Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на Samsung S23 ultra или Iphone
#1

Здравейте! Надявам се темата ми да е подходяща за тук! Имам следния казус… Професията ми е свързана с перманентен грим и ежедневно заснемане на снимки на лица в близък план. До този момент съм използвала основно IPhone, като в момента съм с 13про. За разлика от 11про, който имах преди това, ми прави впечатление как с този имам проблеми при снимане - губи фокус, често размазва тип “макро” снимки, при които са ми важни детайлите, а за цветовете няма да коментирам, супер много ги променя. Решила съм да си взема ново устройство като съм се насочила към s23 ultra. Имате ли идея дали за детайлни снимки основно на лица и вежди в близък план, ще ми свърши по-добра работа от телефона, с който съм в момента? Качила съм и примерна снимка, за да добиете представа основно с каква цел ще се снима! Моля да споделят мнение хора, които имат опит и с двете операционни системи и устройства! Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте. Има си раздел във форума за такива теми като вашата. Ще я преместя там .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • dtrendafilova
Цитирай
#3

Айфон снима по-добре от Самсунг.
Може би ако това е бизнес купете професионална камера и готово.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

За макро снимки препоръчвам Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11T Pro или POCO F3 5G. Успех в избора!

 
Цитирай
#5

(2024-01-01, 22:54:59)dtrendafilova написа:  Здравейте! Надявам се темата ми да е подходяща за тук! Имам следния казус… Професията ми е свързана с перманентен грим и ежедневно заснемане на снимки на лица в близък план. До този момент съм използвала основно IPhone, като в момента съм с 13про. За разлика от 11про, който имах преди това, ми прави впечатление как с този имам проблеми при снимане - губи фокус, често размазва тип “макро” снимки, при които са ми важни детайлите, а за цветовете няма да коментирам, супер много ги променя. Решила съм да си взема ново устройство като съм се насочила към s23 ultra. Имате ли идея дали за детайлни снимки основно на лица и вежди в близък план, ще ми свърши по-добра работа от телефона, с който съм в момента? Качила съм и примерна снимка, за да добиете представа основно с каква цел ще се снима! Моля да споделят мнение хора, които имат опит и с двете операционни системи и устройства! Благодаря предварително!
Не казвате кой модел на Iphone ще купувате,ако е 15Pro.Вече има подобна тема- https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104442

Huawei P30
Цитирай
#6

Не съм посочила някой конкретен модел на iPhone, защото не знам дали си струва изобщо да пробвам отново, след като мои колежки, които имат 14 про, 15 про и про макс забелязват сходни проблеми. Губят фокус, нереални цветове и т.н. Имам и професионален фотоапарат, но нямам времето да снимам с него, после да сядам на компютър да обработвам и т.н. При мен всичко се върши от телефона, снимки, видеа, обработка с приложения и т.н и поради тази причина търся алтернатива на мобилно устройство.
Цитирай
#7

До колкото знам-не от личен опит,и Самсунг доста разкрасяват.Бих те насочил към Honor Magic 5 Pro или Sony Xperia 1 V,те поне снимат с естествини цветове.

Huawei P30
Цитирай
#8

Свикнала сте на iPhone, мисля че трябва пак iPhone да си вземете.
Цитирай
#9

Pixel 7,Pixel 8 или про версиите им. "А" серията на Pixel няма добро макро.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)