Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S24 - слухове, спецификации, коментари
#1

Вече започнаха да се появяват слухове за характеристиките на 24.
Има вероятност да не е със снапдрагон.
https://mobilebulgaria.com/news/novi-dan...-s24-i-s24
Цитирай
Аксесоари
#2

Според източника, Samsung ще продължи да използва 200-мегапикселов сензор в основната камера на следващия си флагмански смартфон - Galaxy S24 Ultra.
[Изображение: 200-MP-Camera.webp]
Източник

 
Цитирай
#3

Samsung SDI, която се специализира в разработката и производство на литиево-йонни батерии, обмисля възможността да използва технологията, използвана в електрокарите, за увеличение на капацитета на батерията в мобилните устройства. Тази разработка може да намери място в бъдещия флагман Galaxy S24 Ultra. Смята се, че при използване на автомобилна технология капацитета на батерията на Galaxy S24 Ultra може да бъде увеличен с около 10%, като същевременно се запазят същите физически размери. Следователно новият флагман може да получи батерия от около 5500 mAh.

Източник

 
Цитирай
#4

Май само се чудят как да оправдаят бъдещата му по-висока цена.Нали уж графеновите батерии щяха да са голямата работа,а сега пък ново 20.
Цитирай
#5

Подобна,силициево-въглеродна батерия с 12,8% по-висока енергийна плътност от литий-йонната.батерия се използва в Honor Magic 5 Pro. 

Източник

Huawei P30
Цитирай
#6

За да не се подлъжат хората,става въпрос само за апарати за мастния пазар.За останалите региони си е литиева.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Според ръководителя на подразделението на Samsung DS Hyeokman Kwon, част от серията Galaxy S24 вероятно отново ще бъде изградена на базата на Exynos 2400. 

Източник

 
Цитирай
#8

Както винаги, потребителите в Европа, както и в Югоизточна Азия ще бъдат "зарадвани" с новия флагман на Samsung, който ще бъде изграден на базата на Exynos 2400. В САЩ, както обикновено, ще се продават модификации, базирани на платформата на Qualcomm.

Източник

 
Цитирай
#9

Добре, че си взех s23 с qualcomm.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sho Gun за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#10

Камерата на Samsung Galaxy S24 Ultra ще е без големи промени.
Тази година серията Galaxy S23 донесе някои съществени промени в хардуера на използваните камери, но това може би няма да е така при моделите Galaxy S24. Това подсказва слух от Южна Корея, който твърди, че Samsung ще запази камерата на Galaxy S24 Ultra почти непроменена.

Според публикуваната от лийкъра @UniverseIce информация устройството ще ползва същия 200MP ISOCELL HP2 главен сензор, а освен това ще предложи познатите 12MP Sony IMX754 сензор за 3х телефото камерата и 12MP Sony IMX564 за ултраширокоъгълната. Единствената промяна е при 10х телефото камерата, за която се твърди, че ще използва нов сензор – 12MP Sony IMX754+.

According to Korean sources,The S24 Ultra rear camera has not changed except for the negligible adjustment of 10x. pic.twitter.com/wGTaStUAQ0
— ICE UNIVERSE (@UniverseIce) June 11, 2023

Засега това е просто слух, но ако се потвърди, това означава, че компанията ще се фокусира върху подобрения при софтуера и обработката на кадрите. Засега няма детайли за другите две устройства в серията, но ако при камерите на Galaxy S24 Ultra няма промяна вероятно това важи и за тях.

https://mobilebulgaria.com/news/kamerata...mi-promeni

Samsung Galaxy A55 and A14 5G
Цитирай
#11

Ами завръщането към Еxynos си е достатъчна промяна и ако всичко му е ОК и няма проблеми то очаквам големите промени в S25.
Цитирай
#12

Премиум модела Galaxy S24 Ultra вероятно ще предложи бързото зареждане от 65 W. Не се посочва колко бързо ще запълва батерията му такова зарядно, но заради него Samsung щяла да въведе допълнителна технология за охлаждане.

Източник

 
Цитирай
#13

Те в това отношение са много предпазливи заради случая Note 7 и не се осмеляват така мощно... 45W ти поддържа телефона ама идва с кабел за 25W и brick-а от S20 например (ако ъпгрейдваш) е 25W, т.е. имаш 45 ама няма да го ползваш. И да имаш отделно 45 трябва и кабел. Изобщо направили са всичко необходимо или да не ползваш 45 или да си купиш зарядно с кабел за тая цел. Но според мен искат да не ползваш 45.
Цитирай
#14

А факта, че 25W и 45W зареждат горе долу еднакво? Ако беше само да се пазят....какво правят и другите с бавно зареждане - ябълките, пикселите?
Цитирай
#15

Има вероятност, че камерата на Galaxy S24 ще предложи същия 12-мегапикселов сензор, който се използва и в сегашната серия Galaxy S23. Не се очаква да има и селфи камера с по-висока резолюция.

