Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон за 8г момче
#1

Здравейте, може ли помощ какъв апарат да взема на сина си? Има нокиа 5.3, която вече не става. Бях му дал моя стария С9+, но го изгуби. Та сега трябва да му сменя плана и мисля да взема нещо на изплащане за него. Какво бихте препоръчали. Играе и игри на него. Батерията да държи да си е бърз. 
Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#2

Кажи на кой оператор,за да видим те какво предлагат,пък и някакъв бюджет,за ориентир.

Huawei P30
Цитирай
#3

Ами на Yettel сме порядъка до към 700лв

Но пък ако има и някоя безлихвен оферта в техно... Може и от там

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#4

Например HONOR Magic6 Lite- Snapdragon 6 Gen 1-8GB RAM-5300 mAh батерия на сайта на Yettel я дават 5800 но явно са объркали,на сайта на Honor e 5300 mAh.

Huawei P30
Цитирай
#5

Поддържа ли гугъл?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#6

Подържа ама снап 6 за игри не е много оферта. Цената е висока за тоя хардуер.
Друг е въпроса дали си струва да се дават толкова пари за телефон на дете.
Парите са си твои, но аз бих погледнал някоя моторола. G54 power примерно за под 400лв
Цитирай
#7

Принципно не си струва, като знам колко пази....
Но пък ако е някой телефон за 200 300лв, по добре да си кара с нокиата. Та не знам. Така или инъче трябва да му сменя плана, че с тоя план за часовник , ми трупа сметки по 25 30 лв и няма смисъл

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#8

Определено ще ти свърши работа и Vivacom 5G.

 
Цитирай
#9

Аз наскоро взех А34 на дъщеря ми. Не е лошо телефонче. Исках моторолата, ама като каза Самсунг и това е
Цитирай
#10

(2024-02-06, 12:40:32)NoMaD написа:  Определено ще ти свърши работа и Vivacom 5G.

Кое ще ми свърши работа?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#11

(2024-02-06, 12:41:53)Nikito82 написа:  Кое ще ми свърши работа?
Това устройство: Цък

 
Цитирай
#12

Ами ще гледам. Телефона ще е от Yettel, заглеждам и моторолите и самсунг, но искам да взема оптималното, за цена качество.
G72, G85 Edge 40? Мнения?

Да и тоя А34 256гб не изглежда лош, 600лв в полиса. Но нека хората които разбират да кажат

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#13

(2024-02-06, 12:20:00)Nikito82 написа:  Поддържа ли гугъл?
Да Honor подържат Google.

Huawei P30
Цитирай
#14

Аз такъв взех, но на промоция за 560. Бива. В олх се намират и по-евтини предимно 6/128 ако ти е вариант. За запечатани говорим
Цитирай
#15

Нищо не знам за тия HONOR качествени ли са? Как е от към батерия, колко държи, бързо зареждане има ли? При оператора кеш ми е по оферта точно този модел. 420лв а в полиса е 520

Лесно ли се намират гръб и протектор за дисплея

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#16

Honor бяха дъщерна фирма на Huawei но я продадоха заради санкциите.Стабилна марка са,за модела тачно няма мнения,но за 90 има много позитивни отзиви.Марката вече започна да се налага по Европа с качеството,все повече ги купуват.Вярно че на хартия се гледат параметрите и така се сравняват,но човек трябва да гледа и безпроблемната работа,а Huawei се славиха точно с това,софтуера им е сходен.Ето и мнения за Honor 90 https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104081

Huawei P30
Цитирай
#17

Като гледам май трудно ще се намират протектори. Хареса ми телефона така на клипове, но задължително трябва да и а гръб и фолио. А с тия извити дисплей много мъка, от години съм с тях и си е трудно от към протектори.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#18

Заоблен дисплей за дете хич не си е работа
Цитирай
#19

Ам няма проблем с това, доста време ползва с9+ нямаше ядове. Ама не зная на кое да се спра. Аксесоарите също са важна част и е хубаво да се намират

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#20

(2024-02-06, 13:32:07)Nikito82 написа:  Нищо не знам за тия HONOR  качествени ли са? ....

От над 2 години съм с HONOR 50 8/256 от подписа ми. Засега не ме е подвел по никакъв начин. Отначало камерата не се представяше съвсем на нивото на хардуера вграден в телефона но с ъпдейтите дойде и по качествената и работа. Трябва да се има предвид обаче че стъклото на гърба на телефона е доста хъзгаво и ако се ползва без гръб изпускането на апарата е само въпрос на време. HONOR 90 чета че е със същите материали на тялото. За дете според мен е по добре да се насочите към A серията на SAMSUNG. Навремето купих А12 на внука и още е жив. HONOR са за хора надрастнали тийнейджърството.
Цитирай
#21

Моята кукла на 6 има телефон със сим карта, ходи на училище,в междучасието ми се обажда и ми праща съобщения по whatsapp.
Кое е точно странното, това не е нашето поколение дето си играехме с камънчета и слагахме кофичка кисела мляко в гумите на колелото да дразним бабките да не могат да гледат Селесте в 5 часа.
Днес е съвсем друго поколение.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fu4ko, Nikito82, TheWalking, whitehart
Цитирай
#22

(2024-02-07, 06:48:19)jhoro написа:  По закон дете под 12 години те трябва да остава само - Вие гонорите за телефон!

А като е на училище и има междучасие? Това няма как да се организира така че този закон е неприложим. Внука е на 12 и има телефон от над 3 години. Телефона му е с гугълски профил в който е записана истинската му година на раждане. При това положение сървърите на гугъл задължително изискват да се запише и родител или настойник към който да се прикрепи детския профил. Така винаги мога да проверя къде се запилял пакостника ми след училище ако закъснее понеже не може да изключи навигацията на телефона си. Под контрол е и съдържанието което достъпва. Преди слагах и ограничения на времето за ползване но вече не е необходимо.
Цитирай
#23

Подходящи за децата са и следните модели: Xiaomi Redmi 12C, realme C55, Honor X7a, TECNO Spark 10. Погледни също така и Nokia G22. При този модел имаш възможност пък сам да си смениш счупен дисплей, порт за зареждане или батерия. Успех в избора!

 
Цитирай
#24

А за Motorola moto G54, какво ще кажете?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#25

За дете е екстра. Не виждам смисъл да се трошат излишни пари за нещо скъпо.

HONOR Magic5 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)