Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A55 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 019-galaxy-a55-5g-awesomelemon-front.jpg]

Samsung Galaxy A55 разполага с 6.6" Super AMOLED екран с Full HD+ резолюция и 120 Hz опресняване, в който е изрязана 32 МР селфи камера, а под него има и скенер за пръстови отпечатъци.

[Изображение: galaxya55images-leak-header.jpg]

Основната камера е с 50 МР сензор с OIS и бленда f/1.8, до нея има 12 МР ултраширока камера, както и 5 МР макро камера.

[Изображение: 029-galaxy-a55-5g-awesomenavy-front2.jpg]

Конфигурацията на Galaxy A55 се базира на новия чипсет Exynos 1480 с графика Xclipse 530, допълнен от 8 или 12 GB RAM + 128 или 256 GB вградена памет. Батерията е 5000 mAh и има 25 W зареждане. Апаратът идва с Android 14 и One UI 6.1, като има обещание за 4 ъпдейта на Android версията и 5 години ъпдейти по сигурността.

[Изображение: 5fd6e6328fad90d498c3bb3d8b62d965-L.jpg]

Samsung Galaxy A55 ще се предлага у нас във версия с 8 GB RAM + 128 GB вградена памет на цена 939 лв. или във версия с 12 GB RAM + 256 GB памет за 1039 лв. Всички потребители, които закупят Galaxy A55 или Galaxy A35 в периода 20 март до 20 април 2024 г., ще получат телефона в комплект със смарт гривната Samsung Galaxy Fit3 на цената на смартфона т.е. гривната е подарък.
До 30 юни 2024 г. всеки собственик на един от двата модела от серията Galaxy A ще получи и свободен достъп до MS One-Drive 100 GB в продължение на 6 месеца, а освен това устройствата идват с 2 месеца безплатен YouTube Premium.
Наличните цветове за Galaxy A55 и Galaxy A35 са ледено синьо, морско синьо, люляково лилаво и лимонено жълто.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази седмица беше и анонсът за новото поколение на един от най-популярните модели, Galaxy A35 и A55. Дали обаче тези устройства ще предложат Galaxy AI? За съжаление не. Изглежда компанията все още не е готова да въведе пакета в модели от среден клас.
https://mobilebulgaria.com/news/galaxy-a...galaxy-s24

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

https://4pda.to/2024/03/15/425530/samsun..._displeya/
Дано има и други добри неща в модела. По качествен вибромотор и говорители са за предпочитане пред метална рамка и стъклен гръб.
Цитирай
#4

На този модел само дисплеят му е предимството, иначе камерата му е на нивото на Pixel 5 и Xiaomi 11T Pro.

 
Цитирай
#5

Ако предлагат 12/256 веднага ще взема един за жена ми. На хартия има по-добри алтернативи но на практика няма много варианти. Pixel-a и на мен много ми харесва но реално не се подържа в БГ, Xiaomi също страдат много от подръъжкка и много кофти свързване с други устройства, телевизори, часовник, колата и ред други.
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=EtsqTpJW2go
От 5:25 в клипа ... Рамката около екрана е същата, като на предходния модел. Тоест с ширина на самолетна писта. Диаметърът на селфи камерата е увеличен.
Цитирай
#7

За 935 лв. с гривната е добре, само тя е 129 лв момента в Технополис. Даже си я купих преди 3 дни но това е друга тема.

Миналата година май нямаше аксесоар към комплекта + по-смотания Exynos 1380 и пластмасовата рамка. Имаме си нова печка, метал+стъкло и гривна за същата цена като миналогодишната, даже май е с лека разлика защото началната мисля беше 959 лв. по спомен.

Ако извадим гривната цена + IP рейтинга и мисля си залужава. Сега, ясно, че освен основната камера другите 2 сензора са колкото да ги има , но основната и гледах някакви тестове и не изглежда чак пък толкова зле за парите си, даже на нощните снимки доста осветява. Справя се като флагман от преди няколко години което всъщност никак не е зле като се замислиш. Вярно, overprocessing-а е силен, но той и при флагманите им е такъв. Просто Samsung си имат някакъв процес който много ясно си личи, който включва цветове, sharpening и др. настройки и си бие на очи.

