Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S24 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2024-04-29, 21:18:57)foxhd написа:  Няма спор че е уникален но от това по неудобен телефон трудно може да се намери. Който иска да се мъчи с това нещо си е негова работа , всичко над 6,2 инча си е мъка както и да го погледнеш.

🤣🤣🤣 Гледам го по все възможен начин,даже с лупа го гледах 🤣🤣🤣 въртях го как ли не...ми нищо неудобно не виждам,за разлика от малките модели които ми се губят в ръцете 🤭

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Що се дърлите за глупости? Човек си купува такъв телефон, след като знае какво да очаква. Ако някой си е взел 24 Ултра и после мрънка, че му е голям, за мен е повече от неразбираемо. Що търси изобщо в тоя раздел?!? Аз съм с тая серия още от Note 2. През цялото време не се е променило нищо в размера и отново си купувам такъв, щото знам какво да очаквам и точно това търся. На мен повече ми допадаха извитите ъгли, защото ми беше по-удобно, ама уви. Квото такова. За размера, обаче, спорът е безсмислен. Като някой не го кефи голямото, купува си 24 като жена ми и дотам.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на AOne за това мнение:
  • foxhd, Sokolchev
Цитирай

(2024-04-30, 07:50:06)AOne написа:  Що се дърлите за глупости? Човек си купува такъв телефон, след като знае какво да очаква. Ако някой си е взел 24 Ултра и после мрънка, че му е голям, за мен е повече от неразбираемо. Що търси изобщо в тоя раздел?!? Аз съм с тая серия още от Note 2. През цялото време не се е променило нищо в размера и отново си купувам такъв, щото знам какво да очаквам и точно това търся. На мен повече ми допадаха извитите ъгли, защото ми беше по-удобно, ама уви. Квото такова. За размера,  обаче, спорът е безсмислен. Като някой не го кефи голямото, купува си 24 като жена ми и дотам.

Моя коментар е породен от,цитирам "който иска да се мъчи" ми явно пича е от малкото мъчещи се 🤭 размера си е супер,а мен лично по ми допадат правите ъгли,по добър захват лично за ме има

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • AOne
Цитирай


Ето едно видео за персонализиране на S24 Ultra.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

За мен телефона е наистина неудобен. Имам поне 2 панталона със видими следи от ръбовете. Но в момента ако искаш да имаш най добрият смартфон на пазара - няма друг. Имал съм всичко що се продава в Европа. Всичките флагмани имат кусури. На тоя кусура му е не толкова размера колкото ръбатата форма. Е, туй да му е кусура. Ксиаоми 14 ултра е кошмар заради тежката и издута камера. Тръгва да ти пада от ръката, трудно се хваща в стойка в кола и на безжично зарядно... Хонор, Пиксел да не ги унижавам , но на S24U само дисплея като му изкараш на слънце и онемяваш от кеф. И това прави разликата и с 23U. И нещо което само с опита и времето се научава. На Самсунг всичко си работи и си работи на 100%. Всяка функция, всяка екстра. При другите марки съвсем НЕ е така.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 5 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Dowper, Droidan, panew, sapiora, scorceni
Цитирай

Телефона си е неудобен, но ако не се прежали размера трябва да се направи компромис и с процесора и батерията. Сега вече цената си е една отделна тема.

Изпратено от моят Pixel 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

На мен телефона много ми харесваше и беше супер удобен, особено с оригиналният му кожен или там какъвто се води кейс. Тази част с ръбестия дизайн при правилно подбран кейс не се усеща според мен. Дисплея няма равен на този етап, батерията беше страхотна, телефона издържа на много натоварване. Истината за мен е, че по-добър Андроид няма засега на пазара, но всичко си е и въпрос на навик и свикване.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Малко извън темата, ама помня че отначало ги даваха с таг...та става ли той или какъвто и да е по-малко нещо да известява при загубени ключове, че 2 пъти ги губя вече. Да го свържа към С24 или ако е възможно и към самсунг часовника, че понякога излизам и без телелфона
А не ми се ходи с една връзка на врата, че пораснах нещо

