Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch 4/Watch 4 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2023-06-26, 19:16:58)rumo написа:  Все още мисля, че си правиш майтап  Big Grin

Ама обясни сега на колегата, дето иска да отговаря на вайбър примерно на бг.
Щото, ако беше със самсунг аз щях да му подскажа. 
Разбрах какво имаш в предвид, ако са важни такива дреболии при всички продукти на Huawei ги има най-малкото заради рестрикциите. Но от другата страна на везните ако се преглътнат някои неща получаваш по-добър хардуер и многократно по-добър пърформънс. Специално Watch 5 Pro е супер пример как безброй функции, но повечето са все едно имплементирани на супер евтин китайски часовник. Нещата, който ме интересуват и предполагаемо трябва да интесуват и други ползватели на подобна техника.....мерене на кръвно, BMI и процент подкожни мазнини, сензора за пулса, алгоритъма за съня, spo2...всичко това едни произволни цифрички общо взето.
Тези неща или някои от тях поне, други марки като въпросната с по-малко възможности ги могат наистина. Това ми е проблема на мен, иначе с кеф щях да го взема този часовник за тънки пари даже. Скоро ще излиза Watch 6 и ако възможностите му свързани със спорта и здравето са поне на нивото на Huawei-я не по-добри, ще го купя на момента. Но заради това, че ще пиша на латинеца във Вайбър като ми се наложи няма как да стане просто, предпочитам да си изкарам телефона, който при всички хора в 99% от случаите ще е в джоба.

пс имам подозрение, че дори и тези "разлики" може и вече да ги няма от Watch 3 на Watch 4:
[Изображение: 20230626-203253.jpg]
Досега няма нещо, което да не се получава и да липсва или поне не мога да се сетя...
Цитирай
Аксесоари
#27

Така, значи... Първо искам да попитам как е при вас яркоста? При мен е на автоматично и на сянка изобщо не иска да освети дисплея, седи тъмен. Това е само на сянка, в стая си осветява нормално. Второ, това NFC защо непрекъснато се включва само? Аз го изключа, след малко то се е включило. Сигурно поне 7-8 пъти съм го изключвала до сега. От няколко часа задържа и не се е включвало само. И трето, предполагам няма решение, но все пак да питам Smile Има ли опция, когато видя нотификацията на телефона, тя да се маха от часовника, а не да се налага аз да я махам и от там?
Цитирай
#28

Имам прото от 2 дена до сега съм доста доволен ползвам го и с есим и петъл мапса !

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#29

@100

Цитат:Нещата, който ме интересуват и предполагаемо трябва да интесуват и други ползватели на подобна техника.....мерене на кръвно, BMI и процент подкожни мазнини, сензора за пулса, алгоритъма за съня, spo2...всичко това едни произволни цифрички общо взето.

Не искам да съм груб и да се заяждам със собствениците на модела но тая серия, на тая цена е безсмислена
 Взех и носих Watch 3 pro още като излезе та затова горе-долу знам какво е...освен лте-то нищо

За сензорите не писах нищо, не защото съм съгласен, а защото е много трудно да се прецени кое е вярно. И най-веротно е строго субективно. Единствената обективна проверка е чрез други сензори- лабораторно тествани....
.
А това, че тои вярваш повече на данните от хуавя е хубаво, ама...
Като видиш професионален спртист, ама от всеки спорткойто искаш, та до авантюристи и приключенци, дето си рискуват живота и до голяма степен си го залагат, доверявайки се на информнация от часовника да носят Watch 4....пиши пак
Всички са с Гармин и чат пат Сунто

Watch серията им е напълно излишна за мен. В GT-то имаше голям смисъл с тоя живот на батерията и с нея пробиха и станаха масови и разпознаваеми. Обаче което и ГТ да вземемш е почти едно и също, като работа и възможности. 

Решиха да вдигнат летвата с Watch серията, че да имат модел и с ос. Ос, ама каква:

1) Има асистент, ама ако въобще работи ще е в китай и ако и тук работи най много да го питаш и да ти отговори колко е часа?!
Насреща имаме пълноценен гугъл асистент

2) Има nfc, има ама за какво се ползва - да върви и да харчи ток като гледам, а хората искат да плащат чрез него
Насреща имаме пълноценен гугъл портфейл

3) Има карти и навигация даже, ама петел карти дето някой кокошарници ги няма даже Smile
Насреща имаме пълноценни гугъл карти с навигация.

