Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Magic6 и Magic6 Pro - Лични впечатления и коментари

(2024-05-04, 11:58:23)Иво 73 написа:  Страшно глупав телефон. Такова нещо не съм очаквал от среден клас смартфон, та камо ли флагман и то през 2024 година. Това да не може да познае QR код. То бива -бива , но това е върхът на айсберга Angry . Poco X3 pro само като доближих камерата и веднага го разпозна... Естествено снимка няма  да кача , защото нашия "флагман" ги прави огромни и сайта казва , че са с надвишен размер. Проблема с  размера го има навсякъде, на всички сайтове....
Значи хубаво е човек да е запознат с апарата, преди да пише/плюе.

Като се дадат необходимите права става и от тук:
[Изображение: Screenshot-20240505-081542-com-hihonor-camera.jpg]


За снимки препоръчвам:
https://postimages.org/

И още по-конкретно адски удобното им приложение за windows:

https://postimages.org/app

За финал:
- RTFM
- четете ревюта
- гледайте ревюта
И се ограмотявайте.

П.с. не знам хора, които не могат да боравят пълноценно с телефон, как се справят с последен модел автомобил (примерно) Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • kokojam, scorceni
Цитирай
Аксесоари

Приемам ти лично мнението "emzo" и веднага с въпроси:
1. Прочети ли внимателно и следващия пост(след този ,който удобно си цитирал) в който подробно се обяснява какво правя с Росо Х3 pro и какво с magic 6 pro? Да продължавам да твърдя , че е глупав смартфона, доста- доста глупав. Далеч, далеч от флагмани като Apl и Sams. Не е само да събереш от тук и там топ части и хоп - флагман. Трябва софтуер, който да извлече максимума от хардуера. А тук го няма. За рекламираните от Honor  функции на AI пък е ужас, една кръгла О. Понял?
2. Тук като качваш снимки и съветваш откъде като се дадат необходимите права става, ти провери ли го?

Явно и на двата ми въпроса отговора ще ти е НЕ.
Не може камера (снимки) като насочиш към QR код веднага да не го познае - флагман с AI , последен Андроид и последна топ ОС на Honor. То не , че веднага не го познава , а въобще не го познава.Смешна работа!!!! 

Та принципно форумите са за това , да се учим от опита на другите и да споделим своя безкористно  , за да се  предпазим от грешки. Грешки към , които ни тикат умишлено именно цитираните от теб ревютата , класации, тестове  на смартфоните и т.н. А дали и твоя пост над този, не цели именно това?

П П. Между шофиране и работа със смартфон , не виждам връзката. Предложи на КАТ вместо на кормуване и листовки , да ви изпитват на работа със смартфон. Ако идеята ти е добра  Smile , те ще я приемат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Иво 73 за това мнение:
  • milss
Цитирай

Вижте Honor Magic 6 Pro RSR Porsche Design:




https://mobilebulgaria.com/news/honor-za...zvan-kitay Информация за телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

Въпрос на гледна точка.
В самс ме дразни ако снимам опаковка с qr код да ми предлага всеки път да отваря или директно да отваря линк.

Предпочитам ръчното qr сканиране.

И да все още твърдя, че си се хлъзнал по реклама и си взел апарата без да го проучиш и бързаш да "плюкаш".


Хонор не е самсунг/епъл и никога няма да бъде.
Или свикваш с разликите.... Или .... Го продаваш
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

На колко процента яркост най-често си държите телефона? https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104857 - Анкета

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

От 24 часа го имам, днес поснимах хлапето на площадката и съм впечатлен от бокето и детайла, който извадиха камерите. Едиствено малко ме дразнят леко наситените цветове, но това не е болка за умиране. Сега ще го тествам с моя стил на ползване, как ще държи батерията, но едва ли ще бие старата моторола G9 plus, но знам ли Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на apophis2036 за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

Oт настройките на камерата смени профила, по подразбиране е VIVID
Цитирай

Има актуализация номер 148.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Хм....нямам аз...стои на 128. Има ли начин да форсирам процеса да дойде.
Цитирай

Вчера получих 148 и я инсталирах. Не усетих някаква разлика.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай

Вчера се получи нещо странно с телефона на два пъти. Звъни ми някой, екрана почва да примигва, но не ми показва кой ми звъни или опцията за слушалка да вдигна, само вибрира, звъни и екрана примигва. Окоза се, че ми звънят от виваком да ме зарибяват, но номера беше маркиран като спам с удивителна икона. Та питам се това някаква защита ли е, че не му разбирам много на функциите?
Цитирай

От вчера съм с телефона и на първо време съм наистина впечатлен. Имайте в предвид че имам и S24 U, имах и Xiaomi 14U. Избягвах покупка, защото точно тук във форума има много негативи относно камерата и зуум възможностите. Софт версията ми е. ...148 и съм впечатлен от камерата. В момемта пряко я сравнявам с S24U и до 10х Зуум прави по добри снимки. По чисти, с по дълбоки цветове и контраст. Да, малко по меки са и при 1 от 10 снимки има странности, но са доста по красиви да го кажем. Снимам в режим "Естествено". Интересно също е, че зуум при Самсунг е реално с по малко приближаване от Хонор, Ксиаоми и останалите. Явно Самсунг обичат да чийтват.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

На самсунг като са наситени цветовете били неестествени, когато са пък по естествени не били красиви Big Grin, аз бях пред същия избор и избрах самсунга, за зуума няма да коментирам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Veli93 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

(2024-05-12, 12:44:04)Veli93 написа:  На самсунг като са наситени цветовете били неестествени, когато са пък по естествени не били красиви Big Grin, аз бях пред същия избор и избрах самсунга, за зуума няма да коментирам.

