Анкета: Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Кафеавтомат
21.88%
7
21.88%
Еспресо кафемашина
28.13%
9
28.13%
Кафемашина с капсули
28.13%
9
28.13%
Филтърна кафемашина
3.13%
1
3.13%
Друг вид кафемашина
0%
0
0%
Нямам кафемашина у дома
18.75%
6
18.75%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома?
#1

[Изображение: methode-times-prod-web-bin-8fe95730-f407...b5e8cf.jpg]

Какъв вид кафемашина предпочитате за кафе у дома?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Кафето ми е важен сутришен ритуал.За съжаление го правя с автомат което не е най-доброто решение.
Цитирай
#3

Не съм кой знае какъв фен на кафето, но предпочитам такава кафемашина 

[Изображение: 11111111.jpg]
Цитирай
#4

Такава кафеварка.


Прикачени файлове
.png Firefox_Screenshot_2024-04-04T09-30-37.545Z.png Размер: 86.55 KB  Сваляния: 132

Huawei P30
Цитирай
#5

(2024-04-04, 07:26:29)bajchoni написа:  За съжаление го правя с автомат което не е най-доброто решение.

Точно "автоматите" са почти най-доброто решение.  По-добро е само - професионална мелачка + професионална кафемашина.

Лично аз си правя разтворимо, с вода от каната. За хо-бързо.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Имам 2 модела с капсули и еспресо с цедка,най-хубавото си е в Италия 😀

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

(2024-04-04, 11:51:01)jhoro написа:  Точно "автоматите" са почти най-блдоброто решение.  По-добро е само - професионална мелачка + професионална кафемашина.

Лично аз си правя разтворимо, с вода от каната. За хо-бързо.

По мои наблюдения точно една ръкохватка + подходяща мелница прави по-добро еспресо от 90% от автоматите които се рекламират по нашите ширини като върха на сладоледа.....Темата е дълга,пък и всеки си има вкус...

(2024-04-04, 12:20:21)Sokolchev написа:  Имам 2 модела с капсули и еспресо с цедка,най-хубавото си е в Италия 😀
То там и въздуха влияе на усещанията  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#8

(2024-04-04, 12:48:25)bajchoni написа:  По мои наблюдения точно една ръкохватка + подходяща мелница прави по-добро еспресо от 90% от автоматите които се рекламират по нашите ширини като върха на сладоледа.

Мнотлго общо казано!
Една каква да е "ръкохватка" и една кафемашина La San Marco ... нямат нищо общо.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Аз замених автомата 
[Изображение: img1382598-large.webp]
с тази комбинация 
[Изображение: P40404-154419.jpg]
и мога да потвърдя,че еспресо машината прави в пъти по добро кафе от автомата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cosera за това мнение:
  • petio1986
Цитирай
#10

(2024-04-04, 11:29:35)DoryanY написа:  Такава кафеварка.

И аз така

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Еспресо машина с ръкохватка + си вземам мляно кафе. Доволен съм. Мислех и за кафе кафеавтомат, но заема много място.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

(2024-04-04, 14:19:05)jhoro написа:  Мнотлго общо казано!
Една каква да е "ръкохватка" и една кафемашина La San Marco ... нямат нищо общо.
То и Astra 2000-1 Super Automatic Espresso Machine няма общо,но.....Мисълта ми беше,че една обикновенна кафемашина Делонги или Филипс с ръкохватка прави в пъти по-хубаво кафе от автоматите по нашите магазини.И пак да подчертая лично мнение и вкус...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2024-04-04, 18:08:26)bajchoni написа:  То и Astra 2000-1 Super Automatic Espresso Machine няма общо,но.....Мисълта ми беше,че една обикновенна кафемашина Делонги или Филипс с ръкохватка прави в пъти по-хубаво кафе от автоматите по нашите магазини.И пак да подчертая лично мнение и вкус...

