Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съдействие за Китайски акаунт на honor.
#1

Колеги, някой има ли работещ акаунт на honor за Китай?Имам един меджик 5 про и не мога да регистрирам акаунт за него/китаец е/. Трябва ми да се регистрирам за бетата на magic oc 8.Гарантирам че няма да злоупотребя и инфото. Мерси предварително.


Прикачени файлове Миниатюри
   

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не се хаби, не става.
Пробвах. Иска си китайски устройство.
Цитирай
#3

В ибей се продаваха китайски GSM номера за такива случай (цял сървис си е) - кода от one time SMS ти го пращат за да си активираш акаунт с китайски номер. Ако нещо не стане - плаща се пак за всеки следващ SMS. Спомням си за нещо около 20$...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Случва по прочетеното в нета да не стане от първия път. По 20 долара за опит нещо не ми се нрави. Е ако не намеря начин, ще изчакам ъпдейта да си дойде по нормалния начин. До колкото видях magic os 8 ще е с вградени гугълски сървизи. Повече настройки, по-голяма батерия. Май ще стане по интересен от глобалния. 🙂

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#5

Твоя апарат китайски ли е ?
Цитирай
#6

Да китайски е. Качил съм съм снимка на версията. Имам и глобален, ама за него защо ще ми е китайски акаунт? Мога да ги сравнят директно двата. Малко повече му държи батерията и има няколко глезотийки повече в настройките.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#7

Аз си направих с мейл, обаче откъде точно не помня. Не ми поиска телефон. Май в реддит видях линка.
Цитирай
#8

Ей тук в XDA е описан един начин за създаване на китайски Honor ID.

@boboe ако сработи - похвали се Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y126636036
По горното ръководство регистрирах един 80 про,но ще трябва и плъгин за превод на страницата.
А това е за да ти се появят ктайските теми,тапети,аод:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y120418266
Цитирай
#10

dudi4ek по този начин стана. Почвам да го ъпгрейдвам. 🙂

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#11

Къде се регистрираш за бетата.Моят ще може да я получи чак март,но предполагам ще ми трябва заявка.
Цитирай
#12

След малко ще кача скриншот за регистрацията. Вече е с magic oc 8🙂.
На първо четене е супер.
Ето и за регистрацията за бетата.


Прикачени файлове Миниатюри
       

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • emzo, iwan33, julian_jecov
Цитирай
#13

https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y127513250
Оправих се.При братушките има всичко за който и да е телефон или програма.

https://www.youtube.com/watch?v=mXSu5mixUfM
Това е magic os 8 бета.
Цитирай
#14

Решено, минавам от глобален на китайски 🙂. Има няколко неща който ми харесват повече.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#15

(2024-01-26, 15:09:26)boboe написа:  Решено, минавам от глобален на китайски 🙂. Има няколко неща който ми харесват повече.

И сега ако си по подробен. Също и ако не е купен от Китай телефона може ли да му се сложи китайски ром?

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#16

(2024-01-26, 15:44:17)julian_jecov написа:  И сега ако си по подробен. Също и ако не е купен от Китай телефона може ли да му се сложи китайски ром?

Не може, той просто има китайски апарат.
Има няколко софтуерну "екстри" в повече.

Няма обаче VoWifi.
Андроид Ауто не работи също.
Гугъл сървисите могат да се спират и пускат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • julian_jecov
Цитирай
#17

Emzo е прав. Пускане на щората за уведомление от която и да е част на екрана, а не както беше до сега само от върха. При получаване на уведомление излиза една точка, която като я погледнеш за 2-3 секунди директно ти го отваря. Вече в настройките на батерията има и на колко процента живот е. И при идентично ползване с глобалния ми дава около 30-40 минути повече дисплей. Има нов воден печат каси снимаш ала стил лейка.Вече не сме в епидемия, но има опция за лицево отключване с маска. В меню на разработчика вече има настройка да ти показва на колко херца ти е екрана. За това се сещам за момента. Ако видя друго ще пиша.
Пс. От файловия мениджър директно можеш да виждаш шернати файлове на други вързани устройства.


Прикачени файлове Миниатюри
       

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на boboe за това мнение:
  • julian_jecov
Цитирай
#18

Повечето неща ще ги има и за глобалната версия. Smile
Цитирай
#19

Говори се че Magic OS8 ще е доста по добре оптимизирана от към батерия. Ще се радвам да споделиш така ли е.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#20

Ние това ще го разберем след 2-3 месеца. Разни бюджетки получават 14, а ние уж с флагман седим и чакаме.

HONOR Magic5 Pro
Цитирай
#21

По-добре е батерията, но аз го отдавам на по-големия капацитет.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#22

Оо това е фактор но една от основните екстри на андроид 14 се рекламира като по добра оптимизация на процесите и съответно положително въздействие върху батерията. Да видим. То аз свикнах да чакам вече. Флагман или не. Той и този като излезе в началото не беше сигурно ще се продава ли в Европа или не. Харесах Ultra версията която си остана само китайска. Докато го пуснат в продажба тук минаха май повече от 3 месеца. Та и се оказва и със софтуера същия та@ак.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#23

След няколко дни ползване. Не намирам никакви проблеми. Батерията се стабилизира и вече се усеща разликата, при идентично ползване с глобалния се прибирах вечер на 25-30 процента, а с китайския не ми се е случвало да падна под 40.Днес дойде поредния/3-ти/ъпдейт след минаването на megic oc 8.


Прикачени файлове Миниатюри
   

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • iwan33, julian_jecov
Цитирай
#24

Пуснаха бета тест за моя 80 про флат,но искат телефонен номер,не става с мейл,дано според обявлението го пуснат и публик бета през март за магик ос 8 и гугъл.И да се отървя гбокс и подобни емулатори на гугъл.
Цитирай
#25

В magic oc 8 вече има настройка при поставяне на 120х кой приложения да ти вървят на викока честота.Рабпти напълно коректно и  се запазва ltpo функция/пада честотата като не се ползва/не хаби излишно батерия.


Прикачени файлове Миниатюри
       

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 7 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • Be6i4, emzo, galev_90, milenvn, milss, whitehart, [15]Peshew
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)