Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]РУУТВАНЕ НА SAMSUNG GALAXY S GIO
#1

Всичко, което правите е на абсолютно ваша отговорност.

[highlight=grey]РУУТВАНЕ НА SAMSUNG GALAXY S GIO[/highlight]

При версиите на Android Gingerbread 2.3 руутването е доста лесно всичко, което трябва да направите е да следвате няколко прости стъпки:

1.Свалете файла: Update.zip от тук
2.Копирайте го в основната директория на SD - картата си.
3.Изключвате телефона и изчаквате докато се изключи напълно (докато не извибрира)
4.след това трябва да включите телефона си в recovery режим, като при този телефон се влиза като задържате клавишната комбинация от СРЕДЕН БУТОН + БУТОНА ЗА ВКЛЮЧВАНЕ
5.В рекавърито трябва да имате опцията "Update from SD card" избирате тази опция, като навигирате избора си чрез бутоните за усилване и намаляване на звука, ще ви излезе списък на файловете в основната директория на SD - картата, от там трябва да изберете файла, който качихте в т.2 "Update.zip"
6.Изчакайте няколко секунди да свърши процеса и да бъдете прехвърлени отново в рекавърито и от там изберете опцията "Reboot now" (телефона ще се рестартира)
7. Телефона ще се рестартира и приложение на име SuperUser ще се появи, което означава че ръътването е преминало с успех.
8. Наздраве!!! Вашето GIO е вече руутнат! :cheers:

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте.
Искам да попитам какво се печели от този руут?
Цитирай
#3

radiboi написа:Здравейте.
Искам да попитам какво се печели от този руут?
Печелят се административни права за достъп над операционната система и се губи гаранцията
виж мнения 5,6,7 в тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic161...yasto.html

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
#4

Благодаря ти fred4o.
Цитирай
#5

Не можах да се сдържа и си направих регистрация тук, за да мога да допълня някои неща в този форум.
9. Как да премахнем root и да си върнем претенциите за гаранцията
всичко е по аналогия - изтегляме unroot.zip и го копираме в основата на картата памет,задържаме на телефона централното копче и копчето за включване, след това избираме с помоща на копчето за управление на силата на звука пункт apply update from sdcard и избираме нашия unroot.zip , за завършване избираме reboot system now.
Цитирай
#6

Това с кой версий на андроид може да се прави 2,2 или 2,3???

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#7

Това по-горе е начинът за руутване на ползващите Gingerbread (Андроид 2.3.X).


А начинът за руутване на Froyo (Андроид 2.2) е следният

1.Изтегляме и инсталираме програмата SuperOneClick v1.9.1
2.Чрез диспетчера на задачите в ПК убиваме всичките процеси на "Samsung Kies". Обикновено това са KiesPDLR и KiesTrayAgent
3.Изключваме или просто изваждаме картата памет от телефона.
4.Включваме USB поправка (Клавиш "Меню" - "Настройки" - "Приложения" - "Разработка" - "USB поправки")
5.Свързваме телефона с ПК через USB
6.Включваме SuperOneClick v1.9.1
7.Натискаме копчето "ROOT"
8.Натискаме последователно няколко пъти "ok" .След това в прозореца се съгласяваме с инсталирането на BusyBox.
9.Съгласяваме се с последващата проверка, ще има предложение да благодарите на разработчика.
10.Рестартираме телефона.

Това е всичко телефона е руутван.

Как да премахнем руута - изпълняваме точка 7. само че избираме UNROOT.
Цитирай
#8

Сега се замислям дали да не си руутна джиото...
Интересно ми е каква е разликата м/у a2sd darktremor и нормалния a2sd който не иска руут? Дали може с руутнатия да се местят приложения в СД-то дори и програмата/играта да не поддържат апп2сд?
А и ще мога да си сложа флаш плейър... някой беше споменал, че не го ползва за вбокс, а за liveTV например да си гледаш БТВ ... как става това ?

И още 1 въпрос: Има ли начин за клок на 2.3.5 с руут и setCPU например?

МЕРСИ! : )) :hug:

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#9

добре, един въпрос как се различава stock от root-нат?
Питам, защото като влезна в Recovery Mode изписва Reboot the phone now и Android-a с лопатата не се появява а аз не съм го бъзикал
Цитирай
#10

Ако си го руутнал, в менюто ще имаш икона Superuser.
Цитирай
#11

да ви попитам след като си премахнах root superuser трябва ли да се деинсталира автоматично или трябва да я деинсталирам ръчно?
Цитирай
#12

На вниманието на желаещите да си рутнат телефона.
След рутване суперюзърът незабавно и натрапливо започва да предлага обновяване.
След като се обнови престава да работи. Не се подлъгвайте да го обновявате.
Грешката се поправя чрез повторно рутване.
След рутване се възползвайте оптимизацията, която прави Link2sd - телефонът се съживява и става пъргав както когато е бил млад. Необходимо е предварително да се направи към 500 мб втори първичен дял ext2 на картата. Аз си сложих картата в кардридър и най-напред намалих с 500 мб същестуващият fat32 дял, след това на празното място направих ext2 дял с Acronis disk director. Това го пиша, защото информацията - музика и софт - която беше на картата преди създаването на новия дял си остана цялата и напълно функционална - не съм сигурен дали това щеше да е така ако бях употребил друга партицираща програма.
Струва ми се че ънрутът от коментар 5 в тази тема е менте - нищо не ънрутва.
Цитирай
#13

