Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S24 Ultra - Лични впечатления и коментари
#76

(2024-02-05, 15:44:37)hazART написа:  

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...15-pro-max Тук пише за използвания титании от страна на Samsung и не звучи много обнадеждаващо.

Ползват го за маркетинг за да надуват цената  , няма никаква практическа полза от него.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
Аксесоари
#77

Ето временно решение за проблема с размитите цветове на дисплея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на don_gori за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#78

(2024-02-05, 17:29:18)don_gori написа:  Ето временно решение за проблема с размитите цветове на дисплея.

Че аз така или иначе "Адаптивните цветове" ги изключвам още като купя телефона - без значение марката - те правят всичко да жълтее. Да, вероятно пазят очите, ама абсолютно не понасям всичко да ми жълтее в топли нюанси, особено пък бялото. Може би затова досега не разбирах от къде идва това реване относно S24 Ultra

(2024-02-05, 17:20:04)foxhd написа:  Ползват го за маркетинг за да надуват цената  , няма никаква практическа полза от него.

Аз имам титаниеви Watch 5 Pro и Huawei watch Porsche. Самсунга е на повече от година, Хуавея на повече от 2. Ремонтирам с тях колата, мъкна какво ли не, сурвал съм ги по стени и други абразивни повърхности. При такова ползване съсипвам часовник за 3 месеца. Тези 2та изглеждат съвсем...културно като леко ползвани. Аз лично съм убеден, че титанът и/или титаният са супер здрави материали.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#79

Цитат:Аз имам титаниеви Watch 5 Pro и Huawei watch Porsche. Самсунга е на повече от година, Хуавея на повече от 2. Ремонтирам с тях колата, мъкна какво ли не, сурвал съм ги по стени и други абразивни повърхности. При такова ползване съсипвам часовник за 3 месеца. Тези 2та изглеждат съвсем...културно като леко ползвани. Аз лично съм убеден, че титанът и/или титаният са супер здрави материали.

Говорим си за различни неща , полването на титан в ултрата е в малки количества символично и на стойност 5 $.Това няма да ви помогне да ползвате по дълго телефона Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#80

Помага, не успя да го огъне при теста

Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

Тази титаниева рамка колкото и да маркетингов трик се усеща много яко в ръката, много ми допада, може да е и от самото покритие/боя, го усещам по-готино от алуминиевите, друг е въпроса колко от потребителите ще го ползват без кейс... Относно дислплея (тук е малко субективно) отмитите цветове за мен са плюс, не съм фен на изпържените цветове. Плоския дисплей също е голям плюс за мен, но щеше да ми хареса още повече ако го нямаше този лек заоблен финиш в краищата наподобяващ 2.5D.
[-] 2 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Bavarche, Ivanovrtg
Цитирай
#82

Какво значение има какъв точно е титания като винаги ще е достатъчно здрава конструкията? В крайна сметка обаче го надират още с номер 3 или 4 по разни ревюта, по-зле от стъклото на екрана...
Цитирай
#83

Само където вътре се държи на пластмаса рамката Big Grin  , по лош дизайн от миналогодишният.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#84

(2024-02-05, 21:26:45)foxhd написа:  Говорим си за различни неща , полването на титан в ултрата е в малки количества символично и на стойност 5 $.Това няма да ви помогне да ползвате по дълго телефона Big Grin

Изобщо не вярвам на клюки. Титан за 5$, това в БГ мама ли го пише?! Изтървал съм и Фолд 4 и 5. Знам колко невероятно здрав им е алуминият. Титанът и неговата сплав със сигурност ще е нещо още по кораво и устоичиво. Аз знам какво да очаквам от високия клас на Самсунг. Не чета и не вярвам на клюки, а на опита си.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#85

(2024-02-06, 18:32:19)Bavarche написа:  Изобщо не вярвам на клюки. Титан за 5$, това в БГ мама ли го пише?! Изтървал съм и Фолд 4 и 5. Знам колко невероятно здрав им е алуминият. Титанът и неговата сплав със сигурност ще е нещо още по кораво и устоичиво. Аз знам какво да очаквам от високия клас на Самсунг. Не чета и не вярвам на клюки, а на опита си.

