Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Електрически RC коли
#1

Привет, има ли тук колеги сред вас да ви е хоби или просто за кефа да карате и да се занимавате с RC коли, покрай моя син на 7 г. че все кара такива колички но детски не RC коли, та се запалих да карам такава но RC количка на дърти години, признавам си че от дете ми е било мечта и реших да си начеша крастата а и сина покрай мен да го науча да кара, да го разучва и да го кара в един момент на ниво със истинска хоби количка Smile

Доста четох из форумите за такива колички, но за съжаление нямат почти никаква активност от доста време, предполагам че са се ориентирали към ФБ групи, след доста четене и клипчета, се спрях на тази първа количка със безчетков мотор - MAVERICK QUANTUM XT FLUX 80A 1/10 4WD BRUSHLESS STADIUM TRUCK , като поръчах и 2бр. по-добрите 3S LiPo батерии и умно зарядно със микропроцесор - Redox GAMMA DUO Charger with built-in power supply, разбрах че LiPo батериите са много капризни по отношение при заряд и задължителен процент разряд при дълго съхранение когато не се ползват, та реших да не спестявам от умно зарядно.

Това е зарядното: [Изображение: product-8201.jpg]


Това е количката, впечатлен съм от окачването, безчетковия мотор и вентилаторчето за охлаждането

[Изображение: image-941305.jpg]


Поръчал съм ги и очаквам скоро да ги получа, затова бих искал ако има колеги сред вас с такива RC колички, да получа повече инфо от вас, кое, как и т.н. , усещам че ще ми е ново хоби за мен и за сина Smile

Днес ми пристигна количката, на живо изглежда внушителна и масивна, ето снимки:

[Изображение: IMG-2069.jpg]


[Изображение: IMG-2070.jpg]

[Изображение: IMG-2071.jpg]


[Изображение: IMG-2072.jpg]

[Изображение: IMG-2078.jpg]


[Изображение: IMG-2075.jpg]

[Изображение: IMG-2076.jpg]

[Изображение: IMG-2077.jpg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма ли сред вас колеги, които се занимават или сте се занимавали с такива хоби колички да обменя малко опит с вас, по другите специализирани форуми няма никаква активност, може би защото сега е зима и по подразбиране не се кара в такова време?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#3

В Хардуер.бг има такава секция, но колко и дали е активна, нямам идея.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

@valkov2  Отдавна няма никаква активност там, ще търся групи из FB

С тези хоби коли наистина е много зарибяващо, много си харесах да имам и един великолепен джип катерач, наясно съм че се движи с бавна скорост нарочно, за пресечен терен, бавни, бързи, преден и заден диф, заключване на дифа и мн. възможности, обмислям да си имам и тази играчка за пресечен терен, а най-хубавата част е че с него можеш да го караш и в къщи като му измислим със сина препятствия, също и на близкия парк, на двора, навсякъде където има интересен терен за преодоляване.

Ето снимки:

[Изображение: image-941362.jpg]

[Изображение: image-941363.jpg]

[Изображение: image-941364.jpg]

[Изображение: image-941365.jpg]

[Изображение: image-941366.jpg]

[Изображение: image-941367.jpg]

[Изображение: image-941368.jpg]

[Изображение: image-941369.jpg]

[Изображение: image-941370.jpg]

[Изображение: image-941371.jpg]

[Изображение: image-941372.jpg]

[Изображение: image-941373.jpg]

[Изображение: image-941373-1.jpg]

[Изображение: image-941374.jpg]

[Изображение: image-941375.jpg]

[Изображение: image-941376.jpg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#5

Изглежда много пристрастяващо хобито ти. Пускай от време на време по нещо. Интересно ми е.
Цитирай
#6

@sapiora Тепърва ще прохождам и развивам хобито, освен количката Маверика от първите снимки, поръчах си друг по-малък катерач TRX-4M 1/18 SCALE AND TRAIL CRAWLER LAND ROVER DEFENDER 4WD, ето го мъника Smile :


[Изображение: malak-katerac-trx-4m-118-scale-and-trail...trx970.jpg]

Поръчах и първо подробение, фарове и задни лед светлини Smile, като с времето може да се добавят много екстри и модификации като метални дифчета, окачвания и т.н. Smile

[Изображение: 9784-Defender-Pro-Scale-Lighting-Splash.jpg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#7

Това ако го вкарам вкъщи, жена ми ще ми го очука на главата и ще избяга при майка си Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

Аз имам traxxas e-revo, но напоследък не го карам много. Преди години имах и нитро 1:8, но там, в един момент, поддръжката беше все едно е лада и се отказах от него.
Цитирай
#9

(2024-01-31, 09:14:38)Victormihov написа:  Това ако го вкарам вкъщи, жена ми ще ми го очука на главата и ще избяга при майка си Smile

В интерес на истината, добре че е сина ми, хем се забавлява и научава много за количките, хем покрай него се забавлявам и аз, така цялото семейство сме доволни Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#10

Да да шегувах сеSmile Изглежда интересно занимание, аз самият се занимавам цял живот с коли, но тези дето се возим в тях.
Сори за оффтопикаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

@Victormihov Smile Най- интересното на тези играчки не е толкова самото им каране и управлението им, а да ги подобряваш, разглобяваш, да сложиш например по-добри и усилени дифове, по-добри амортисьори, носачи, щанги, или пък да монтираш светлини и т.н. , лично аз съм възхитен до най-дребните детайли които ги има тези колички, голяма тръпка си е Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#12

(2024-02-02, 07:13:51)Павел Василев написа:  @Victormihov  Smile  Най- интересното на тези играчки не е толкова самото им каране и управлението им, а да ги подобряваш, разглобяваш, да сложиш например по-добри и усилени дифове, по-добри амортисьори, носачи, щанги, или пък да монтираш светлини и т.н. , лично аз съм възхитен до най-дребните детайли които ги има тези колички, голяма тръпка си е Smile

Подкрепям мнението колега, взех си сравнително евтино моделче като първа играчка преди време (SG 1603), първите дни си я разцъквах редовно, но в последствие започнах по-често да я разглобявам от колкото да я карам. Въпреки това не съжалявам, беше ми голяма тръпка като малък и реших да си начеша крастата

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#13

Пуснете малко интернет страници, където предлагат такива колички, да разгледам.
Цитирай
#14

(2024-02-05, 15:10:35)sapiora написа:  Пуснете малко интернет страници, където предлагат такива колички, да разгледам.
Това е сайт от
https://www.google.com/search?client=fir...0%BB%D0%B8


Само за малко инфо Big Grin 
RC Коли на НИТРО
Като резачките за дърва бръмчат ,но пък как вървят ....
https://rc-world.eu/category/251/rc-koli.html

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

(2024-02-05, 15:10:35)sapiora написа:  Пуснете малко интернет страници, където предлагат такива колички, да разгледам.

Този сайт е сериозен, количките идват от щатите за Traxxas Bulgaria: https://brcmodels.bg/ , вече две колички купих от него, качеството им е супер и препоръчвам, търговеца е много любезен и печен, рядко има такива продавачи.

Стелди, също: https://shop.steldi.com/, първата количка която имам е на Маверик със безчетковия мотор, купих я от него и също съм много доволен, Стелди е сериозен и точен.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)