Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic 6 Pro- покупка, магазини и цени
#1

[Изображение: Honor6.webp]

След големият фурор, който  предизвика миналата година Honor Magic 5 Pro (Honor излезе на първа позиция по продажби в Китай, в много европейски страни продажбите нарастнаха с над 700 % и Honor влезе в топ 5 на класациите по продажби), сега виждаме голям интерес от мобилните оператори във България. Magic 6 PRO вече е наличен за предварителна поръчка в А1 и Виваком веднага след европейската премиера на модела, очаква се скоро и в Yetel:

Magic 6 Pro- A1

Magic 6 Pro- Vivacom

Magic 6 Pro- Yetel

В Citytel телефона е 2 249 лв.:

https://www.citytel.bg/honor-magic-6-pro-512gb-16gb-ram

Във Baybest цената е 2 199 лв.:

https://buybest.bg/honor-magic-6-pro-5g-...m-dual-sim


За сравнение на цената винаги трябва да държим под око европейските сайтове на Хонор. В английският магазин модела е 850 паунда ( след прилагане на ваучер)/ 1940 лв. Миналата година много хора, включително и аз поръчвахме оттук, заради големите надценки при бг търговците:

Английският магазин на Honor

Honor Magic 5 Pro остава актуален за следващите 4-5 години. В момента може да се поръча на добра цена от испанският сайт на марката, 699 евро/ 1370 лв. след прилагане на купона за 100 евро:

Испанският сайт на Honor

[Изображение: Honor6-2.webp]
[Изображение: honor6-3.webp]


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • any9, kalin.krasimirov, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#2

Vivacom стартира предварителните поръчки за Honor Magic6 Pro. Кампанията продължава до 11 март, а клиентите, заявили своя смартфон в рамките на този период, ще получат устройството в комплект с три подаръка – смарт часовник Honor Watch 4, бързо зарядно Honor SuperCharge 100W и калъф Honor Magic6 Pro PU Bracket Case.
[Изображение: 814038.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#3

В кутията няма ли бързо зарядно?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

(2024-02-26, 09:51:44)airbus написа:  В кутията няма ли бързо зарядно?
Не се предлага, само в китайската версия.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

(2024-02-26, 00:27:00)Kn0cK3r написа:  От UK излиза 850 паунда с ваучера за отстъпка, което е около 1950лв.

Само за UK резиденти обаче Wink. Не става само с посредниците за доставка...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6

Вече е наличен за поръчка и през Yetel:

https://shop.yettel.bg/bg/private/device...o-5g-512gb


Цитирай
#7

В Technopolis е 2499лв. https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...4/p/503821

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2024-02-26, 11:46:27)hazART написа:  В Technopolis е 2499лв.

Ужас... Нямам думи за безобразните "надценки' на нашите търговци... В цяла Европа и Англия телефона на преордер е 990 евро/ 850 паунда/ 1930-1940 лв....

Ако имате възможност- поръчайте от Европа, ако не- от мобилните оператори. И трите се усетиха за големият интерес към Honor и го предлагат от самото начало за поръчка.


Цитирай
#9

Докога е предварителната поръчка от операторите?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

Преордерът при операторите е до 11 март, след това стартират официалните продажби на модела.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#11

(2024-02-26, 12:06:28)milenvn написа:  Ужас... Нямам думи за безобразните "надценки' на нашите търговци... В цяла Европа и Англия телефона на преордер е 990 евро/ 850 паунда/ 1930-1940 лв....

Ако имате възможност- поръчайте от Европа, ако не- от мобилните оператори. И трите се усетиха за големият интерес към Honor и го предлагат от самото начало за поръчка.

В Германия е 999 евро, но без нищо в комплект. С добавени зарядни аксесоари и калъф на промо цена е 1060 EUR и отново само за DE резиденти. Часовникът, който дават тук го няма за добавка. Предполагам е умерена пръчка, но със сигурност става. Пак е по-изгодно спрямо БГ и ако имате човек в Германия си струва.

[Изображение: 2024-02-26-14-20-03-Shopping-venture.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • airbus, Bavarche
Цитирай
#12

Навсякъде в Европа и Англия излиза много по-изгодно на свободна продажба (разликата е 500 лв.....). Същото беше и с Magic 5 Pro, така че не се учудвам. Добре поне, че и 3-те мобилни оператора го предлагат и там с един нормален план от 20-30 лв. телефона излиза на добра цена, ако се плати в брой. Гледах на А1 офертите, при Виваком на първо четене ми се струва по-скъп.

Вероятно скоро ще има и оферти в olx за запечатани телефони от операторите. Определено много добър ход от тяхна страна да го предложат едновременно с европейската премиера. Това ще доведе и до по-голямо разпространение и разпознаваемост на марката Honor във България. Mасовият бг потребител е малко консервативен, навремето 5 години ми отне да убедя някои познати да преминат на Xiaomi, сега вече не ми се занимава да убеждавам който и да е Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • kokojam
Цитирай
#13

С превозвач няма ли да стане от Европа? Специално от Германия? Или иска немски документ за самоличност?
Цитирай
#14

@milenvn , имаш ли идея как стои въпроса с доставката до България при поръчка на Honor Magic 5 pro през испанският сайт?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#15

(2024-02-26, 16:34:43)milenvn написа:  Добре поне, че и 3-те мобилни оператора го предлагат и там с един нормален план от 20-30 лв. телефона излиза на добра цена, ако се плати в брой. Гледах на А1 офертите,

Oфертата за преподписване от А1 е много зле. 
до 5000 МВ/ 10 Mbps  за 29 лв
до 1000 МВ/ 2 Mbps е 22 лв.