4) Имаш настройки, ама не са финни и тънки даже не са и пълни
Насреща имаме толкова неща, че не мога ги изброя- като смяна стила на шрифта, различни вибрации. 
Вкл и изкл на полезни неща в определен час и още много потребителски гъдели

5) Имаме множество циферблати, но пак някак си половенчати - я не са активни, я няма настройки на цветовете. Аз така и нито един не можах да си харесам и избера да ползвам на 3-ката
Насреща няма да пиша какво чудо е при уер ос и самсунг
 
Много още разлики има дето и на ум не ми идват, но със сигурност са 10 и всички в полза на самсунг и гугъл .

Те самсунг дето си имаха такава добре развита ос за часовници, като тизен и толкова време работеше по-добре от уер ос, се отказаха от нея и взеха гугълската, пък хуавей тръгна от 0-та и никога няма да ги стигне.
2-ма ако бягат 4км, а първият (самсунг/гугъл) вече е минал 3км, 2-рият ( хуавей) колкото и бързо да бяга и да се напъва никога няма как да ги наближи даже.
Да си залагат на ГТ серията с премиум материали и 2 седмичен живот на батерията и да не се напъват другаде според мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • andro id
Цитирай
#30

Как не те домързя да напишеш толкова глупости? Не се заяждам и такива постове просто ги подминавам, ама ти доста си се постарал!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#31

Точно на самсунг и епъл часовниците имат визия и усещане че си го намерил в кроки или шоколадово яйце

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Xeno за това мнение:
  • emzo, Geparda7472
Цитирай
#32

Няма да пиша роман и аз, но само ще кажа, че на другата ми ръка имам най-точно мерещия модел на Гармин и Watch 4 го убива при тренировка с тежести, много по-малко шум и бърза реакция при меренето. Отделно Гармин имат супер ГПС, обаче последните 2 тества, които направих като знам откъде и как съм минал Watch 4 ми изглежда по-точен.

Един от каналите където се правят точни и смисления сравнение е на Rob, The Qualified Scientist. Имам 6 часовника, които са тествани там и мога да потвърдя всичко, вече като купувам отварям там и не се чудя.

Циферблатите на Watch 4 не знам как избощо се сравняват с на Samsung, на светлинни година са. Както и дисплея е по-голям, по-красив и може да показва повече информация.

Проблема на Самсунг е че имат най-много функции от всички на пазара, но почти нищо не върши работа, защото не мери правилно и няма последователност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Geparda7472
Цитирай
#33

Момчета, мисля че вече прекалено много се разводни този спор. Ясно е, че всеки си има някакъв фаворит и никой няма да излезне на глава с другия Така, че е излишно да си чешете езиците повече Темата не е за сравнения на различните марки часовници.
И за да не съм изцяло оф топик ще си начешам и аз езика, за пследно, като вметна че Huawei имат най-грозните циферблати Но пък имат опция да тестваш платените, преди да ги закупиш.
Цитирай
#34

Хах, грозни, можеш да си слагаш каквито искаш, дори платени!!! Феновете на Самсунг нямат работа тук!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • Geparda7472
Цитирай
#35

Появи се актуализация. Ако някой е имал проблем с LTE свързаността, проблема е бил софтуерен.[Изображение: a10ef3935c646de7433d56b7c106a6f9.jpg]
Цитирай
#36

Не знам дали е точната тема но бих искал да попитам имали модел на Huawei Watch който да мери кръвно?

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#37

(2023-06-29, 08:37:27)kali_74 написа:  Не знам дали е точната тема но бих искал да попитам имали модел на Huawei Watch който да мери кръвно?

HUAWEI WATCH D единственото, което евентуално става. Тези, които мерят само "софтуерно" и да имат и да нямат тази опция няма разлика Smile
Цитирай
#38

Проблема с блутута, който имах още от Watch 3 серията на Huawei не са го оправили. Явно 2г не им стигат да отстранят проблем... И все пак, за да не се настройвам предварително, ще се радвам да споделите при вас дали го има. При свързване с блутут устройство (мултимедията на колата, слушалки, колони...) към телефона, при провеждане на разговор, същия не се прехвърля към мултимедията или към слушалките, а остава на слушалката на телефона. За да го прехвърля, трябва да го направя ръчно. Със самсунг телефон съм, ако има значение. Когато нося друг часовник, включително GT 3 серията им, нямам такива ядове. Някой друг да има такъв проблем? И да знае дали има решение?
Цитирай
#39

Аз имам много устройтва и проблеми от този тип имам на произволен принцип, понякога просто не знам как се появяват и изчезват. В момента микрофорна и спикъда не се включват заедно. Също ново от 2-3 дни е че като влезна в колата не ми тръгва веднага музиката, а трбява да я стартирам ръчно. Та такива неща стават постоянно и вече съм се отказал да се мъча, всички БТ устройства правят номера.

