Анкета: Кое е най-важно за Вас при избора на Смарт часовник? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Живот на батерията и зареждане
28.00%
14
28.00%
Външен вид, дисплей, циферблати, аксесоари, бутони, рамка
14.00%
7
14.00%
Съвместимост с операционна система, телефон, безжични слушалки
6.00%
3
6.00%
ЕКГ, SpO2, GPS, сърдечен ритъм, фитнес функции, сън, температура
16.00%
8
16.00%
LTE, мобилни плащания, гласов асистент, известия, избор на приложения
20.00%
10
20.00%
Не използвам Смарт часовник
16.00%
8
16.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое е най-важно за Вас при избора на Смарт часовник?
#1

[Изображение: 4-smartwatches-wearable-technology-featu...ions-f.jpg]

Кое е най-важно за Вас при избора на Смарт часовник?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам класически мъжки автоматичен (самонавиващ се) на Омега от десетилетия. Не мога да си представя да го свалям, зареждам, правя манипулаций с него...

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

[-] 1 потребител изказва благодарност на Lumia за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#3

И аз имам едно Касио със слънчевата батерия... не съм го ползвал от няколко години.
Ползвам Amazefit GTR 4 и ми е идеален, защото го зареждане веднъж на 2 седмици. След последния ъпдейт батерията чувствително започна да държи повече. Основно го ползвам за нотификации и да видя кой ме търси по телефона. За контроли за музикалния плеър и аудиокногите. Чат пат за аларма. За кратко в залата, а отскоро и за бягане.

Най-важна ми е батерията. Функционалностите на часовника са ми напълно ОК. Взех часовника за 380 лв и повече не бих дал.

За проследяване на основните показатели за тичането е идеален. Преди се заиграва с него и в залата, но не виждам някакъв особен смисъл.

Не виждам смисъл да хвърлям една кола пари за часовник, който ще остарее за 2-3 години, макс 5. Бих ползвал и фитнес гривна, но качеството е много зле. Моята умря за няколко месеца, а и не беше много ОК.

Работя с дизайнери, които всичките са с часовници на Apple, пълни тамагочита. Имал съм и часовник на Самсунг, бях доста доволен, освен от батерията и липсата на някои малки благинки, извън екосистемата на Корейската Ябълка. Това ме дразнене много и го рязкарах. Та идеален часовник няма, а скъпите са повече гъзария, отколкото реална полза.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#4

Аз също имам класически изглеждащ часовник, който се зарежда от слънцето и е с радио-сверяване. Като го купих преди години, му настройх часовия пояс и толкова. Няма да се налага да го пипна докато работи. Ама какво от това.
Най-важното за мен в смарт часовника е да мога да плащам, съобщенията и нотификациите, да има възможно по-дълъг живот на батерията. Установих, че външни програми почти не ползвам то не, че има нещо реално смислено. На външен вид да изглежда добре, а не като епълската плочка. Фитнес тракерите и тракера за сън са ми маловажни. Имам смарт-гривна, която е доста по-удобна за носене от големия часовник. Гугъл фит успява да обедини данните от 2те устройства, засега. Медицинските сензори на хартия изглеждат интересно, но доколкото чета са по-скоро гимик, отколкото реално да вършат работа.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

За мен най-важно е да прилича на часовник-класически или спортен.2-то място се дели от материали и свързаност с тела.Сапфир и стомана (титан) това са ми предпочитанията,разните му пласмантерии и калъфи и слюди не са за мен.Може би защото възприемам часовника като аксесоар.За свързаност ме интересува да получавам уведомления от телефона нищо повече (прекалено съм дърт да се кьоря в малкото екранче още по-малко да пиша нещо).Затова и предпочитам максимално изчистени цифери (дата,ден,батерия и пулс).Възможност за плащане е добре дошла.
Цитирай
#6

Първият ми механичен автоматик ми бе подарен през 2008 г.Третият, последен засега, кара втората, може би третата, вече не помня със сигурност. Всички работят безукорно и са ми предостатъчно смарт, че да ги сменям за каквото и да било друго.
Цитирай
#7

LTE (за разговори и нет без нуджа от смартфон), външен вид, дисплей и UI, съвместимост и екосистема.

