Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic V2 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 2ed51a87c3f796b361546337fbea83a0-L.jpg]

Honor Magic V2 разполага с 6.43" външен дисплей с OLED панел и 120 Hz опресняване. Основният сгъваем екран е с диагонал 7.92", има LTPO OLED панел и 120 Hz опресняване. Рамката на апарата е от магнезиева сплав, а задният панел може да е стъклен или от изкуствена кожа. Пантата, която до голяма степен е преработена, за да може устройството да е толкова тънко и леко, също е по-специална и от титаниева сплав. Конфигурацията на Magic V2 се базира на чипсета Snapdragon 8 Gen 2, 16 GB RAM + 256 или 512 GB флаш памет, но има и версия Ultimate с 16 GB + 1 TB. Камерата на телефона включва 50 МР главен сензор с OIS, 50 МР ултраширока камера и 20 МР телефото камера за 2.5-кратен оптичен зуум и до 40х цифров зуум, като тя също има OIS. Има 16 MP селфи камера във вътрешния и още една във външния екран. Батерията е с капацитет 5000 mAh, поддържа 66 W зареждане, но не и безжично зареждане. Моделът се предлага в цветове Black, Silk Black, Silk Purple, Gold.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Honor Magic V2 - Ревю

 
Цитирай
#3

От няколко часа го ръчкам, не се стърпях Още е рано за впечатления. Освен вече известните - уникален в сгънато положение, все едно е нормален телефон. И като размер на екран, и като дебелина. "Малкия" екран е страхотен. В разгънато е толкова тънък, че ме е страх да не го счупя Супер плавно работи. Направи ми впечатления, че има избор за 90хц честота на опресняване, което приятно ме изненада. Тези дни ще събера повече впечатления, най-вече за софтуера, мен лично това ме притеснява най-много.

Изпратено от моят VER-N49 с помощта на Tapatalk
[-] 6 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4, DoryanY, emzo, milenvn, milss, stenlius
Цитирай
#4

Честито @any9. Аз също чакам един лилав другата седмица.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • any9
Цитирай
#5

Така. За малкото време, в което ползвам телефона, мога да кажа че е страхотен. И двата дисплея са уникални. Цветовете бих казал, че са доста реални. Контраста е много добър, нивото на черното е удивително, което е изненада за мен. Телефона работи прекрасно, много плавно се случват нещата и е удоволствие да правя всичко от него, независимо дали в разгънато или сгънато положение. Както казах малкия дисплей е едно бижу. Не прекалено голям, но не и прекалено малък, за мен е перфектен. А отвориш ли телефона е страхотно удоволствие. Сгъвката е много леко забележима и малко по осезаемо се усеща, когато прекараш пръст през нея, но не дразни. Аз съм очарована от дисплея, а това не ми се случва често
Батерията е невероятна - след първото зареждане изкарах 2 дни, с около 8ч СОТ, с малко повече ползване на "малкия" дисплей, отколкото големия. Казвам около, защото не съм виждала по-смотана графика на батерията, която се занулява в 00ч, а не след зареждане на телефона.
За камерата е още рано да говоря, не съм я тествала кой знае колко, но не е от най-добрите, по-мое скромно мнение. Снимките не са лоши, но не са и впечатляващи, но съм снимала предимно в затворено помещение, дано да се представи по-добре на открито.
Софтуера ми е странен, все още свиквам с него. Има някои неща, които ми липсват, като например да плъзна с пръст от средата на дисплея и да си видя нотификациите. Чета навсякъде за проблем при разговори със свързани блутут слушалки, не мога да го потвърдя защото не съм тествала. Ще видим какво ще донесе Андроид 14 и Меджик ОС 8.
За процесора няма смисъл да говоря, все пак е Снапдрагон. Загря малко единствено при първото стартиране, докато се настрои. След това не ми е загрявал, но да се има в предвид, че игри не играя. Това е първоначалното ми впечатление, предполагам ще открия още проблеми, особено софтуерно, или поне това очаквам, винаги намирам накакви кусури, но времето ще покаже. За сега бих казала, че телефона е уникален и си заслужава
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, milss
Цитирай
#6

@any9 Бях предложил да се направи анкета за телефона,не знам Вие какво мислите.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1746398

Huawei P30
Цитирай
#7

Да, добра идея е. Но може би е още рано. Сега тепърва започват да изпращат преордътите, а ще трябва време, за да придобие човек представа и да може да даде обективно мнение.
Цитирай
#8

Какво бижу само,страхотен телефон големите ми пръсти едвам го разгъват[Изображение: db84ed5597d63b73246381c9b31f956a.jpg]

Sent from my M2102J2SC using Tapatalk

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
[-] 2 потребители изказват благодарност на fanscape за това мнение:
  • any9, milenvn
Цитирай
#9

Honor Magic V2 в комплект с часовника Honor Watch 4 вече се предлага при един от операторите - Цък

 
Цитирай
#10

(2024-02-16, 14:24:44)NoMaD написа:  Honor Magic V2 в комплект с часовника Honor Watch 4 вече се предлага при един от операторите - Цък