При всички „еспресо машини“ най-важното е да се уцели точната едрина на смилане, за конкретната марка кафе и машина.
Над 15 години съм работил с една проста Solac и максимално евтино кафе - но правеше много добра напитка.
Не говоря за домашна употреба - говоря за над 50 кафета на ден.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Близо 30г имах плевенка която правеше кафе един път,но кафето беше хубаво и си го носех от Италия,че това където се продава в Бг.... Като вносител за доста фирми от Италия към България,за жалост знам какво докарвам,а цената х3

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#15

delonghi Maestosa EPAM960.75.GLM
Big Grin 4г си правим кафе и то какво ли не,много доволни не съжалявам за покупката.


Прикачени файлове
.jpg Screenshot 2024-04-05 071356.jpg Размер: 21.9 KB  Сваляния: 93

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Все по-често чувам да се обсъжда, което е по-добре - кафеавтомат или кафемашина с капсули.

Кафеавтомат:
Предимства - кафе на зърна, което означава високо качество, машината го мели, тя има много екстри за всякакъв вид кафета и други неща.
Недостатъци - трябва да се чисти, което е занимавка.

Кафемашина с капсули:
Предимства - всякакви капсули, лесно е, не се занимаваш да чистиш.
Недостатъци - кафето не е толкова истинско като на кафеавтомата.

Като да кажем, че говорим за кафеавтомат от порядъка на 2000-3500лв. и кафемашина с капсули 600-1000лв.

Вие какво мислите? Какви според вас са предимствата и недостатъците на двата вида машини?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2024-04-05, 18:05:16)hazART написа:  Все по-често чувам да се обсъжда, което е по-добре - кафеавтомат или кафемашина с капсули.

Кафеавтомат:
Предимства - кафе на зърна, което означава високо качество, машината го мели, тя има много екстри за всякакъв вид кафета и други неща.
Недостатъци - трябва да се чисти, което е занимавка.

Кафемашина с капсули:
Предимства - всякакви капсули, лесно е, не се занимаваш да чистиш.
Недостатъци - кафето не е толкова истинско като на кафеавтомата.

Като да кажем, че говорим за кафеавтомат от порядъка на 2000-3500лв. и кафемашина с капсули 600-1000лв.

Вие какво мислите? Какви според вас са предимствата и недостатъците на двата вида машини?

Не е само до машината,като сложиш нова бразилия и 10к да ти е машината е все тая,с капсулните машини е същата работа,но там най скапаните кафета са от машини долче густо и неспресо,имам на неспресо и на лаваца а модо мио,слагам 2 еднакви марки качествени хубаво и скъпо кафе,неспресото си излиза все едно пиеш инка,докато на а модо миото е с мазен плътен и тъмен каймак,вкус перфектен,пил съм нова бразилия в машина за 2к и супер кафе в машина нео за 100лв,ами тази за 100лв прави кафето перфектно.Та всичко е относително,с трици маймуни да храниш,не става

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#18

(2024-04-05, 22:12:47)Sokolchev написа:  Не е само до машината, като сложиш нова бразилия и ...

Говорим за кафе - не за боклуци!

(2024-04-05, 18:05:16)hazART написа:  Кафемашина с капсули:
Недостатъци 

Като добавим "химията" в капсулите - предпочитам "вендинг автомат"!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

(2024-04-05, 18:05:16)hazART написа:  Все по-често чувам да се обсъжда, което е по-добре - кафеавтомат или кафемашина с капсули.

Кафеавтомат:
Предимства - кафе на зърна, което означава високо качество, машината го мели, тя има много екстри за всякакъв вид кафета и други неща.
Недостатъци - трябва да се чисти, което е занимавка.

Кафемашина с капсули:
Предимства - всякакви капсули, лесно е, не се занимаваш да чистиш.
Недостатъци - кафето не е толкова истинско като на кафеавтомата.

Като да кажем, че говорим за кафеавтомат от порядъка на 2000-3500лв. и кафемашина с капсули 600-1000лв.

Вие какво мислите? Какви според вас са предимствата и недостатъците на двата вида машини?
Капсулите го докарват на вкус,но пък ти набутват и доста вредни химически врщества.Като най-вредното е,че за да направят капсули кафето се пече на абсолютно ненормални температури които водят до доста негативи.За заигравка в автоматите не съм съгласен.Естествено е да го поддържаш чист все пак е нещо което консумираши веднъж в месеца се пуска декалцификация и основно почистване.Не е толкова страшно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#20

(2024-04-06, 07:38:20)bajchoni написа:  За заигравка в автоматите не съм съгласен.Естествено е да го поддържаш чист все пак е нещо което консумираши веднъж в месеца се пуска декалцификация и основно почистване.Не е толкова страшно.

