Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Невъзможност за изтриване на снимки
#1

Става въпрос за Гугъл снимки, лимита от 15гб. ми е надвишен и реших да поразчистя през компютъра, трия снимки после ги трия от кошчето, изписва изтрити за постоянно . Продължи да показва , че нямам място , викам си сигурно със закэснение ще отчете, но на другия ден гледам ,че снимките си стоят. Повторих процедурата многократно от телефона, но резултат няма снимките се връщат обратно, даже някой път не стигат до коша,  В крайна сметка се изтриват част от снимките,но но след много опити и загуба на време и нерви  , а акаунта продължава да е препълнен.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтриване на снимки и видеоклипове: https://support.google.com/photos/answer...9730760-EU

 
Цитирай
#3

Влез в Google drive-Хранилище,вляво на долу-зъбното колело-настройки-преглед на елементи които заемат място в хранилището, и от там ги изтрий.Ето снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

(2024-01-09, 09:46:46)NoMaD написа:  Изтриване на снимки и видеоклипове: https://support.google.com/photos/answer...9730760-EU

Тук пише , че могат да минат до 24 часа докато освободеното място стане налично, това добре ,но защо снимките се показват след като се изтрият. Има нещо много сбъркано в Гугъл.
Цитат:DoryanY
Цитат:Влез в Google drive-Хранилище,вляво на долу-зъбното колело-настройки-преглед на елементи които заемат място в хранилището, и от там ги изтрий.Ето снимка.

Тук има възможност да се изтрият само най-големите снимки  а не както искам да ги избирам по дата.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#5

Не са само най-големите,а са по заета памет,първо са най-големите и после по-малките.Ако не става от приложението,избери както съм ти показал-Хранилище и опцията освобождаване на място,после Google photos,и там файловете са по големина,най отдолу има Покажи още,и така,ще е играчка,но ако не можеш от фотос,това е вариант.Аз преди също трих доста,но от фотос,и нямаше проблем,после и от Драйва,защото и там имаше архивирани.


Прикачени файлове Миниатюри
   
.png Диск2.png Размер: 19.3 KB  Сваляния: 149

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

(2024-01-09, 14:58:21)DoryanY написа:  Хранилище и опцията освобождаване на място,после Google photos,и там файловете са по големина,най отдолу има Покажи още...
Да ама това покажи още излиза само 3-4пъти и после няма, но както и да е , на мен пи трябват по дата да ги подкарам от най- старите. И аз съм трил от приложението
и не съм имал проблем. Тук разликата е , че съм надвишил лимита и все едно ми правят мръсно , че не си плащам за допълнителен обем.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#7

(2024-01-09, 16:55:29)Emobul написа:  Тук разликата е , че съм надвишил лимита и все едно ми правят мръсно , че не си плащам за допълнителен обем.

За тая работа си има други начини!
Пък и ... 
Цитат:1,49 лв./месец за 3 месеца
5,99 лв./месец след това

не са сериозни пари - за 100 GB пространство.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Има отдавна проблем с Google. Мисля, че и google знаят за него и донякъде не правят нищо, защото искат да си плащаш за 100GB. Имам един приятел дал ми е паролата си за gmail и мине се не мине 2 седмици и при него пищи че няма място. Изтрил съм абсолютно всички сники и видеа, няма големи файлове, няма backup на телефона, нито на whatsapp и viber, но проблема си остава.
Веднъж получиш ли в този проблем, аз поне не намерих начин да намеря какво запълва тези 15GB.  Bu

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Emobul
Цитирай
#9

Да повдигна пак темата. Показва му на приятеля ми, че има 12GB файлове. Отивам на покажи и има всичко на всичко 43 снимки и 1-2 видеа. Като ги селектирам всичките пише 226.8МБ. Къде са 12GB, къде 226MB. Сега ще ги сваля и изтрия всичките, но не мисля че ще получа тези 12GB обратно...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

@Emobul Намерих проблема и решението. В моя случай с моя приятел, viber беше заел тези 12GB. 
Ето как да го оправиш това. Ако е проблем английския, мога да го преведа на български:

For people who have the storage issue maybe try this:
1. Open Google Drive in Chrome.
2. On the top right, click the settings icon > settings.
3. Click "Manage Apps" on the left sidebar.
4. You'll now see all the apps that are syncing to the Drive and the amount of storage they are taking.
5. Tap on the "options" tab on the right side of an app to choose between disconnecting and deleting the app data. If you want to get your storage space back (the amount the particular app is taking) choose the "delete hidden app data" option. Your files in your device will remain, but their backup from the Drive will be deleted thus saving you storage.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 5 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • DoryanY, Dowper, Emobul, iwan33, milss
Цитирай
#11

Архивирането на WhatsApp под Android скоро ще започне да заема място в Google Drive

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...57801.html

Аз при Вайбър съм направил медийните файлове,снимки и видео да се запазват в галерията на телефона,и съответно в Google photos в чата на Вайбър не пазя снимки и видео.Прехвърлям важните на лаптопа и така не губя нищо,и си освобождавам място.

Huawei P30
Цитирай
#12

Моя проблем за сега го реших , като изтрих 5-6 големи видеа, посредством управление на хранилището с разчистване на големи файлове. Като имам време ще пробвам пак да трия през Гугъл Снимки да видя как ще е.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)