11Т Pro даже мисля, че може и да е по-зле, защото HM2 сензора на Samsung е възможно най-сакатия от всичките 108MP (HM6 е минимално по-голям и по-нов за средния клас), и само ISP на Snapdragon 888 го спасяваше. С Mediatek-а на на 11T са големи извращения, уникално размазано, цветисто и преекспонирано. HM2 комбиниран с лошо ISP = нямаш камера.

Та, с гривната и новостите в изработката, процесора и IP рейтинга... смятам, че си заслужава.

Единственото лошо е не просто самолетната писта, то си е цяло летище което обикаля дисплея, вляво и дясно са за кацане и излитане вероятно...
Но пък не са малоумни да си канибализират S-овете с по-малки рамки, така, че това е което е. Дори S23 FE си има пистата около екрана на А54 .... за да не е заплаха за истинския 23. Не, че с Exynos-а си е. This is Samsung being Samsung....
Цитирай
#8

Най важния въпрос за мен е честотата на PWM. На цялата серия S24 вече е 480 Hz.
https://www.notebookcheck-ru.com/Obzor-S...162.0.html
https://www.notebookcheck-ru.com/Obzor-S...134.0.html
Ако направят същото и с новата А серията ще сменя А53 на майка ми.
Цитирай
#9

Поръчах лилав за жена ми. За съжаление няма 12 рам а за Бг само 8/256, и подарък няма както беше писал по-горе колегата. За съжаление в тези пари няма друг избор, S23FE с тази батерия ....
Цитирай
#10

Поръчах 8/256 лилав. Утре ще е при мен и ще споделя повече. Малка драма с наличности, почти няма избор за цвят и памет за сега.
Цитирай
#11

А от къде го поръча?
Цитирай
#12

[Изображение: 814906.jpg]

Samsung въвежда плавни обновления на Android.
https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...na-android

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Взех го с онлайн поръчка от samsungstore.bg и вече нямат налични 8/256 в лилаво. Първите ми впечатления са, че е доста солиден телефон и се чувства премиум заради материалите и екрана. Дисплея е много добър и в този клас може би най-добрия. Като цяло много добър телефон.
Цитирай
#14

Verification при ъпдейтите за др. модели няма, явно това е част от seamless updates защото знам, че А55 е първия с този вид update.
Цитирай
#15

(2024-03-19, 21:55:58)pnpetkov написа:  Поръчах лилав за жена ми. За съжаление няма 12 рам а за Бг само 8/256, и подарък няма както беше писал по-горе колегата. За съжаление в тези пари няма друг избор, S23FE с тази батерия ....

От лични впечатления ли казвате за батерията на S23FE или така предполагате?
Защото според някои тестове S23FE е достатъчно добър от към батерия.
Ето някои реални тестове:
   
   
Цитирай
#16

Запазен е ужасния вибромотор от А53/А54. ШИМ над 43% на средна яркост.
Цитирай
#17

Здравейте,от няколко дни съм със телефона.Като цяло ми харесва, но не откривам от къде мога да си настроя  AOD дисплея,смяна на стил на часовника и другите неща. Във менюто на AOD ги нямам.
Цитирай
#18


Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2024-03-27, 22:33:19)magic1 написа:  Запазен е ужасния вибромотор от А53/А54. ШИМ над 43% на средна яркост.
Той този вибрационен мотор си е на всичките ата, които поне аз съм виждал от години същия.

Изпратено от моят Pixel 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Здравейте, нека някой да каже каква е комбинацията дуал сим и е сим.
Интересувам се дали работи нормално с 2 сим карти и колко есим мога да запаметя за да се превключва в чужбина?

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#21

(11 часа )androns написа:  Здравейте, нека някой да каже каква е комбинацията дуал сим и е сим.
Интересувам се дали работи нормално с 2 сим карти и колко есим мога да запаметя за да се превключва в чужбина?

Две физически SIM карти (SIM1 и SIM2).
Неограничен брой eSIM профили.
При активиране (включване) на някой eSIM профил, той "замества" (изключва) втората физическа SIM.
Неограничен брой активирания (превключвания) между всеки един eSIM профил или физическата SIM2.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)