Това, за отлаганията - важи за всеки уред, който ползва и нагрява вода.
Ако не е свързан директно към водопровода - може да се контролира - каква вода се ползва.

Кафемашина с "чешмяна" вода - след 1 година бойлера беше пълен с варовик.
Друга, но с мека вода - след 10 години имаше само леки следи.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

А какви кафета предпочитате? То там избора е почти неограничен:
Kimbo, Pellini, Lavazza Oro, Espresso, Tonino Lamborghini, Costa, Starbucks, Julius Meinl, Davidoff, Tchibo, Spetema и още много.

Съгласен съм за минералната вода особено ако преди това е ползвана чешмяна. Обикновено човек го разбира по трудния начин.

А това за капсулите и химията много отблъскващо звучи така написано.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2024-04-06, 09:09:30)jhoro написа:  Това, за отлаганията - важи за всеки уред, който ползва и нагрява вода.
Ако не е свързан директно към водопровода - може да се контролира - каква вода се ползва.

Кафемашина с "чешмяна" вода - след 1 година бойлера беше пълен с варовик.
Друга, но с мека вода - след 10 години имаше само леки следи.

Явно има значение къде си с чешмяната вода,от София съм и ползвам само чешмяна и никога не съм имал проблеми,не след 1,а и след 20г на нито 1 кафе машина

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#23

(2024-04-06, 21:59:57)Sokolchev написа:  Явно има значение къде си с чешмяната вода,от София съм и ползвам само чешмяна и никога не съм имал проблеми,не след 1,а и след 20г на нито 1 кафе машина

Естествено! В някой райони водата е „много твърда“ - с високо съдържание на варовик и прочие, докато на други е толкова „мека“, че едвам отмива сапун и препарати.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#24

(2024-04-06, 18:50:28)hazART написа:  А какви кафета предпочитате? То там избора е почти неограничен:
Kimbo, Pellini, Lavazza Oro, Espresso, Tonino Lamborghini, Costa, Starbucks, Julius Meinl, Davidoff, Tchibo, Spetema и още много.

Съгласен съм за минералната вода особено ако преди това е ползвана чешмяна. Обикновено човек го разбира по трудния начин.

А това за капсулите и химията много отблъскващо звучи така написано.

Почти всяко едно кафе е хубаво,стига да не е закупено от България,тук се внасят предимно прегорели кафета,но за сметка на това цената им е минимум 3 пъти по скъпо.Лаваца и Сегафредо в Италия са между 5 и 10 евро за килограм зърна,Пелини между 10 и 18 евро зависимост от модела и т.н.Но скоро пробвах кафе правено уж от Българин,поне разписано с неговите инициали Dabov ,много е хубаво но цената....от 90лв за 1Кг ми се вижда шантаво

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#25

(2024-04-06, 18:50:28)hazART написа:  А какви кафета предпочитате? То там избора е почти неограничен:
Kimbo, Pellini, Lavazza Oro, Espresso, Tonino Lamborghini, Costa, Starbucks, Julius Meinl, Davidoff, Tchibo, Spetema и още много.

Съгласен съм за минералната вода особено ако преди това е ползвана чешмяна. Обикновено човек го разбира по трудния начин.

А това за капсулите и химията много отблъскващо звучи така написано.
От около 2г съм се спрял на Баристо.Моята машинка с това кафе ми докарва вкуса и гъстотата която търся в напитката.Неща които не успях да постигна с други марки кафета с бюджет 30-50 лв за килограм като задължително избягвам киселия послевкус.Забелязъл съм доста големи разлики при различни марки машини с еднакво кафе които донякъде се неутрализират със заигравка с мелницата и температурата на водата,но все пак ги има.Вода наливам от една кана с филтър също подобрява леко вкуса.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • gazibarev, jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)