пс вчера имаше ъпдейт и пише в лога с промените, че имало нещо оправено със свързаността.
Цитирай
#40

Здравейте, специално се регистрирах заради модела. Виждам че вече няколко човека са си го взели. Някой изпробвал ли е дали NFC работи с Curve? Или с която и да е бг карта. Могат ли въобще да се добавят банкови карти или само лоялти такива в Huawei Pay?  На тази цена ли липсата на реално работещ NFC би била сериозен минус
Цитирай
#41

(2023-06-30, 12:55:17)100 написа:  пс вчера имаше ъпдейт и пише в лога с промените, че имало нещо оправено със свързаността.
Да, нали това написах преди няколко поста. При мен имаше проблем с LTE. Когато часовника работи с Есим, на 99% от времето ми показваше или само спешни, или няма покритие. Вече щях да го връщам, но бързо реагираха и след ъпдейта вече няма проблеми и си има покритие Smile
А до БТ устройствата... на мен номера ми прави само и единствено, когато е вързан с този часовник. Във всички други случаи, нямам никакви проблеми. Писах и на Huawei, но едва ли ще има някакво раздвижване, при положение че проблема съществува от 2г

(2023-06-30, 13:20:50)thx9000 написа:  Здравейте, специално се регистрирах заради модела. Виждам че вече няколко човека са си го взели. Някой изпробвал ли е дали NFC работи с Curve? Или с която и да е бг карта. Могат ли въобще да се добавят банкови карти или само лоялти такива в Huawei Pay?  На тази цена ли липсата на реално работещ NFC би била сериозен минус

Все още не работи. От вчера ровя в нета да видя как и дали стават нещата. За сега попаднах на хора от UK, които са подкарали Curve с Huawei Wallet и с Huawei телефон. Но при нас все още не се поддържа. Чакаме. Или Huawei Wallet да стане активен при нас или в Huawei Здраве, в портфейл да пуснат добавяне на карта... Не знам, ако се смени региона на телефона на UK, има вероятност да стане, но не съм попадала на информация, дали ще функционира с телефон от друга марка. С Huawei телефон и регион UK (може и да има и други региони, но за UK прочетох със сигурност) работи. Тоест има някаква надежда, но дали ще е в близко или далечно бъдеще... е друг въпрос Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • thx9000
Цитирай
#42

Цитат:Да, нали това написах преди няколко поста. При мен имаше проблем с LTE. Когато часовника работи с Есим, на 99% от времето ми показваше или само спешни, или няма покритие. Вече щях да го връщам, но бързо реагираха и след ъпдейта вече няма проблеми и си има покритие
А до БТ устройствата... на мен номера ми прави само и единствено, когато е вързан с този часовник. Във всички други случаи, нямам никакви проблеми. Писах и на Huawei, но едва ли ще има някакво раздвижване, при положение че проблема съществува от 2г


Все още не работи. От вчера ровя в нета да видя как и дали стават нещата. За сега попаднах на хора от UK, които са подкарали Curve с Huawei Wallet и с Huawei телефон. Но при нас все още не се поддържа. Чакаме. Или Huawei Wallet да стане активен при нас или в Huawei Здраве, в портфейл да пуснат добавяне на карта... Не знам, ако се смени региона на телефона на UK, има вероятност да стане, но не съм попадала на информация, дали ще функционира с телефон от друга марка. С Huawei телефон и регион UK (може и да има и други региони, но за UK прочетох със сигурност) работи. Тоест има някаква надежда, но дали ще е в близко или далечно бъдеще... е друг въпрос



Ясно, засега ще се въздържа тогава. Могат поне да коригират цената когато пускат орязани версии за европейския пазар. Не им е за първи път
Цитирай
#43

Още не съм пробвал да добавям карти, но проблема е че не може да се добави или че не работи като се добави? Понеже самото добавяне не изглежда като да е проблем?

Днес ми напраи много добро впечатление обхвана на BT връзката с телефона. В момента съм с 3 часовника, които тесвам за да си избера и бъдейки на голямо разстояние от телефона при входящо обаждане единствено Huawei-я го отрази. Гармина и фитбит-а пълно мълчание въпреки че изчаках поне 20 секунди.

