Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S24 Plus - предстоящо закупуване
#1

Здравейте,
реших да сменя ветерана S10+ с Galaxy S24 Plus. По този повод имам няколко въпроса:
1. Добра идея ли е да поръчам телефона от някой от тези сайтове: https://www.pazaruvaj.com/p/galaxy-s24-5...overviews/. Ако "да" - от кой ще ме посъветвате.
2. Има ли някакви разлики в апаратите предлагани в Технополис или Техномаркет с тези от горните сайтове. Не мисля, че е нормално да имат разлика от 600-700 лв. 
3. Заслужава ли си да си купя и зарядно или мога да използвам старото (оригинално) от S10+. От S10+ имам и безжично зарядно - пак оригинално на Samsung.
4. Ако изпускам нещо - приемам и други съвети.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз лично не бих взел телефон от тези магазини, защото опре ли се до гаранция става лошо. Взимал съм Samsung S7 от подобен магазин и дойде с регион, който получаваше ъпдейти с месеци след останалите телефони, а по темите из форума периодично излизат случаи с телефони от тези магазини, които въобще не получават актуализации и се започва флашване и гимнастики. Като цяло не препоръчвам.

Изпратено от моят Pixel 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • android_97, Bavarche, Dowper, kerenski
Цитирай
#3

Гаранцията от мобилен оператор и големите техновериги не е "мед и рози". Имам опит и с двете.  Същото е както автокаското. Уж е добре да го има. Но стигне ли се до признаване на щетата и плащане/оправяне, варианти много.
Доста познати имам с телефони купени от b..best и проблеми с апаратите няма. Но на никой не се е налагало да ползва гаранцията. Много по добър вариант е от о.х. Където почти сигурно си излъган. Или е мокрен или сменен екран от AliExpress и т.н.
Цитирай
#4

Друг вариант е и емаг там гаранцията върви както трябва

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#5

Там има доста търговци, тези Buybest мисля, че бяха прикрити там като Online Sales Bulgaria. Изобщо, какво доверие да ми вдъхне фирма, която се крие зад различни имена и накрая в търговския регистър излиза "М.А. Кредит". Какъв кредит бе?

Имам купен часовник Samsung от там, дойде с кутия с испански надписи, упътване и т.н. но иначе всичко си му е ОК, има си български и си бачка и досега, не е проблемен. Но си имайте едно наум.

Бих заложил на техноверига.
Цитирай
#6

Здравейте,  заслужава  ли си преминаването от s23  към s24+ ?. Мсиля и за ултрата , но се опасявам, че ще ми е прекалено голям, тежък и труден за носене в джоб. Заглеждам и новия на xiaomi 14, но пишат за запотяване на камерата.
Иска ми се малко по голям екран , да е бърз,но да е и удобен за носене.
Цитирай
#7

(2024-04-22, 09:49:11)topalov212 написа:  Здравейте,  заслужава  ли си преминаването от s23  към s24+ ?. Мсиля и за ултрата , но се опасявам, че ще ми е прекалено голям, тежък и труден за носене в джоб. Заглеждам и новия на xiaomi 14, но пишат за запотяване на камерата.
Иска ми се малко по голям екран , да е бърз,но да е и удобен за носене.
Не, другият избор само ако е Ултра.

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, Marto.g, panew, topalov212
Цитирай
#8

Аз съм точно с 24+ и съм много доволен. Даже и очквах по-малко.
Причината да взема него, а не ултра е точно дебелината на 2-ят. Иначе като размер екраните им са еднакви, батерията също, а удобството при носене и ползване за мен е по-голям + отколкото по-добрият процесор и пр други дреболии при ултрата
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • topalov212
Цитирай
#9

Загрява ли много с този процесор. Иначе и аз си мисля,че с тези прави ъгли ще е доста неудобен за носене. Ръцете не са ми големи и до сега съм бил само с размер 6.1..6.2. ...От друга страна обаче ултрата има s pen ...не знам доста се колебая. Но ако ми къса джобовете, а и е с 30гр по -тежък. Ще съм благодарен за насоки и мнения
Цитирай
#10

По-добрия процесор не е никак дреболия за мен. Иначе като размери пак е до някакъв усет, като размери за мен ултрата е безкрайно неудобна, само че аз съм със S23 Ultra, но положението с размерите е идентично.

