Сали" от Емаг през август 2023:
[Изображение: 89caa07ca9525c544a944b356878dd79.jpg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

(2024-01-02, 22:52:22)Bavarche написа:  Сравняват се официалните цени в сайта на производителя и без отстъпки и промоции. Иначе става миш маш и се изкривява резултата тенденциозно. S23 512 си струва над 1400 евро според Самсунг. А че може да бъде купен от Бат Сали или Киро Бушона на полвин цена - това не са реални а спекулативни цени.

От къде си купуваш електроника? Аз си ги купувам от България. Предполагам, че не зареждаш гориво от близкия изток, защото там се добива? Колегата, @BGVillager, говори за "3к телефон", такава валута аз не знам и допускам, че говори за български левове и затова съм дал цени в България. Отвори препратките, които съм дал.

Ето препратка към официалния представител на Samsung в България.

Въпреки полемиките за цените, не оправдавам висок клас телефон да насича при приближаване/отдалечаване при записване на видео дори и 100 лв да е.
Цитирай
#11

(2024-01-03, 07:55:17)kayovas написа:  Не съм съгласен за официалните цени, тъй като пазарната цена е тази, която се заплаща от потребителите. Освен това, самите Samsung свалят цените към търговците.
Факт е, че цената на Андроид флагманите пада няколко месеца след премиерата и добре, че е така! Което не оправдава липсата на плавно заснемане при зумване във видео. Говори се, че този недостатък ще бъде преодолян в S24.



"Бат'Сали" от Емаг през август 2023:
[Изображение: 89caa07ca9525c544a944b356878dd79.jpg]
Айде сега мини в темата за проблеми и виж там купените от ЕМаг бройки колко често се споменават. Работил съм с Емаг и знам, че внасят предимно от близкия изток и от Азия. Това не са европейски бройки. Емаг е точно най големият Бат Сали / Киро Бушона търговец в БГ. Ако не знаеш до какво води ползването на смартфон с НЕправилен , несъответстващ регион, няма смисъл да коментираме нищо повече.
Но като искаш да спестиш 20 даже 30 % от цената, това си има минуси, и не ти е виновен продукта или производителя. Още по сериозен е проблема с китайските телефони. Поръчват от Китай и не спират да реват. Купуваш по официалните канали с 20 до 30 % по скъп и си гледаш кефа. Може изобщо да не припарваш до форумите, щото там само реване.
За различните региони телефоните са аналогични (и пак не винаги) хардуерно, но софтуера е много много важен за безпроблемната работа. Който не е наясно, изобщо да не ми чете "глупостите". Да си купува евтинко и да виси по форумите.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bruckshot, OliQueenBG
Цитирай
#12

Samsung S23 - току що снимах видео UHD 60fps , играх си със зума и няма никакво насичане при преглед.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)