Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фон за обаждане
#1

Здравейте, имам S 23 от около година, страхотен е. Но имам един въпрос : Мога ли да слагам на всеки контакт индивидуален фон на звънене?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не можеш.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#3

Можете, разбира се, като отворите съответния контакт и докоснете трите точки за опции, излиза малко меню, където е самата опция - на английски е Edit call background (не знам как е преведено на български).
[-] 2 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • Dowper, sapiora
Цитирай
#4

(2024-02-19, 15:54:53)bbaev написа:  Можете, разбира се, като отворите съответния контакт и докоснете трите точки за опции, излиза малко меню, където е самата опция - на английски е Edit call background (не знам как е преведено на български).
Да, Разбира се че може
Мисля само че преди това от всяка снимка трябва да се избере " за фон на обаждане "
И после да се ползват от настройката която си показал
Дано нещо не бъркам, но дали и аз да съм се подвел, така или иначе ако става САМО с твоята настройка ще успее човека [Изображение: 2cca2780f12afe31c936cde209322734.jpg][Изображение: 2856c81161009448c4ed2384df3577bd.jpg]

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#5

(2024-02-19, 16:04:57)OGIER написа:  .....

Сега пробвах директно по моя начин, работи си.

По твоят начин мисля ще е бекграунд за всички повиквания.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • OGIER, sapiora
Цитирай
#6

(2024-02-19, 16:40:20)bbaev написа:  Сега пробвах директно по моя начин, работи си.

По твоят начин мисля ще е бекграунд за всички повиквания.
Първоначално го задава за всички,  но седят избраните по този начин на отделно място и после можеш да сменяш между тях
За това казах, че първо избираш , НО след това задължително се задва от всеки контакт отделно за да е персонализирано
Иначе от Телефон - настройки - Фон на обаждане....
Там после седят всички които са избрани от отделните снимки и от там задаваш, сменяш или избираш между фон на НЕ ПЕРСОНАЛИЗИРАНИТЕ  обаждания 🥸
[Изображение: 0a2cb158a58763f37d8588b4a52ce2ee.jpg][Изображение: 2cc686af38babde8bdd10e138cafcbf0.jpg]

*Стана дълго и объркано по моят начин, за това карайте без да си го усложняване 🫡
Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • bbaev
Цитирай
#7

Да, значи както и за други настройки в Android, има повече от един (че даже и два) начина да се направи нещо Smile
Цитирай
#8

Благодаря много за отговорите! Получи се!
Цитирай
#9
Thumbs Down 

(2024-02-19, 15:53:48)remixa92 написа:  Не можеш.

Неможеш ти! Иначе може да!!!
Цитирай
#10

При мен исках да може да показва големи снимки на тоз който ми звъни,
и понеже на оригиналния дайлер не може та си сложих външно
приложение (True Phone) и се получи точно както исках.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#11

Аз чакам снимка на контакта на цял екран. Но преди това ще трябва да разработят квантов компютър и пълнофункционален AI, ползващ хардуера, който да може да разреши този толкова сложен проблем... Не зная дали зависи от Google, дано НЕ, че тия са скарани с дизайн и персонализация.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#12

True Phone, но кракнат от друг сайт не Гугъл плай.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#13

Ама хора, как да не може?
Слагаш като фон снимка на човека, махаш малката на контакта и готово!
Ако оставите малката снимка, ще ви излизат и двете при позвъняване.
Единственият недостатък е, че ако махнете малката снимка, в списъка с контакти няма да имате снимка на човека.

Ето така изглежда, като звъня на сина ми:
   

Предполагам, че ако си поиграя повече може да се нагласи да изглежда добре и с малката снимка. Да не говорим, че може и видео да се сложи за фон.
[-] 3 потребители изказват благодарност на bbaev за това мнение:
  • Dowper, iwan33, skysoft
Цитирай
#14

(2024-02-20, 10:33:56)skysoft написа:  True Phone, но кракнат от друг сайт не Гугъл плай.
Нека бъдем сериозни, поне тия, които са над 13-14 години. От телефона банкирам и една друга кола дейности, които няма шанс да компрометирам с глупости като кракнати приложения.

Отделно от това, очаквам Самсунг да си развиват приложенията, а не да давам лична информация на знайни и незнайни разработчици. Приложението им за телефония (т.нар. дайлър) е с дизайн от 2007. И не само то, просто хвърлят усилия, които им пречат да видят, че консистентността и гъделите са нещото, което прилича потребителите към продуктите на Апъл, с които се конкурират. И сервизирането, че там са пълна скръб, но примерът е с телефон от друга серия.

(2024-02-20, 11:56:12)bbaev написа:  Ама хора, как да не може?
Слагаш като фон снимка на човека, махаш малката на контакта и готово!
Ако оставите малката снимка, ще ви излизат и двете при позвъняване.
Единственият недостатък е, че ако махнете малката снимка, в списъка с контакти няма да имате снимка на човека.

