Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Идея за приложение
#1

Колеги, давам идея за приложение, която може да ползвате и реализирате. Нямам претенции към ползите от нея! Smile

Така, идеята е следната. Когато ползвам постоянно телефон, често като си лежа и си ровя, неусетно започвам да доближавам екрана му до очите си. Не че не виждам, но явно да се взирам в детайлите на снимки и т.н., при което много често, това води до гадно главоболие или сериозно натоварване на очите. Решението е да се създаде елементарно приложение, с което да мога да си определям разстояние в см или инчове и чрез сензора за близост с добра точност, телефонът да ме уведомява като доближа повече, от колкото съм задал като разстояние с продължителна вибрация. Може да има опция и за звуков сигнал. Така телефонът ще ме коригира и ще си създам навик да не си тикам екрана му в лицето си. Това важи за всички, сигурен съм че не го правя само аз.
Цитирай
Аксесоари
#2

Сензора за близост се задейства на няколко сантиметра, а ти говориш за над 50см, поне.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#3

Добре, а да се направи с камерата измерването, при включена опция. Без да се прави да работи постоянно на фонов режим денонощно, а само да го включвам когато си искам, няма ли да стане?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)