Да има универсален (спортно-елегантен) вид и да е подходящ за различни места.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#8

Аз съм на мнение, че човек трябва да пробва няколко часовника, докато избере този който е за него. След Amazfit GTR4, Huawei Watch 3 Pro и сега вече Garmin Fenix 7X - определено това е моя часовник. За мен е важно пулса да си следя на първо място, защото след няколко по-тежки заболявания зимата, това ми е от значение. Искам да поддържа максимално много и точни данни при спорт и да мога да плащам с него. Предпочитам да е часовник за спорт и здраве, отколкото лъскав смарт часовник с безболени функции като звънене от него и десетки приложения, които така или иначе ги имам на телефона. Един нормален разговор без накъсвания или да се чува нормално нямам от часовника. Така, че това е нещо което определено вече не ми трябва. Гласувах за живот на батерията защото 25-30 дни е нещото което ме радва най-много в този часовник за момента + плащането с него. (излизам да тичам или да карам колело и друго не ми трябва)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • OliQueenBG, ronnie72, sapiora
Цитирай
#9

Наскоро си поръчах amazfit gtr3... заради батерията, имам и механични и други смарт часовници, батерията ми е най важна, да е удобен също. Ползвам ги за нотификации основно. Наистина гривната е най удобна, не се усеща на ръката....но часовника си е класиката.
Цитирай
#10

Не съм гласувал защото реално нося смарт часовник от много време, определено ми допадаха повече функциите на Wear OS но реално не съм пробвал самсунг, хуавей, гармин и апле че да имам истинска база за сравнение. Но реално замених Wear OS със Zepp OS и съм доволен защото самото устройство издържа много повече време батерията. Единственото което реално ми липсва от умния часовник е възможността да представя много по добре нотификациите и това че може да отговаряш от него свободно.
Цитирай
#11

Всичко от изброените ми е важно Smile
Цитирай
#12

Това е най глупавата покупка, която никога не бих направил. Можеби щеше да прави изключение, часовник тип Гармин, ако тичам или обикалям по планините, всичко останало е поредната показност.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#13

Никога не казвай никога! Сега мислиш така, утре ще е друго, времената се менят и ние с тях.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Be6i4, Compare
Цитирай
#14

Не използвам смарт часовник. Но смямам смарт часовниците за по-полезни от ръчните часовници.
Защото улесняват ежедневието и са полезни като помагат за спортни дейности, плащания, LTE, всякакви здравни показатели и още неща, които съм изброил.

От друга страна е добре да са на една и съща марка заради пълната функционалност, повечето се зареждат често, батерията в някакъв момент започва да не държи както в началото, по податливи са на счупване и трябва да се пазят повече.

Аз все още използвам ръчни часовници, които редувам спрямо дрехите. Но ги нося повече като аксесоар, а не да гледам колко е часа.
А при този тип часовници е пълно с марки и модели, по които човек може да отдели хиляди левове и все да не са му достатъчни като бройка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#15

Радвах им се първата година докато не се докоснах и до проблемната страна на Samsung Galaxy Watch 3-4,сега след няколко годинки е навик.
Батерийте са доста слабички като цяло на Samsung Galaxy Watch 3-4 по 2х ги зареждам на ден ,а крачкомерите,кръвно налягане, ЕКГ-та не мога да кажа нищо позитивно,изключвам мерене на пулса.Поне на часовниците който ползвах и ползвам.Ползвам и пак бих си купил смартчасовник на Samsung Galaxy Watch серията, радваме че може да се звъни и да ти звънят на часовника,изключвам си алармата на будилника сутрин с помоща на часовника,изключвам алармата на Freestyle Libre 3 посред нощите без да търся телефони,плащания чрез часовника и т.н
Като цяло е доста практично като си има и изключенията.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

Причината да не си купя смарт часовник или гривна след като ми се развали стария автоматичен часовник е това че и него ще трябва да зареждам,а и не спортувам,за да си следя пулса,най-много на велоаргометър-а,но той си има,пулсомер.На края купих пак автоматичен,освен часа,за друго не ми трябва,не ми се вади телефона за да видя колко е часа,когато работя,а ми трябва.

Huawei P30
Цитирай
#17

Гласувах за четвъртото предложение, но реално за мен е най-важно да не го усещам на ръката. Търся часовници около 20 грама, другото което ползвам е пулс, сън, известията, алармата и обратното броене на времето, не съм спортист и друго не ми трябва. Не е проблем, че го зареждам веднъж на 10-15 дни.
Цитирай
#18


Ето едно видео свързано със смарт часовниците. Показаните са част от предимствата и недостатъците.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)