go6o186 написа:На вниманието на желаещите да си рутнат телефона.
След рутване суперюзърът незабавно и натрапливо започва да предлага обновяване.
След като се обнови престава да работи. Не се подлъгвайте да го обновявате.
Грешката се поправя чрез повторно рутване.
След рутване се възползвайте оптимизацията, която прави Link2sd - телефонът се съживява и става пъргав както когато е бил млад. Необходимо е предварително да се направи към 500 мб втори първичен дял ext2 на картата. Аз си сложих картата в кардридър и най-напред намалих с 500 мб същестуващият fat32 дял, след това на празното място направих ext2 дял с Acronis disk director. Това го пиша, защото информацията - музика и софт - която беше на картата преди създаването на новия дял си остана цялата и напълно функционална - не съм сигурен дали това щеше да е така ако бях употребил друга партицираща програма.
Струва ми се че ънрутът от коментар 5 в тази тема е менте - нищо не ънрутва.
При мен няма проблем след обновлението. Всичко си работи нормално. За разделяне на картата памет може да се използва всякаква програма и резултатът ще е един и същ и да, наистина, остават файловете - пробвал съм я и дяловете на компютъра да разделям и съединявам и всичко върви перфектно. Виж до формата, не е задължително да е ext2 - зависи от рома - ако е cyanogen по-добре да е ext4, при gio pro пише, че поддържа ext2.
Цитирай
#14

Струва ми се че ънрутът от коментар 5 в тази тема е менте - нищо не ънрутва.


go6o186,
никога не давам указания за нещо, което не съм изпробвал лично и не съм сигурен,че работи!!!
Цитирай
#15

И при мен не прави проблеми ъпдейта на суперюзъра... а за ехт дяла - най-лесно става с рекавърито...аз си направих 256мб ехт4 от там и нямам никакви проблеми Tongue

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#16

От root-ването знам какво се печели, но от там насетне ми е тъмна индия. Да, може да се увеличи живота на батерията при root-нат телфон, обаче за това трябва да се премахнат приложения които работят във фонов режим, кои са те ? Никъде не видях кои приложения могат, и как да се премахнат? Не всичко в телефона е нужно на всеки един потребител, но кой е абсолютния минимум за да работи телефона ? Без такива отговори не виждам смисъл да се root-не телефон само заради голия кеф да се правиш на хакер.

LG P880 4HD
И Debian Squeeze за да е пълен кефа.
Цитирай
#17

Ето тук можеш да прочетеш кои приложения за какво са и дали безопасно можеш да ги изтриеш.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1006900

Можеш с Titanium Backup да замразиш дадена програма и ако нямаш проблем тогава да я изтриеш .Да не забравиш да си направиш преди това резервно копие на системата.
След като се разровиш в информацията ,която има за Андроид като операционна система ,ще разбереш че руутването не е просто хакерска самоцел,а отваря много други възможностти.
Цитирай
#18

fred4o написа:Всичко, което правите е на абсолютно ваша отговорност.

[highlight=grey]РУУТВАНЕ НА SAMSUNG GALAXY S GIO[/highlight]

При версиите на Android Gingerbread 2.3 руутването е доста лесно всичко, което трябва да направите е да следвате няколко прости стъпки:

1.Свалете файла: Update.zip от тук
2.Копирайте го в основната директория на SD - картата си.
3.Изключвате телефона и изчаквате докато се изключи напълно (докато не извибрира)
4.след това трябва да включите телефона си в recovery режим, като при този телефон се влиза като задържате клавишната комбинация от СРЕДЕН БУТОН + БУТОНА ЗА ВКЛЮЧВАНЕ
5.В рекавърито трябва да имате опцията "Update from SD card" избирате тази опция, като навигирате избора си чрез бутоните за усилване и намаляване на звука, ще ви излезе списък на файловете в основната директория на SD - картата, от там трябва да изберете файла, който качихте в т.2 "Update.zip"
6.Изчакайте няколко секунди да свърши процеса и да бъдете прехвърлени отново в рекавърито и от там изберете опцията "Reboot now" (телефона ще се рестартира)
7. Телефона ще се рестартира и приложение на име SuperUser ще се появи, което означава че ръътването е преминало с успех.
8. Наздраве!!! Вашето GIO е вече руутнат! :cheers:
Цитирай
#19

при мен нещо не се получава,със Android-2.3.3 GINGERBREAD.XXXKPO,Просто като влеза в рекавъри режима не мога да намеря фаила,за супер узера,апък иначе съм го сложил в картата
:mad:
Цитирай
#20

Трябва да ти е в root на SD картата (да не е в никакви фолдъри)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#21

пак повторих цялата процедура по инсталлирането но така и не намирам тоя,файл,от "Update.zip'',така че май нищо няма да стане.Ами лошото е че изглежда че след всяка инсталирана програма на тела,не на SD,картата,като я деинсталирам,майче остават някакви неща,и вътрешната памет на тела,ми се напълни ,а пък нямам почти нищо,инсталирано,на нея.Надявах се чрез рутването да имам достъп да всичко което е на телефона,зада мога да изтрия някои ненужни приложения и остатъци от инсталирани приложения. :/
Цитирай
#22

По добре си инсталирай цианогена той си е рутнат и сто пъти по добър.
Offtopic Тия запетайки дет си наслагал ми запецнаха мисълата чак Tooth

Galaxy S3
Цитирай
#23

Абе стана най после вече е рутнат излезе ми иконката superuser.А някои да знае с каква програма мога да изтрия кеша от Internal Memory че ми заема много място 102mb.Или може би не трябва да го трия.Не разбирам много тия работи :unknw:
Цитирай
#24

Пробвай с SD Maid

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Благодаря ще пробвам :bow:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)