Изпратено от моят Pixel 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper, topalov212
Цитирай
#11

Здравейте,
Два въпроса остносно зарядното за телефона.

Имам зарядно 25W Fast charge от сегашния ми телефон S10+
Доколкото черта отзиви, разликата в бързината на зареждане със Super Fast Cgarge 45W не е особено голяма - около 10%. Така ли е наистина и заслужава ли си да си купя 45W (или повече) зарядно.
Ако "да" - моля препоръчайте ми от къде да да си купя оригинално зарядно на Samsung.

Имам и безжично зарядно модел на Samsung, модел EP-NG930, което уж пак е Fast charge, обаче меко казано - никак не е Fast. Предполагам, че е така, защото беше без адаптер и го използвам с адаптер 2А, което ще рече, че изходящата мощност е 5W (иначе устройството го дават, че е "Up to 15W"). Гледам в Али-то се продават някакви 30W, 60W, 100W, 200W - какви ли не. Какво устройство ми трябва и дали ще има съществена разлика със сегашното ми?
Цитирай
#12

Разликата в зареждането с 25 W и 45 W за мен лично е супер осезаема. Въпреки че ползвам 45 W много рядко, ако нещо спешно ми се налага набързо да дозаредя.
Най-често зареждам нощем с безжично зарядно, като съм вкарал рутина "slow wireless charging" уж да щади батерията и отделно Adaptive режим на батерията, за който е обяснявано вече във форума (ако имаш все пак питане, кажи). Наистина така зарежда мега бавно, но не ми пречи, защото не ползвам телефона, докато спя Big Grin Аз също съм с оригинално wireless зарядно на Samsung, не знам какъв модел е, тип стойка с охлаждане.

За мен е безсмислено да си даваш парите за оригинални зарядни на Samsung, аз ползвам ето такова за бързото зареждане, със съответния кабел (с кабела от комплекта и бързо зарядно пак ще си зареждаш бавно):

Зарядно

Кабел
[-] 1 потребител изказва благодарност на bbaev за това мнение:
  • Васко Веселинов
Цитирай
#13

(2024-04-29, 16:03:09)Васко Веселинов написа:  Здравейте,
Два въпроса остносно зарядното за телефона.

Имам зарядно 25W Fast charge от сегашния ми телефон S10+
Доколкото черта отзиви, разликата в бързината на зареждане със Super Fast Cgarge 45W не е особено голяма - около 10%. Така ли е наистина и заслужава ли си да си купя 45W (или повече) зарядно.
Ако "да" - моля препоръчайте ми от къде да да си купя оригинално зарядно на Samsung.

Имам и безжично зарядно модел на Samsung, модел EP-NG930, което уж пак е Fast charge, обаче меко казано - никак не е Fast. Предполагам, че е така, защото беше без адаптер и го използвам с адаптер 2А, което ще рече, че изходящата мощност е 5W (иначе устройството го дават, че е "Up to 15W"). Гледам в Али-то се продават някакви 30W, 60W, 100W, 200W - какви ли не. Какво устройство ми трябва и дали ще има съществена разлика със сегашното ми?

Заповядай 2 хубави евтини проверени зарядни - стават за лаптопи и всичко. Поддържат PPS и 45W зареждане за Samsung. В момента са по-скъпи, но ги намалят редовно:

Asometech 65W - същото като предложеното от @bbaev
Asometech 100W - вземи това ако ти трябва само едно зарядно за всичко.

[Изображение: Screenshot-2024-04-30-091833.png]

Трябват ти и подходящи 100W кабели - може да видиш този и този пост за тях.

Може да гледаш и зарядни на Ugreen, Anker, Baseus - качеството е добро, трябва да са поне 65W и е хубаво в спецификациите да присъства PPS.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Васко Веселинов
Цитирай
#14

Много ви благодаря за отговорите!
Цитирай
#15

Според мен 25 вата са ти достатъчни, не виждам смисъл да "ъпгрейдваш".
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Васко Веселинов
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)