Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi AirDots 2 проблем
#1

Здравейте,
Преди време закупих безжични слушалки redmi airdots 2 и все не стигах до тях. Като се наканих да ги ползвам установих, че се свързват с телефона, но звук се чува само от едната. Поотделно и двете работят, зареждат се без проблем, батерията е пълна. Гледах доста клипове, четох и разбрах че е доста срещан проблем, но при повечето след ресет нещата се оправят. 
Когато ги извадя от кутията и двете мигат бързо с бяла и червена светлина, едната спира да мига след няколко секунди, другата продължава да мига в два цвята. От прочетеното разбрах, че за да работят едновременно трябва да се сдвоят помежду си, а явно това не се получава при мен. Пише че когато са сдвоени едната не свети, а другата свети с бяла премигваща светлина. При мен едната спира да мига, а другата продължава да си мига в два цвята колкото и време да мине.  Пробвах всичко описано - вадих и слагах в кутията, много пъти, натисках продължително бутоните, правих ресет отново многократно и следвах стъпките, но нищо не се получи. Направих и опит да вържа едната докато другата е в кутията и после да извадя и втората, но резултата е същия. Поотделно се свързват и работят и двете, но все пак идеята е да работят заедно. Моля за съвет къде бъркам. Телефонът ми е mi 10t lite слушалките са оригинални, нямат гаранция.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж телефона да не ги вижда като две отделни устройства. Ако е така ги пеър-ни и двете
Цитирай
#3

независимо коя слушалка е свързана изписва едно и също мисля че не е това...как да ги сдвоя двете просто не мога да разбера

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#4

При мен със същият проблем,само че слушалките са Redmi Buds 3 Lite,ми помогна да разреша проблема по този начин,който е описан във видеото по-долу !
https://www.youtube.com/shorts/Xm7q0y_n1AQ
В самата кутия задържаш двете слушалки за 5 секунди и по този начин се прави hard reset. След това нямах никакъв проблем отново (преди това бяха сдвоени и никакви ядове поне около 4-ри месеца).
Цитирай
#5

Пробвах и това...няколко пъти....няма промяна

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#6

Приятел си беше купил такива, оказаха се ментета и точно такъв беше проблема. Дано твоя случай не е такъв. Познаваха се по кутийката и някои особености на самата слушалка. Като махнеш гумичката май трябваше да има отвор на пластмасата. Синковеца ползва такива от години, няма ядове.
П.П.
https://4pda.to/forum/index.php?act=find...8412962-10
Резет за всеки случай:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...ry84865382
Цитирай
#7

Мина ми през ума, но според мен не са фалшиви - имат надпис под тапите; цветът на тапите не е черен; надписът отдолу на кутийката за зареждане отговаря на оригиналния.
Ще се мъча отново, доста неща изчетох, но според мен просто не се сдвояват двете. Не мога да определя дали лявата или дясната слушалка е водеща - едната винаги изгасва, а другата свети в два цвята и никога не е светила само в един...ако стане стане, ако не - отиват в кофата. Яд ме е защото са удобни и със силен звук, но не виждам смисъл да ползвам само едната.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#8

Ако не сте пробвали с приложението Xiaomi earbuds може да опитате с него.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#9

Може ли линк? Пробвах с няколко, но нямах успех, може това да съм го пропуснала.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#10

https://play.google.com/store/apps/detai...i.earphone

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#11

Тествах го, но не поддържа моят модел слушалки.
Сега чета пак и стигам до извода че просто слушалките не се ресетват. Пише че когато се натиска продължително бутона и мигат с двойна светлина, след като угаснат трябва да премигнат още веднъж бързо и готава са ресетнати. Това второто мигане не ми се получава незнайно защо. Държа ги едновременно повече от 20 секунди, пръстите ми изтръпнаха, натисках ги и в кутията и нищо....пробвах и минута да ги държа може би има трик който ми убягва?

FOR THOSE THAT CANT MAKE IT WORK!!!
When performing the full resetting by holding down the button until it blinks white/red

Once it stops...KEEP HOLDING!

It will blink white/red one more time, only then is fully reset.

Put it back in the case, and remove to turn on as usual and wait, the jingle will confirm pairing.

https://www.reddit.com/r/airdots/comment...are_button

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#12

Чета ,че след нулиране трябва да се задържи за 2 секс. да се своят двете слушалки . Ето тук има различни съвети.

(2024-01-05, 20:36:32)Emobul написа:  Чета ,че след нулиране трябва да се задържи за 2 сек. да се своят двете слушалки . Ето тук има различни съвети.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#13

Четох тази тема заедно с още много други подобни. Нямам успех все още. Ще се опитам да кача видео какво се получава при мен. Може и да съм успяла да ги ресетна, но не и да ги сдвоя така че да свирят заедно
https://photos.app.goo.gl/mtAUUJkNyN51wjeTA

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#14

Мисля си, че има шанс просто да не са от един комплект
Цитирай
#15

Здравейте включвам се отново. Реших да прочета дали проблемът не е в блутута и...май е там. При свързване с други безжични слушалки нямам проблем и ми се появява ново меню AAC което липсва при свързване с Redmi Dots. Това меню се появява при свързани слушалки отстрани при стрелката. Съответно в настройки на developer options в блутут кодек ми е избрано по подразбиране SBS и дори при смяна с ААС не се променя. Опцията HD audio също не е активна. Четох да се изключи при сдвоени слушалки опцията media audio и да се включи отново но ефект няма. Кодека си се връща на SBS. Подобен проблем имат и други потребители с телефон с miui и слушалки Redmi Dots. В тази насока някакви идеи?


Прикачени файлове Миниатюри
               

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)