Който е ползвал преди модел със е-сим, доволни ли сте от спикъра?
Цитирай
#44

(2023-06-30, 13:20:50)thx9000 написа:  Здравейте, специално се регистрирах заради модела. Виждам че вече няколко човека са си го взели. Някой изпробвал ли е дали NFC работи с Curve? Или с която и да е бг карта. Могат ли въобще да се добавят банкови карти или само лоялти такива в Huawei Pay?  На тази цена ли липсата на реално работещ NFC би била сериозен минус

И мен ме спира купуването на часовника, заради проблема с плащането по NFC.

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#45

Някой има ли представа какъв календар трябва да се свали на телефон, който не е Huawei, за да може да се вижда календара на часовника? В момента, като цъкна на датата ми казва " Приложението е деинсталирано или деактивирано. Проверете и опитайте отново".
Влизам в App gallery, когато се опитам да сваля техния календар ми казва това на снимката... Но не смея да го инсталирам...[Изображение: cb2da733f2590473e4c6dceb6737594a.jpg]
Цитирай
#46

Здравейте,часовника има ли reminder,или просто аз немога да го открия къде е.В app gallery не открих такова приложение.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай
#47

Тествах по-обстойно часовника тези дни сравнявайки с най-близката алтернатива Garmin Venu 2 и за съжаление търсенето на заместител на гармин-а със LTE продължава...

Проследяване на съня - Huawei е най-зле от всичко, сравнявам с Гармина и още 2 Фирбит-а имам. Не разбирам дори как може да им е толкова зле алгорътъма, че дори да не направят резултатите да изглеждат поне теоретически възможни??

Пулс - тук часовника е топ, една идея по-добър от най-добрия Garmin. И по време на тренировка и в покой.

SPo2 - Показва реалистични стойностинад 95%, но не показва по-ниски стойности когато сатурацията спадне. Гармин-а показва правилно. Сравнявам и с оксиметър за пръста както и с Wellue o2 ring, който има медицински серификат и мери всяка секунда.

GPS - Приемливо, горе долу близко, но със сигурност зад Гармин. Обикновено показва с една идея повече разстояние и тук там на картата изглежда по-неточно от Гармин или друго устройтво, което ползва GPS-a на телефона.

Крачки - Тук сме супер, най-реалистично ги показва спрямо другите устройтва и е златната среда в смисъл че брои всички крачки без да добавя много фалшиви. За сравнение Гармин-а не брои ако направиш 20 крачки вкъщи, а Fitbit брои всяко движение и показва много отгоре.

Батерия - 3 дена, но реално 2 дена тъй като никой не ползва 0-100%. Пада в пъти по-бързо от Garmin като го човъркаш, а последния държи 5 дни с всичко пуснато и при положение, че пак е олед дисплей. Тук ще вмъкна и че зареждането на друго зарядно освен оригиналното е леко проблемно, прави едни 20% и после решава да не се зарежда повече или е супер бавно.

За който се чуди, аз лично чакам да излезе Garmin Venu 3 тъй като на пазара в момента няма абсолютно нищо друго, което да замести Watch 4.
[-] 4 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • greenandroid, Monipeev, OliQueenBG, thx9000
Цитирай
#48

Колко издържа батерията ако е изключена eSIM функцията. Малкия живот на батерията е единственото нещо което ме спира да си взема този модел, защото не ми се чака за gt 4, при положение че не се знае кога ще го пуснат.
Цитирай
#49

Точно 3 дена кара със всичко включено и без еСим. Алтернативен Гармин какъвто е Venu 2 със точно същите настройки и употреба е 5дни.
В реални условия,, както вече споменах по горе, се зарежда на всеки 2 дена.

С какъв чип и ОС е GT серията, че се очаква да кара повече? Или това повече е с исключени функции всъщност?
Цитирай
#50

Да си призная не знам точно с какъв чип е, но gt3 про изкарва спокойно над 7 дни с всичко което може да предостави като часовник. OS мисля, че е пак harmony, а и както вече беше коментирано, измерването на пулса им е доста точно. Това за плащането с карта според мен не е много важен фактор, защото докато включа функцията на часовника , за същото време ще си извадя и телефона за да го направя. Странно е и защо, както вече спомена, продължават да се денят с анализа на съня. Другото което ми харесва е че вариантите на gt серията предлагащи сапфир са на доста по ниска цена от гармин.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)