Ето така изглежда, като звъня на сина ми:


Предполагам, че ако си поиграя повече може да се нагласи да изглежда добре и с малката снимка. Да не говорим, че може и видео да се сложи за фон.
А ако ти звънят какво излиза? А ако разменим контакт?

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#15

(2024-02-20, 13:14:47)kayovas написа:  А ако ти звънят какво излиза? А ако разменим контакт?

Същото излиза! 

Като разменим контакт, просто ръчно ще си го направя както искам. А не като в iOS да ми излиза каквото другият контакт си е вкарал. После да се чудя на кирилица ли е въведено, на латиница ли. Скоро така на айфоня се чудих на един приятел що не му намирам номера Smile

а това:

Приложението им за телефония (т.нар. дайлър) е с дизайн от 2007.

изобщо не е вярно!
Цитирай
#16

(2024-02-20, 11:56:12)bbaev написа:  Ама хора, как да не може?
Слагаш като фон снимка на човека, махаш малката на контакта и готово!
Ако оставите малката снимка, ще ви излизат и двете при позвъняване.
Единственият недостатък е, че ако махнете малката снимка, в списъка с контакти няма да имате снимка на човека.
Това е решение за един, два или десет контакта! Нали не мислиш, че някой ще направи подобно упражнение за примерно 200 контакта Smile
А, ако махнеш малката снимка тя ще изчезне от профила в Гугъл, съответно и от другите устройства, с които се синхронизират контактите...

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gamma за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#17

(2024-02-20, 13:14:47)kayovas написа:  Нека бъдем сериозни, поне тия, които са над 13-14 години. От телефона банкирам и една друга кола дейности, които няма шанс да компрометирам с глупости като кракнати приложения.

Отделно от това, очаквам Самсунг да си развиват приложенията, а не да давам лична информация на знайни и незнайни разработчици. Приложението им за телефония (т.нар. дайлър) е с дизайн от 2007. И не само то, просто хвърлят усилия, които им пречат да видят, че консистентността  и гъделите са нещото, което прилича потребителите към продуктите на Апъл, с които се конкурират. И сервизирането, че там са пълна скръб, но примерът е с телефон от друга серия.

А ако ти звънят какво излиза? А ако разменим контакт?

Избора е твой, не те задължавам по никакъв начин.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#18

(2024-02-20, 14:31:07)bbaev написа:  а това:

Приложението им за телефония (т.нар. дайлър) е с дизайн от 2007.

изобщо не е вярно!

Едно време се учеше що е то хипербола, сарказъм... 

----------
Писах им едно запитване по темата с дайлъра. Няма да има кой знае какво значение. По-скоро натиска от страна на конкуренцията ще направи някаква промяна.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#19

(2024-02-20, 15:22:45)Gamma написа:  Това е решение за един, два или десет контакта! Нали не мислиш, че някой ще направи подобно упражнение за примерно 200 контакта Smile
А, ако махнеш малката снимка тя ще изчезне от профила в Гугъл, съответно и от другите устройства, с които се синхронизират контактите...

Едва ли някой би тръгнал да персонализира повече от 10 - 20 контакта, с които по принцип говори по-често. От какъв зор ми е да слагам снимка на някое гадже, дето съм забърсал преди 20 години, но още й пазя номера (за всеки случай) Smile 

Малката снимка можеш да я махнеш, ама можеш и да не я махнеш, както вече казах. 

Жената (предполагам по юзърнейма, че е жена) питаше дали може да се сложи отделен фон при звънене на отделните контакти - отговорът е, че може. Всичко останало на кой как му харесва или не, си е чесане на езици.

И наистина не разбирам с какво сравняваме дайълъра на Самсунг - не виждам особена разлика с този на айфона примерно.

@kayovas, не се притеснявай, чудесно съм запознат със стилистичните тропи и фигури Wink
Цитирай
#20

Колега, съгласен съм за чесането на езици. ВЪПРОС - отговор е чиста работа. Опасявам се, обаче, че ситуацията е подобна (пак с форми на речта) до тази, ако някой пита дали/как може да се запали огън с пръчки или кремък, и му се отговори. Но има далеч по съвременни и технологични решения за светлина, топлина и за палене на огън.

21ви век е и чакаме умни решения от умни и скъпи телефони. Ръчно цъкане на картинки за бекграунд е остаряло решение. Но за телефон 2,5-3К - толкова. Или пък не?

Между другото, дали тия ръчно зададени картинки се синхронизира с някакъв облак и дали при преинсталация/ресет или нов телефон ще се прехвърлят или ще трябва като маймуни да ги задаваме ръчно?

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • bbaev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)