От 2 седмици се предлага не от един, а от трите оператора в комплект с часовника, калъф и бързо зарядно.
Имам го от три дни. Още трупам впечатления. 
Виваком и Yettel предлагат и двата цвята. А1 само черен с кожен гръб.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • DoryanY, milenvn
Цитирай
#11

Ако някой знае как да изключа HONOR search да каже че ме дразни

Изпратено от моят VER-N49 с помощта на Tapatalk

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#12

При Magic5 Pro е тук. Не знам при вас къде е тази настройка, логично е да е на същото място.[Изображение: db509ddfbcd3f5259dd6990cc1c1d728.jpg]

HONOR Magic5 Pro
Цитирай
#13

Да, точно там е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#14

Настройки--Начален екран и тапети--настройки на началния екран, най-долу е Honor Search
P.S Извинявам се, сега видях че е отговорено. Не занм защо тапата не ми показва всичко написано в темата. За втори път ми се случва... Чак като отговоря, излиза всичко
[Изображение: d7f51c483f39ab5edd11ab78c1ea7bfc.jpg]
Цитирай
#15

Благодаря ви оправих го,че ме издразни всяко малко плъзгане на долу да го активира.

Sent from my M2102J2SC using Tapatalk

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#16

Банда, ще слагате ли някакъв протектор на камерата? Не обичам да слагам по камерата нищо, но с калъфите, с които идва телефона, имам чувството, че камерата не се предпазва особено добре и непрекъснато се притесняваме, че ще я надера.
Цитирай
#17

Няма да слагам нищо. Даже го ползвам и без калъф.
Много красив и удобен, че не ми се иска да слагам нищо по него. За девет дни ползване имам само добри впечатления, като изключим някои дребни софтуерни бъгове. Вече два пъти ми се изключва сама отметката за автоматична яркост. Не ми показва и Google Pay на заключен екран, въпреки, че отметката е активна.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • any9
Цитирай
#18

И аз забих един Purple.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

Ъпдейтче.

Днес отново ъпдейт. Всеки ден по един  Cool


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • any9
Цитирай
#20

Да идват Smile Даже се моткат Чакаме Magic OS 8 с Андроид 14. Уж февруари трябваше да дойде, ако не бъркам.
След месец ползване, аз продължавам да съм много приятно изненадана от телефона Smile А се имам за претенциозна на тема телефони При мен го няма проблема с изключване на автоматичната яркост. Общо взето за сега не съм забелязала някой бъг, всичко си работи прекрасно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • milenvn, milss
Цитирай
#21

(2024-03-04, 20:18:34)milss написа:  Ъпдейтче.

Днес отново ъпдейт. Всеки ден по един  Cool

При мен нещо закъснява последния ъпдейт .124 от вчера е друго не е идвало


Изпратено от моят VER-N49 с помощта на Tapatalk

Meizu MX Quad-Core(FlyMe 2.4.1)/Meizu MX3(FlyMe 4.1.3.5A)
Цитирай
#22

Ще дойде. Вчера получих 124, а днес 132, който е основно секюрити ъпдейт с дата 01.02.2024. Иначе 124 носи някои нови неща.

(2024-03-05, 15:41:18)any9 написа:  Да идват Smile Даже се моткат Чакаме Magic OS 8 с Андроид 14. Уж февруари трябваше да дойде, ако не бъркам.
След месец ползване, аз продължавам да съм много приятно изненадана от телефона Smile А се имам за претенциозна на тема телефони При мен го няма проблема с изключване на автоматичната яркост. Общо взето за сега не съм забелязала някой бъг, всичко си работи прекрасно.

Китайците са много бавни с ъпдейтите. Дано поне като ги получим са стабилни - без бъгове. Автоматичната яркост не се е изключвала повече откакто се оплаках  Smile . Но се появи нов бъг. Отначало ползвах Huawei watch 4 с телефона, но от 5 дни съм със Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm. Дал съм му след 1 минута не активност да се заключва, но от както съм с часовника на Самсунг ми се случи 4 - 5 пъти телефона да не се заключи сам. Оставям го без да го заключвам и след 15-20-30 минути гледам стои още отключен с включен екран. Може да не е причина часовника, а просто съвпадение.
Който иска запис на разговорите може си изтегли hihonor phone recorder. След като се инсталира трябва да се дадат съответните разрешения.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • any9
Цитирай
#23

(2024-03-05, 22:55:06)milss написа:  Който иска запис на разговорите може си изтегли hihonor phone recorder. След като се инсталира трябва да се дадат съответните разрешения.

А има ли автоматичен запис? Защото при мен може само ръчно.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#24

Може и да има, но не съм се интересувал, защото не ми е нужно да записвам всички разговори.

1916 
Цитирай
#25

Имало е но след актуализация на Magic OS е изчезнало и може само ръчно, поне засега. Така коментират в XDA аз от там свалих hihonor phone recorder и при мен е само ръчно.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)