Това са фактите има достъчно изписано , титана за 5$ е максимума като цена на материала.На мен ми е най смешно полването на пластмаса за свръзката между алуминия и козметичното полване на титан. Lol

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • midor
Цитирай
#86

Защо изобщо дискусията залита в такава посока? Реално от това нововъведение няма никакъв смисъл:
- телефона не може да се огъне, не можеше и преди
- при изпускане се назъбват ръбовете, така беше и преди.
- рамката не е причина да се чупи по-лесно или по-трудно екрана, пак никаква разлика
- и двете рамки се драскат, като титаниевата изглежда се драска супер лесно и то по тестовете е натуралния сив вариант, не смея да си представя оцветената черна.

Никакакъв смисъл общо взето, а за сметка на това ни рекламират 90% по-голямото охлаждане като супер екстра без да се спомене баче, че то е просто наложително заради новия чип и новата титаниева рамка, която вече не може да отвежда топлина (стария модел загряваше най-много там).
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • orator
Цитирай
#87

По-скоро е наложително защото Apple го направиха...
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • bajchoni, Marto.g, midor
Цитирай
#88

(2024-02-07, 12:09:52)Ivanov_1994 написа:  По-скоро е наложително защото Apple го направиха...

Там поне смисъла е по-голям - свалиха теглото и качеството може би е по-високо. Обаче не знам защо някои хора си мисля, че непременно едните копират другите.....подготовката преди производсво е месеци, Самсунг са стартирали идеята много преди Ябълките да пуснат титаниевите модели. Отделно и процеса им е тотално различен, както и материала.

Аз виждам и един доста дразнещ "проблем" с новия дизайн - рамката е винаги светла и гледайки перфектно черния дисплей прекалено много бие на очи, вижда се и през кейсовете и с тоя плосък дисплей имаме и странични рамки вече. Все едно има 2 рамки телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#89

Здравейте.
Получих лилава бройка 512ГБ миналия петък.
В Неделя направих смяната от S23U към S24U.
След няколко дни тестване установих следните неща:
Позитивни:
- Плоският дизайн ми допада повече
- По-бърз е от 23, но не осезаемо
- AI е интересен
- Батерията кара една идея повече от при 23

Негативни:
- Съществена промяна няма
- Дисплея на 23 има по-приятни за мен цветове при една и съща конфигурация
- Камерата на 24 има доста за оправяне, софтуера е тотал щета, особено снимките на тъмно. Бях в Лондон и сравнявах снимки на тъмно на Tower Bridge с 200MP сензора. Ами 23ката се представи по-добре...

МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ -> Ако имате S22U(Snapdragon, че може би и Exynos) или S23U, смяната не си заслужава!
Би си заслужавала, ако този телефон не струваше 2500+лв в България.
Samsung са се превърнали в Apple от преди години - продават едно и също устройство по няколко години на все по-високи цени Sad
Честно казано, ако не наваксат със софтуера, следващата година вероятно ще премина към iPhone - там поне има една идея повече стабилност.

ЕДИТ: забравих да напиша - на всичкото отгоре, мисля че имам и проблема с камерата при смяна на лещите. Получават се разни странни преминвания - дано това да се оправи със софтуер.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 3 потребители изказват благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • kali_74, midor, йоана
Цитирай
#90

Едва ли има и 0,01% от закупилите този телефон, да са се повлияли от толкова много обсъждания "титан". По отношение на това, какво ново предлага S24 Ultra. Ами не можете да oчаквате нито сега, нито с S25 нещо грандиозно с УАУ ефект. Да винаги може да се се промени коренно дизайна, но това едва ли ще се хареса ма всеки.

Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanovrtg за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#91

Някой минал ли е от Note 10+ на S24U?
На моя Note 10+ взе да не му издържа батерията по цял ден и реших, че е добър повод да сменя. Направих предварителна, ама Емаг още се мотаят. Което пък ми даде време за еретични мисли - дали си заслужава ...
Или да взема да си сменя батерията и да си карам.
Цитирай
#92

Темата е почистена. Моля, спазвайте добрия тон и се придържайте към нея.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#93

(2024-02-07, 22:16:15)Tuscany написа:  Някой минал ли е от Note 10+ на S24U?
На моя Note 10+ взе да не му издържа батерията по цял ден и реших, че е добър повод да сменя. Направих предварителна, ама Емаг още се мотаят. Което пък ми даде време за еретични мисли - дали си заслужава ...
Или да взема да си сменя батерията и да си карам.
Смяната на Нот 10 със S24 Ultra си заслужава. Вкъщи ползваме Note 10, S22 Ultra и сега S24 Ultra. Несравними са Note 10 със S24 Ultra.

