Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смарт часовник/фитнес гривна и слухови апарати?
#1

Здравейте,
Моля за съвет.
Накратко - със слухови апарати съм, които се свързват с блутут към телефона, съответно като говоря разговора минава през тях все едно с хендсфрии. Много удобно и също така през апп на телефона управлявам апаратите - усилване/намаляне, превключване между различни режими, настройки.
Та трябва ми часовник или гривна с който да е възможно отговаряне на обаждане от него, а разговора да минава през слушалки, но не през връзка между часовника и слушалките, а между телефона и слушалките. Т.е. от часовника само да вдигна или да небера. Не ме интересуват никакви други екстри по него - фитнес, есим, гпс.
Идеалният вариант би бил и да можеше да управлявам и приложението на телефона за апаратите, но доколкото знам Phonak нямат апп за часовник.
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип от където вдигнеш от там говориш, но....в блутут менюто за часовниците може да се изкючи "повиквания" и тогава можеш да вдигнеш от часовника, но не и да говориш. и би трябвало да ти е пак както досега. Да отива звука към слушалките.
нямам в момента слушалки да пробвам, но мисля че ще стане
Цитирай
#3

Така досега си поиграх малко със слушалки и няколко часовника. Таааа имам pebble такъв няма откъде да купиш, но все пак да отбележа вдигам си и разговора върви през слушалките, същото се случва и при garmin vivoactive 4. Нормално те и двата нямат говорители. Така са почти всички garmin часовници. Казвам почти защото не знам да има някой с говорител, но и не ми се търси, за да съм сигурен. След това пробвах и с един fossil gen 5. Той е с андроид, при него има опция в часовника, като вдигна дали да говоря през него или телефона. Като е зададено през телефона всичко си е както ще ти върши работа на теб. И понеже отбелязах, че е с Андроид - следва и другите часовници с андроид (WEAR OS) да могат да свършат същата работа. Тук вече имаш голям избор от марки и модели, няма как да ги изредя всички, може да потърсиш в гугъл. Колеги със Huawei часовници да кажат как е при тях.

Аз бих ти препоръчал garmin или Huawei (ако колегите потвърдят, че и там стават нещата). При тях батерията кара много повече от часовниците с андроид (wear os).

За управлението на приложението от часовника, има вероятност и да стане, но ще иска много четене и заигравка с TASKER

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • jhoro, tatebobo
Цитирай
#4

Благодаря ти много dada_,
С Huawei не става - поне с мой познати с такива казват, че не може.
Цитирай
#5

Накратко: ако слуховите апарати са ти съвместими, вземи си iphone и apple watch.
Там като звъни някой всички звънят (телефон, часовник, таблет, което е най-близо до теб) и (аз понеже ползвам airpods) те си предават блутут конекцията където трябва: на часовника или на телефона.
За жалост, до колкото знам, това изисква специален чип в самите слушалки.
Цитирай
#6

@Павел Василев Ти нали имаше подобна дилема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#7

@tatebobo Да, в моя случай слуховия ми апарат е Widex Evoke, с iPhone и apple Watch, приложението ми за слуховия ми апарат го имам и на часовника което е голям плюс, от там мога да управлявам всички основни команди които ги правя и на смартфона, при входящо обаждане чрез часовника ми - Ultra 2, се включва по подразбиране високоговорителя на часовника, ако вдигна от смартфона се свързва директно чрез апарата, все още не знам как да го настроя като вдигна от часовника да се свърже със апарата, пробвах няколко варианта по съвети на колеги и не става, сигурен съм че е нещо елементарно.

Иначе когато реша да слушам музика чрез YouTube Music и го пусна от часовника, директно се свързва със слуховия ми апарат, което говори че е просто до настройка, иначе ми е много удобно че от часовника мога да управлявам слуховия ми апарат, да намалявам, увеличавам звуците, да спирам външния звук например в метрото и да си слушам директно чиста музика, да сменям програмите и т.н.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)