Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Smart watch -edge съвет
#1

Здравейте приятели.
От известно време съм си навил на пръста да сменя сегашния ми huawei gt runner  с друг смарт часовник.
Имал съм хуавей гт2, хуавей watch 3 (много слаба батерия) и от половин година поне съм с gt runner.
Часовника си работи добре, липсват  ми 2 неща:
1. това, че не може да се плаща с него(доколкото ми е известно..
Ползвам гугъл wallet)
2. Не е с edge дисплей.Харесвам заоблени дисплей.
Като цяло искам нещо с издържлива батерия (поне над 6 дена).
Това всеки ден или на 1 2 3 дена да зареждам не ми харесва въобще.
Има ли такова чудо въобще, или да си карам с runner-a...
Като бюджет не ми се дават над 400 лева 
В момента ползвам honor magic 5 pro  ако има значение..
Благодаря за отделеното време.
Бъдете здрави

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei Watch GT 4 или Xiaomi Watch S1 Pro имат заявена автономност до 14 дни, насочи се към тях.

 
Цитирай
#3

Това едге помислких че е мара Smile
Аз пък точно такива не харесвам, а и си е опасно ако срещне някой ръб го среща с дисплея.
С хуавея и ксиаомито, който ти предлагат не може да се плаща, а оставам с впечатление, че това ти е нужно

Избора ти е Garmin Venu 2, edge дисплей с 7-8 до 10 дена живот и може да се плаща
Малко по-добрият избор е + версията, защото от нея може да се говори. 2-ра ръка може и да се класираш с 400лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#4

(2024-01-19, 20:27:55)rumo написа:  Това едге помислких че е мара Smile
Аз пък точно такива не харесвам, а и си е опасно ако срещне някой ръб го среща с дисплея.
С хуавея и ксиаомито, който ти предлагат не може да се плаща, а оставам с впечатление, че това ти е нужно

Избора ти е Garmin Venu 2, edge  дисплей с 7-8 до 10 дена живот и може да се плаща
Малко по-добрият избор е + версията, защото от нея може да се говори. 2-ра ръка може и да се класираш с 400лв

Да не казвам, че е нужно, но ми се иска като има такава функция да я ползвам.
Да, това с едж дисплея малко е рисково за удари и протекция, но просто си ме влече...
А досега лесно съм ги предпазвал.С твърд/стъклен протектор, но това става само защото са с плосък екран 
Ще го поразгледам този гармин...

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#5

Реших да направя компромис с плащанията.
Вчера взех Xiaomi watch s1 pro.
Изтраях го точно 1 час.
Типично то xiaom-ски, бях си забравил паролата на mi акаунта.Давам забравена парола, сетвам си нова парола и като опитам да се логна с нея грешна парола.1 час се мъчих, писна ми на дедовия и си направих нов акаунт.
Часовника..
Дизайн, ок.
Софтуер типично за шаоми дърво и половина.
Widget-и ок има опция по 20 widget-a на един екран ама защо не сложихте и опция по едно нещо на екран..Само асистента им на цял екран.
Защо скапания долен бутон не може да се конфигурира.Долнля бутон го ползвам за фенерче.
За да пусна фенера на xiaomi, ровиш из менюта или статус бари и тем подобни.Ем предпочитам да си натисна копчето.
Върнах си gt runnera и въобще не може да става сравнение между хармонито на хуавей със софта miui watch.
Откровено очаквах нещо по яко.
Това е мое лично мнение.
Тааааа
Мъката продължава.
Набелязал съм huawei watch 4 (не gt версията).
(Или нещо обло и готино)
Гармина почти бях спазарил един venu 2+
И човека каза че нещо батерията не му е ок......

Има ли шанс да докарвам поне 5 (5+)дена батерия с huawei watch 4, илинда мирясам и да си седя с gt runnera...
Какво ползвам?
Известия за мейли, ибей, олх и т.н
Всичко пуснато( raise to wake), не ползвам aod
Не говоря през него обикновено

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

Amazfit Balance EU модела + Curve карта - нито ще правиш компромис с плащанията, нито с батерията, само със заоблената форма.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#7

(2024-01-23, 08:52:06)galev_90 написа:  ......