Приемат се и други идеи как сте решили такъв проблем за забравени/ изгубени вещи
Цитирай

Smart Tag върши работа. Дал съм на дъщерята един да й седи в джоба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • rumo
Цитирай

(2024-05-07, 12:57:45)rumo написа:  Малко извън темата, ама помня че отначало ги даваха с таг...та става ли той или какъвто и да е по-малко нещо да известява при загубени ключове, че 2 пъти ги губя вече. Да го свържа към С24 или ако е възможно и към самсунг часовника, че понякога излизам и без телелфона
А не ми се ходи с една връзка на врата, че пораснах нещо

Приемат се и други идеи как сте решили такъв проблем за забравени/ изгубени вещи

Аз съм сложил смарт таг-а на ключовете си и нямам проблеми. Преди 6 месеца си го взех и имам още един бонус към телефонът

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

На колко процента яркост най-често си държите телефона? https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104857 - Анкета

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Смарт тагът може да помогне да намерите изгубените ключове, но не може да известява при забравяне. Няма функция като часовника, да сигнализира при отдалечаване от телефона.

Galaxy S 24 ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на chepkata за това мнение:
  • Dowper, rumo
Цитирай

Кофти, а това ми е най-важното....
Цитирай

Аз пак се върнах към Samsung отбора. iPhone-a е оптимизиран много добре, но много бързо му изчезва батерията. Samsung-a държи на повече бой без да носиш със себе си преносими батерии, адаптери, кабели и така нататък. Пък и свободата при Samsung-a си е друго нещо. Като вземем предвид, че мога да го използвам с AirPods Pro без никакви проблеми, хубавия дисплей, този път Samsung-a надделя. Единствения проблем от смяната остава часовника, но няма да обсъждам това тук за да не излизам извън темата.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche, sapiora
Цитирай

(2024-04-19, 11:25:36)йоана написа:  Нулирах. Сами се обновиха, но за всеки случай рестартирах телефона. Аз съм към Йеттел.
Много благодаря Heart
Сега остава да видя дали ще имам обхват там, където преди това нямах и ще пиша пак!

Ъпдейт: Да, сега имам доста по-добър обхват и телефонът възпроизвежда видео без никакъв проблем. Преди чаках да зареди, а често и изобщо не тръгваше, но сега вече няма никакъв проблем. Мерси за съвета на @bbaev и @stenlius Heart


[-] 1 потребител изказва благодарност на йоана за това мнение:
  • bbaev
Цитирай

[Изображение: 960x0.png]

Apple и Samsung доминират класацията на Counterpoint Research за 10-те най-продавани смартфона за първото тримесечие на 2024 година. Това е и първото тримесечие, в което всички телефони в топ 10 класацията са с 5G възможности. 
"Силното представяне на серията S24 може да се отдаде на ранното обновяване на серията от Samsung и на усилията ѝ в областта на технологията за генеративен изкуствен интелект (GenAI)", казва Counterpoint. "Серията S24 беше първата, която достигна до пазара с функциите и възможностите на GenAI, позволявайки на потребителите да създават уникално съдържание и да изпитат ново ниво на взаимодействие със своите смартфони."
https://www.forbes.com/sites/johnkoetsie...e-samsung/

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104863 Според Вас кой е кралят на Android - Samsung или Google? Ето и една нова анкета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2024-05-08, 06:43:22)chepkata написа:  Смарт тагът може да помогне да намерите изгубените ключове, но не може да известява при забравяне. Няма функция като часовника, да сигнализира при отдалечаване от телефона.

