Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов часовник
#1

Здравейте група Smile
От около две седмици чета ревюта, гледам клипове, тук също прелистих няколко теми и се колебая между два бранда:
Amazfit Balance /или друг модел на този бранд/ или Xiaomi Watch 2 pro. Клоня към Amazfit към този момент, но ме спира алуминиевият корпус. Защо ме спира, защото в момента съм с watch 4 на Самсунг в черен цвят. Това ми е първия часовник и до като свикна с него го жулнах тук там лекичко. Сега тези забележки ми вадят очите всеки ден. Разни протектори ползвах, а те вместо да помогнат навредиха. Задържаше още повече прах под протектора и има нови забележки. И в този ред на мисли ми се иска корпуса на новия да не е от алуминий, а от стомана. Ако правилно съм проучил нещата Watch 2 pro е с този корпус и един от моделите на Amazfit.... Устройството на което е свързван watch 4 е Poco F5 PRO. Режимите, които ползвам на часовника са крачки, пулс, кръвно чат пат, т.е базово бих казал.
Моля за вашите съвети Smile
Благодаря предварително Smile

S20FE SD
Цитирай
Аксесоари
#2

Garmin FENIX 6X Pro Solar, Zepp Z, TicWatch Pro, Fossil FTW4049, BlitzWolf BW-HL4. Всички те предлагат стомана, насочи се към тях.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • martin_varbanov
Цитирай
#3

Samsung Galaxy Watch 6 classic, стоманена каса без покритие , бутоните са два - почти скрити, базела също е стомана без покритие , изпъкнал за да пази дисплея. Ако се появят драскотини по метала лесно се полират. Няма да имаш кръвно и ЕКГ на несамсунг телефон.
Цитирай
#4

Не смятам да се доверявам на Samsung вече Smile

S20FE SD
Цитирай
#5

Как изгуби доверието си в Samsung? Стоманата също се драска при невнимателно ползване. Ако искаш нещо, което ще издържа да по-екстремно ползване може да огледаш моделите, които са с титаниева сплав.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • martin_varbanov
Цитирай
#6

Това за титана е голяма заблуда , реално е по-лек , но не е по-устойчив на надраскване от стоманата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

Чистият титан се дрска много по-лесно от стоманата. Но титана е на grade-ве има доста модели, който са някакъв грейд 5 и са си доста твърди.
Масово обаче са чист мек титан. А бе за смарт най-добре си е бръшната/ матова, без покрития стомана. И да се драсне не и личи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#8

(2024-04-24, 14:50:36)sapiora написа:  Как изгуби доверието си в Samsung? Стоманата също се драска при невнимателно ползване. Ако искаш нещо, което ще издържа да по-екстремно ползване може да огледаш моделите, които са с титаниева сплав.

Много кратък живот на батерията с много ограничен на ползване, от както махнах и S20Fe не мога да меря и кръвното....

S20FE SD
[-] 1 потребител изказва благодарност на martin_varbanov за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#9

(2024-04-24, 15:17:06)pnnlv написа:  Това за титана е голяма заблуда , реално е по-лек , но не е по-устойчив на надраскване от стоманата.

Ми ти си в заблуда!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Чистия титан се драска като за световно. Когато е сплав с други метали е железен.Пример:
Apple Watch Ultra се драскаше много лесно, сега Ultra 2 е перфектна.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#11

(2024-04-22, 07:24:05)martin_varbanov написа:  ... се колебая между два бранда:
Amazfit Balance /или друг модел на този бранд/ или Xiaomi Watch 2 pro. .... Устройството на което е свързван watch 4 е Poco F5 PRO. Режимите, които ползвам на часовника са крачки, пулс, кръвно чат пат, т.е базово бих казал.
В момента съм с предходния модел на Amazefit и го ползвах известно време с Poco телефон. Не се колебайте за Баланс, няма нужда да набивате грешни пари при вашето ползване. Интеграцията на часовника с Poco е отлична, батерията ще е повече от добра, а в сравнение със Самсунга ще е отлична, приложението към часовника е много добро. Вижте темата за часовника, мисля, че имаше NFC за плащане.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • martin_varbanov
Цитирай
#12

Oneplus Watch 2 отличен избор Wink имаш всичко необходимо и най-добрия живот на батерията при Wear OS

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#13

Гледам, че си собственик и явно от личен опит го казваш, но с какво го сравняваш отпреди?
То батерията хубаво е добра в този 2-я режим...доколко е по различен от основният и върши ли работа?
Аз го бях харесал, макар и с леко странен вид и дори си бях изкарал купон за 50Е дискаунт, но само като прочетох, че яркостта му е 600 нита ( ако добре си спомням) и се отказах. Всичко под 1000 си е много зле.
Сегашният ми е с 2К и не си представям вече да се въртя и да загърбвам слънцето, за да видя туй онуй.
Та може би и затова е по-дълъг живота на батерията, като е яко резната яркостта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)