Това, че си избрал самсунг си е лично твой проблем Smile

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20 -> Xiaomi 11t -> Honor Magic 6 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxy-bg за това мнение:
  • greenandroid, kokojam
Цитирай

(2024-05-12, 12:44:04)Veli93 написа:  На самсунг като са наситени цветовете били неестествени, когато са пък по естествени не били красиви Big Grin, аз бях пред същия избор и избрах самсунга, за зуума няма да коментирам.

Дълбоки и наситени има разлика. На Самсунг на снимките всичко е ярко и светло. Дълбочина означава по реалистични сенки, тъмни и светли зони, едно изпъква, друго тъмнее във фон, така ми харесва на мен. Не необходимо всичко да е ярко и ясно, така нямаш акцент, нямаш и фон. Виж двете снимки долу и виж колко е часа. В коя снимка има правилното усещане за свечеряване, за уюта на започващата нощ. Снимката от Галакси е толкова светла, че никой не забелязва че летището вече е осветено.        

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • iwan33, tynata2
Цитирай

Благодаря за разяснението,може би всеки човек вижда индивидуално за себе си кой в какво е по добър, в случая предимството на горната снимка което виждам е че има по малко шум, обаче в далечина снимката е потресаващо зле, големия надпис над двигателя на самолета тотално замазан, ръбовете по задната част на двигателя криви, все едно не е снимка а някой ги е нарисувал криви и неравномерни, още по надалеч сградите и крана са трагични, при долната снимка има повече шум но са доста по видими в далечина и с повече детайли, в случая не мога да кажа от горното че еднaта или другата е по добра или по зле, едната е по добра в едно и по зле в друго, другата също.


[Изображение: Screenshot-20240514-101243-Chrome.jpg]
[Изображение: Screenshot-20240514-101207-Chrome.jpg]
Цитирай

Доста агресивно е играл AI-a при Honor-a, това предполагам е поправимо със софтуерен ъпдейт.. при самсунга пък има ужасен шум, което не мисля, че може да се оправи освен със ъпгрейд към S25U догодина.

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20 -> Xiaomi 11t -> Honor Magic 6 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxy-bg за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Явно няма да видим "файда" от тези 180мп и ще си остане с 5х, което пак казвам си е даунгрейд.

Ако и след следващия ъпдейт е така - ясна е работата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

https://postimg.cc/WhL8Z2g9][Изображение: IMG-20240514-072626.jpg]

5х zoom
След ъпдейта на MagicOS
Цитирай

# Veli93
Ако искаш да разпъваш снимката и да търсиш дефекти - винаги има щото това е телефон не камера. За мен снимката не е обект на изследване, а запечтяване на момент, нещо интересно, атмосфера, спомен, настроение. Не ме интересуват снимки, който в 21 и 30 вечерта при сумрак изглеждат като бял ден. Също обекта е самолета и е достатъчно ясен. Сградите във фона са си фон и не са важни. Дигитално боке да го кажем. Предпочитам по мека снимка но не и шум, защото изглежда като поръсена с пясък. Разочароващо при Самсунга е че реално обекта е по малко приближен от при Хонор. Уж 10х Зуум, ама някой послъгва и не е Хонор. Същата разлика се вижда и при сравнение с Пиксел и Сони и Xiaomi. Самсунг шмекеруват винаги.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • kokojam, Иво 73
Цитирай

Трябва да знаеш, че никога оптичният/дигитален зуум както е модерно напоследък не е точна стойност. Няма как да ти напишат на бутона дробите, затова се закръгля. Същото е и при фотоапаратите. Magic 5 Pro има реално 3.91х оптичен зуум, но се маркетира като 3,5х; Samsung S23 Ultra 10x реално е 9.58х; 3x e 2.91x и т.н.
Отделно, винаги могат да прилагат и лек кроп производителите за да си нагласят както решат съотношението.
Примерно при Honor дигитално 5x реално е 5,87х (базирано на снимката на колегата над твоят пост), а при S24 Ultra 5x е 4.62х (базирано на спецификациите на камерите). Кой послъгва тук е видимо - всички Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

[Изображение: Screenshot-20240514-101243-Chrome.jpg]
[Изображение: Screenshot-20240514-101207-Chrome.jpg]
[/quote]

Фонът нямало значение ти сериозно ли??? И претендираш коя снимка е по-добра и правиш някакви сравнение ама грам форографията не ти е по силата...  След две седмици си върнал телефона и почва плюенето Smile.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)