Да преключа темата, макар че не е по темата, но понеже се повдигнаха мнения всякакви

Взех най-евтинят таг от олх-tuya за 7лв...Върши точно това, което ми трябва - при прекъсване на връзката/ излизане на ключовете от обхват веднага звъни телелфона. При последващо влизане в обхват се закакчат сами...поне засега работи коректно връзката. 
Могат и да се търсят -появяват се в гмапс, но дали ще ги намеря не знам Smile
Иамт си пищялка и бутон за вкл/изкл, за да не хабят евентулно батерията, която уж трябва да стига за 30 месеца, но ако се прозвъняват начесто, то може и месец да не изкара. Самата батерия е нормална CR2032
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • bbaev, Dowper, greenandroid, sapiora
Цитирай

Накарахте ме да се поровя в настройките на смарт тага и наистина има "уведомяване при забравяне". Подведох ви и се извинявам!

Galaxy S 24 ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на chepkata за това мнение:
  • Bavarche, Dowper
Цитирай

Здравеите. Имам два проблема от вчера като смених SIM с eSIM, ми изчезнаха VoLTE-то и SIM Toolkit-а на Yettel съм. Рестартирах, ресетвах мрежите, изтривах профилите за eSIM, но не се оправиха. Как да ги оправя? Благодаря

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай

SIM toolkit-а няма как да дойде от eSIM. Обади ли се на Yettel да ти активират VoLTE на новата eSIM карта?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2024-05-10, 12:15:38)rumo написа:  Да преключа темата, макар че не е по темата, но понеже се повдигнаха мнения всякакви

Взех най-евтинят таг от олх-tuya за 7лв...Върши точно това, което ми трябва - при прекъсване на връзката/ излизане на ключовете от обхват веднага звъни телелфона. При последващо влизане в обхват се закакчат сами...поне засега работи коректно връзката. 
Могат и да се търсят -появяват се в гмапс, но дали ще ги намеря не знам Smile
Иамт си пищялка и бутон за вкл/изкл, за да не хабят евентулно батерията, която уж трябва да стига за 30 месеца, но ако се прозвъняват начесто, то може и месец да не изкара. Самата батерия е нормална CR2032

След като ти прочетох мнението и аз си взех 2 таг-а от тея на tuya, ама въобще не съм впечатлен. Таг-а и телефона седят един до друг на масата и телефона започва да известява, че тага не е свързан. След малко започва да пищи, че се разкачил втория таг, който е на ключовете ми в джоба. След около 30 мин се повтаря. Bu
Цитирай

[Изображение: 816974.webp]

Google обяви, че разширява възможностите на функцията Circle to Search, която позволява търсене на всичко върху екрана с просто жест, и тя вече може да помага за решаването на задачи по математика и физика. При заграждане на заданието на задачата системата ще осигури подробни указания за решаването й, без да се налага превключване към друго приложение. Според Google функцията няма да реши наистина задачите, а само ще помогне на потребителите да го направят сами.
https://mobilebulgaria.com/news/circle-t...-i-zadachi

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv, йоана
Цитирай

(2024-05-13, 15:04:40)joring написа:  След като ти прочетох мнението и аз си взех 2 таг-а от тея на tuya, ама въобще не съм впечатлен. Таг-а и телефона седят един до друг на масата и телефона започва да известява, че тага не е свързан. След малко започва да пищи, че се разкачил втория таг, който е на ключовете ми в джоба. След около 30 мин се повтаря. Bu

Не съм достатъчно богат та да купувам евтини неща!!! Ползвам Смарт Таг на Самсунг вече над 2 години. Има си изестяване за забравяне(регулира се разстоянието), водоустойчив(пробвано), батерията изкарва около година.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Да, ще се окаже боклук или поне ненадеждно устройство този таг на tuya. Сори, ако съм подвел някого. Това за известията, ако не са много начесто се преживява. По-лошто е, че след няколко дена почна да губи връзката постоянно и, за да го свържа отново трябва най-малкото да трия кеш и настройки и да се логвам и да го търся отнова..да го добавям. И то релано не може да му се вярва кога работи и кога не

Ще взимам май и аз един самсунг, само не знак като сменя телелфона/ марката как ще е.
На всички ли, който ползват смарт таг на самсунг работят коректно
Цитирай


Ето още трикове и съвети разграфени по минути.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • bbaev, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)