Изпратено от моят SM-S928B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#94

Имам проблеми с 5G-то. Там, където до сега с S22 plus нямах. Бавно отваря сайтове, забива... А пък с FB е направо трагедия, едва отваря там. Мислех, че е от това, че за един ден изразходих 10 GB на максимална скорост и трябваше да ги подновя със смс, но не е от това, защото се случва и днес, не само в онзи ден (в работата ми е това, но и не само). Някой с подобно впечатление? Очаквам, че софтуерно ще ги оправят тия неща, но в момента ми е проблем и ме дразни, и искам да знам само при мен ли е така.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#95

(2024-02-08, 10:22:48)Бижу написа:  Имам проблеми с 5G-то. Там, където до сега с S22 plus нямах. Бавно отваря сайтове, забива... А пък с FB е направо трагедия, едва отваря там. Мислех, че е от това, че за един ден изразходих 10 GB на максимална скорост и трябваше да ги подновя със смс, но не е от това, защото се случва и днес, не само в онзи ден (в работата ми е това, но и не само). Някой с подобно впечатление? Очаквам, че софтуерно ще ги оправят тия неща, но в момента ми е проблем и ме дразни, и искам да знам само при мен ли е така.

Направи speedtest и ще разбереш. Ако показва download под 10mbps проблем е от 5G. Ако имаш нормални скорости проблема ти е другаде.
Цитирай
#96

Ето
[Изображение: Screenshot-20240208-112420-Opera.jpg]  [Изображение: Screenshot-20240208-112438-Opera.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#97

Моите впечатления от 5G на този телефон в сравнение с iPhone 15PM са, че са горе долу еднакви. За сметка на това обаче с обхвата не мога да кажа същото. Преди когато вляза във Фантастико да разговарям по телефона беше невъзможно. Нито интернет работеше като хората, нито можех да разговарям като хората. В момента с този телефон нямам никакви проблеми нито с разговорите, нито с интернета. Също така когато вляза в асансьора разговора ми също винаги прекъсваше, сега нямам такива проблеми. Оператора е Yettel, настройките и при двата телефона са еднакви.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#98

(2024-02-08, 11:30:55)Бижу написа:  Ето
[Изображение: Screenshot-20240208-112420-Opera.jpg]  [Изображение: Screenshot-20240208-112438-Opera.jpg]
П
роблема не е от 5G или интернета ти. Случайно да си на виваком? преинсталирай ФБ(аз не ползвам и не знам дали е ок при мен) и следи нещата. Когато пак стане зле и бавно веднага направи 1 спийдтест.
Аз например в офиса нямам обхват на виваком и понякога интернета става много бавен защото има някакъв проблем с обхвата тук. Съответно понякога имам проблем с телеграм и клип от 10мб го чакам 4-5мин да се свали независимо дали е на 300мбит wifi ili 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickyyy за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#99

На Виваком съм, да. Обхват има пълен, само интернета става бавен. Като отворя Фейсбук е най-бавен. На сайтове бави, но не чак толкова. Клиповете прекъсват. Просто на същото място с S22 plus не се случваше.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2024-02-10, 02:25:31)Бижу написа:  На Виваком съм, да. Обхват има пълен, само интернета става бавен. Като отворя Фейсбук е най-бавен. На сайтове бави, но не чак толкова. Клиповете прекъсват. Просто на същото място с S22 plus не се случваше.

Ако си прехвърляла нещата със Smart Switch може да пробваш да изтриеш cache. Доста хора се оплакват от странни проблеми след прехвърляне със smart switch. Видео: https://www.youtube.com/watch?v=zuh_OCj5...Reset.Info
[-] 2 потребители изказват благодарност на ickyyy за това мнение:
  • tynata2, Бижу
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)