Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с Google maps / Play store на Huawei Y91
#1

Здравейте! Продадоха ми Y91, закупен от (п)йетел, с 3 години гаранция. Някъде четох, че европейските си имат GMS, но не съм много запознат. Очарован съм отвсякъде от качеството на екрана, говорителите, и батерията наистина е 7 Ah, според Accubattery Pro. Несравними са! Дори HTC 8 и 10 бледнеят, а те имат уж легендари стереоговорители. Най-много ме зарадва, че си намерих зарядно и power bank, които имат "здравословно" бързо зареждане на 5 V / 4/5 A, вместо 10V / 2.25 A. Така смартфонът показва...29С при бързо зареждане, и най-вече, може в настройките да изберем ограничение на зареждането до 70%. Сума ти магазини обиколих, никоя друга марка не видях с такава възможност. Взех си също и Matepad 10.4 (2020). Не играя игри.
  Най-големите ми проблеми с двете устройства са, че не можах да си намеря читава навигация за пешеходци и колоездачи (не съм шАфьор). Разбира се, дадени са разрешения за достъп. Дори да инсталирам Google maps чрез Apk Pure, Aptoide, Gspace...просто не работят, стоят си на едни и същи показатели. Това доведе до...прекарване през разорани ниви и доста бутане, докато се докопам до близко село. Пробвах Waze, Tomtom, Sygic, OSMand...и не стават. Ако отворя списък с национални туристически обекти, например военни паметници в еди-коя си област, Gmaps не бърка, дори в най-обраслите лозя намира паметник, скрит зад гъста растителност. Докатo Petal дори не може да намери...жп гара Две могили, например. Gmaps показва 22 км разстояние между два такива обекта, а Petal...600M. Истинска пародия...Влюбен съм в тези две устройства и за нищо не бих ги сменил.
 Вторият ми проблем е с някои платени приложения от Google Play, например USB audio player pro. Докато на всички други устройства веднага ми разпознава лиценза, чрез Gspace не става (с Gbox не успях да се оправя). Имам си висококачествени USB dongle устройства...и не ща да чуя за пародии като безжични слушалки (аудиофил съм). Но нямам никакъв опит с Huawei. А се надявах чрез esim.me да добавя и eSim, че пътувам...
Цитирай
Аксесоари
#2

Въпросния модел не поддържа Google Play услуги. Ще трябва да ползваш приложения от AppGallery на Huawei.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)