Гледах ревю на смарт гривната. Доста е обикновенна.
Най-добре е да се изчака от Амазон или при път в Европа, но там гаранцията не е сигурна.
Цената бързо пада Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#16

(2024-02-26, 17:54:57)Kn0cK3r написа:  @milenvn , имаш ли идея как стои въпроса с доставката до България при поръчка на Honor Magic 5 pro през испанският сайт?

За съжаление не мога да кажа нищо конкретно. В Гугъл ми излизат няколко фирми за доставка от Испания. Освен да им звъннете утре и да попитате?

https://bgexpress.es/bg/compras-desde-espana

https://gabieli.com/bg/


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#17

(2024-02-26, 17:46:38)any9 написа:  С превозвач няма ли да стане от Европа? Специално от Германия? Или иска немски документ за самоличност?

Според мен няма проблем с превозвач. Никой в Европа не иска документ за самоличност при доставка на стоки. Свържете се с фирмите за доставка от Германия, като Габиели и поръчвайте. Тази лудост с безумните надценки в Бг трябва да спре.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • any9
Цитирай
#18

Днес поръчах Honor Magic 6 Pro - 16GB/512GB Color: Green Marmor от TradingShenzhen за 1883 лева. Бях си харесал този цвят и като видях, че го няма при глобалната версия, не се замислих много. Надявам се да няма разлика в хардуера и ако има да е в полза на китайската 😀

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
[-] 2 потребители изказват благодарност на PRANDELINHO за това мнение:
  • airbus, milenvn
Цитирай
#19

(2024-02-26, 18:15:41)milenvn написа:  Според мен няма проблем с превозвач. Никой в Европа не иска документ за самоличност при доставка на стоки. Свържете се с фирмите за доставка от Германия, като Габиели и поръчвайте. Тази лудост с безумните надценки в Бг трябва да спре.

Аз редовно си ползвам превозвач, просто наскоро исках да си направя регистрация в един немски сайт и ми искаше немска лична карта, но сайта беше малко по-специфичен, та е възможно това да е била причината. Най-вероятно няма да има проблеми да се поръча телефона с превозвач от където и да е в Европа Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#20

Доста немски магазини изискват немска дебитна/кредитна карта за плащането - подозирам, че и тук е такъв случаят. Дори и плащане през PayPal пак изисква такава карта и просто отказва плащането. Но не съм пробвал лично, ако позволява плащане с БГ карта не виждам причини да не става с превозвач. Но в условията за отстъпката изрично пише резиденти в съответната държава и важи само за тях.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • any9
Цитирай
#21

(2024-02-26, 20:25:49)PRANDELINHO написа:  Днес поръчах Honor Magic 6 Pro - 16GB/512GB Color: Green Marmor от TradingShenzhen за 1883 лева. Бях си харесал този цвят и като видях, че го няма при глобалната версия, не се замислих много. Надявам се да няма разлика в хардуера и ако има да е в полза на китайската 😀

Благодаря за информацията! Досега Trading Shenzhen не предлагаха Honor, но явно заради големият интерес са размислили Smile
Добавям директен линк към магазина, който иска да поръча. С Global priority няма митнически или ДДС такси в ЕС:

https://tradingshenzhen.com/en/honor-mag...-16gb512gb


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • milss, PRANDELINHO, tynata2
Цитирай
#22

(2024-02-27, 10:28:04)stenlius написа:  Но в условията за отстъпката изрично пише резиденти в съответната държава и важи само за тях.

Ще споделя личен опит с английският магазин на Honor. Всеки може да се регистрира, приемат плащане с всякакви карти (платих с револют).Доставка за един ден, пратката прие 16 годишната ми племенница Smile Все пак от бг търговците няма как да поръчаш Magic 5 Pro за 650 паунда.

Така че бих препоръчал да поръчвате спокойно от европейските магазини на Honor, вместо да плащате над 500 лв. надценка на бг търговците. В  бг мама има стотици страници, където се описват какви ли не поръчки от европейски онлайн магазини. Ние тук уж сме по-технологично ориентирани и да поставяме под съмнение онлайн търговията през 2024 година- наистина странно звучи...


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • any9
Цитирай
#23

(2024-02-26, 20:25:49)PRANDELINHO написа:  Днес поръчах Honor Magic 6 Pro - 16GB/512GB Color: Green Marmor от TradingShenzhen за 1883 лева. Бях си харесал този цвят и като видях, че го няма при глобалната версия, не се замислих много. Надявам се да няма разлика в хардуера и ако има да е в полза на китайската 😀

Честито! Предлагат и всички цветове Smile 
Друго е купиш оригиналът, не някакви преопаковани версии с липсващи аксесоари и после опаковани.

Някой виждал ли го изложен някъде в София за тест?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#24

В момента А1 предлага отстъпка от 300лв за избрани устройства, като Honor 6 Pro е едно от тях. Кода се активира от Моят А1. Доста добра отстъпка.[Изображение: 8fc5853dad701cffaffa8d92002df387.jpg][Изображение: 46257bf493f5027eb0843e14303243de.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • fernando, kokojam, milenvn
Цитирай
#25

Явно понеже съм само от 7-8 месеца с нов договор, не ми позволява да го взема със същия номер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • any9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)