Има ли шанс да докарвам поне 5 (5+)дена батерия с huawei watch 4 ......

2 - 3 дни. Аз повече не мога да докарам.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#8

Благодаря на отзовалите се.
За момента ще карам с gt runner-a, докато нещо не ми хване окото по-добро.

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#9

Аз съм от една седмица с amazfit balance и сега чакам да ми пристигне Curve картата. Батерията я заредих като го получих вторник или сряда ( не помня) и в момента е на 41%, което според мен, спокойно ще добутам 10 дни.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#10

up to date.
Взех един huawei watch 4, честно казано малко по хубав е на външен вид от рънъра ми, ама функционално е същата работа.
Викам поне анимирани watch фейсове ще има, дръжкииии Smile
И gt runner-a ми и watch 4 получиха harmony os 4.
Ще видиме след някой друг ден, ще ме грабне ли watch 4-kata или ще последва съдбата на xiaomi watch s1 pro в ОЛХ..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#11

Venu 2+ или Venu 3, приоритети ми бяха същите : плащане , живот на батерията и разговори от часовника.
Цитирай
#12

OP watch 2 дават му до 12дена в Smart mode и до 4 дена в режим на натоварване с хибридна система на Wear OS и RTOS два процесора за управление единия е за по енергоспестяващ режим и другия за по-голямо максимално натоварване Snapdragon W5 + BES2700 Wink

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
[-] 2 потребители изказват благодарност на c0mm3n7 за това мнение:
  • galev_90, greenandroid
Цитирай
#13

Ще му метна и на него едно око.
Heart rate na Huawei watch 4 e пълен таш.к.
При наклон на пътеката 11 и скорост 5.5км отчете до 120 пулс
Което със сигурност не беше толкова.

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#14

Не бой се там всички се дънят, не винаги но често колкото да не знаеш кога да им вярваш
100 часовника от всякакви марки и модели съм сменил и гривна за бицепс имам . Нося ги по 2 на тренировка и винаги получвам различен харт рейт при сходни натоварвания
Цитирай
#15

С gt-runner-a не съм имал никога такива проблеми.Дори с на пътеката сензора и часовника показват еднакво.
Отделно предната вечер имах около 8 часа сън реални, уоч 4ката беше отчел 3 часа и половина..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#16

@galev_90 , търся часовник покриващ същите  изисквания с бюджет около 500лв. За протокола - аз също съм с Honor Magic 5 Pro  

Ползвах Huawei Watch GT(1), но му залепна платката и половината тъч спря да работи (често срещан проблем за модела). В тази връзка бих се насочил към друга марка. 

Ще се радвам да пишеш, ако си открил модела, който оправдава очакванията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Svet21 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#17

(2024-03-19, 11:33:32)Svet21 написа:  @galev_90 , търся часовник покриващ същите  изисквания с бюджет около 500лв. За протокола - аз също съм с Honor Magic 5 Pro  

Ползвах Huawei Watch GT(1), но му залепна платката и половината тъч спря да работи (често срещан проблем за модела). В тази връзка бих се насочил към друга марка. 

Ще се радвам да пишеш, ако си открил модела, който оправдава очакванията.
Привет,

Huawei watch 4-ката като цяло ми харесва заради извития дисплей.
Обожавам катко на телефон, така и на часовник.
Реших, че не ми е толкова важно плащането с карта или е сим или другите куп екстри където има.
Реално ако трябва да бъда откровен, искам да ми мери крачки,пулс,сън,да имам нотификации (естествено) и батерията колкото повече държи е плюс.
Безжичното зареждане отново е +
Носих го няколко дена, но за момента ще си остана със спартанския гт рънър.
watch 4ката е в olx на 400 лева.
Мислех да пробвам новия часовник на oneplus, ама това, че не се върти горното копче не ме кефи.(или върти се ама не прави нищо..)
Много ми е удобно това с въртенето.
Може би някой ден garmin venu 3.. ще го видя

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)