Източник

 
Цитирай
#16

(2023-07-18, 17:41:23)100 написа:  А факта, че 25W и 45W зареждат горе долу еднакво? Ако беше само да се пазят....какво правят и другите с бавно зареждане - ябълките, пикселите?

То не е случайно, че нямат разлика в зареждането... 

Нормално е след такова нещо като Note 7 който им нанесе брутални загуби не само финансово а и имиджово да са консервативни относно батериите. Аз се учудих, че и на скандала с подутите батерии миналата година нямаше продължение. 

Какво да правят ябълките и пикселите... Apple няма да вдигнат зареждането, за Google повече го вярвам но предвид, че тези Pixel-и се разработват съвместно Samsung и Tensor, който е модифициран Exynos може и да не се пипне зареждането...

Честно казано аз си зареждам с 25W зарядно от S22+ което беше подарък от А1 с телефона а такъв имах и от S20 Ultra. За мен зарежда бързо, нямам драми. Едни 10-20 минути в зареждането няма да ми направят разликата, аз ако знам, че вечерта трябва да излизам някъде и да ми трябва батерия преди да тръгна от офиса го зареждам и така, нямам драми. Зарежда се достатъчно бързо, дори и още 10 години да останат на 25W съм ОК, няма проблеми. За мен е достатъчна скорост в моя lifestyle, при някой друг може да е различно.

Селфи камерата ще продължи с 12MP а не са анонсирали нов сензор от HP семейството и мисля, че догодина ще се продължи с HP2 както се прави 2 години с HM3, само, че при S22 Ultra имаше по-добро поглъщане на светлина и стабилизация спрямо S21 Ultra. И DX стъкло за махане на гадните отражения от светлина, които ме тормозиха адски много при S21 Ultra. Не вярвам да сменят сензора и като цяло мисля, че S24 Ultra ще представлява S23 Ultra с Exynos, т.е. ненужен ъпгрейд и дано не и downgrade. Абе, спокойно ще доживея до S25 Ultra и ще има смисъл от смяна, предполагам. Засега оставам на 22.
Цитирай
#17

Зареждането реално е ок, по-скоро неприятното е че на топло се реже заряда доста. Иначе тези 25W на Самсунг са аналогични на 33W при китайците, което показва, че не е чак толкова зле положението.
Това с ниските скорости на заряд има и други причини, няма шанс най-големите производители да са 3 пъти по-назад от китайците където 100W ги раздават едва ли не като дъното. Едва ли някой си мисли, че производители от този ранг са толко назад и/или нямат достъп до необходимата технология.

Най-интересното е че за първи път Самсунг ще имат 2 години време да нагласят Ексиноса.....дали ще има разлика най-накрая?
Цитирай
#18

Зависи от тях, гледайте това: https://www.youtube.com/watch?v=k0jVuT9i76M

Изглежда Samsung имат 3nm готов процес, както и TSMC. Надявам се 2400 да е това, което се очаква от Samsung и да бъде достоен конкурент.
Цитирай
#19

Сегашното зареждане ми е достатъчно бързо зареждане не съм включвал от много месеци веднъж на година две ми се налага да го ползвам и ми върши работа. Надявам се на добър процесор, защото съм намислил да заменя s21 fe с 24 ultra следващото лято ако е сполучлив модел. И да не е 23 ultra лично за мен ще е вариант и до година.
Цитирай
#20

Една година дадоха Снапдрагон и пак ще бутат Ексинос. Добра причина човек да не ги купува. Стига с тия двойни стандарти, Снапдрагон определено е по-добрият процесор, дори и в ниските класове той е за предпочитане.
Колкото до зареждането, технологията я има и 100вата могат спокойно да си сложат, на батерията нищо и няма, причината е просто на час по лъжичка.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

Вероятно Galaxy S24 Plus ще предложи екран с размер 6.65 инча. За сравнение, Galaxy S23 Plus и S22 Plus са с диагонал от 6,6 инча, докато Galaxy S21 Plus предлагаше 6,7 инча.

Източник

 
Цитирай
#22

Очаква се Galaxy S24 Ultra да предложи титанова рамка. Титанът е по-здрав и по-твърд от алуминия, така че може да издържа на по-голям натиск. Освен това е устойчив на корозия и изглежда по-премиум.

Източник

 
Цитирай
#23

Сякаш всичките ултри/Note досега са се сгъвали като кашкавал... Аз корозирал телефон не съм виждал, освен от тези с шайбите, оставени навън с години.
Тези се пребиват да правят "иновации", от които никой няма нужда. Явно 24 ще е рефреш на 23, тоест на 22.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#24

(2023-07-31, 09:49:57)S.7.R.3.L.0.K. написа:  ...Аз корозирал телефон не съм виждал, освен от тези с шайбите, оставени навън с години.
Корозия в зарядната букса е доста често явление.

 
Цитирай
#25

Galaxy S24 и S24 Plus се очаква да предложат LTPO дисплей с с адаптивна честота на опресняване от 1 до 120 херца и подобрена ефективност, както и по-тънки рамки.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)