Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

##ROM## [CyanogenMod V7.1.0.1] и [CyanogenMod-7.2.0]

^ Добавих ги. Ако има още нещо за което се сещаш, че трябва да се промени - кажи...
Цитирай
Аксесоари

Здравейте имам следния проблем моля за хелп в момента съм с СМ 7.2 радио - 13.53.55.24H_3.35.19.25 но не мога да подкарам GPS не мога префлашна радиото пробвах с рековери 2.5.0.7 изписва ми че е станало но не е. Сега не мога да си сложа и стоков ром.
Четох и пробвах всичко но нищо не става Видях едно нещо че е променено HBOOT - 6.01.1002 Някой ако може да ми помогне ще съм много благодарен
Цитирай

Трябва да смениш радиото. През Recovery няма да стане. Има един файл за през HBOOT. Само, че не го намирам сега. Виж във някоя от важните теми го имаше.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Колеги зарежда ми повече от 10 минути вече нормално ли е според вас ?
Цитирай

Не би трябвало да зарежда толкова дълго. Какво направи досега? Влез пак в recovery и давай отново.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

След ползване на телефона около два дена с Цианоген 7,2 изведнъж ми се появява следния бъг. Когато ме търсят приемам разговор аз чувам но мен не ме чуват. Рестартирам оправя се. След две три позвънявания същото се повтара. Сложих друг Ром нещата се оправиха. Сега пак се върнах на 7,2 и проблема отново се появи след два дни. Някой имал ли е подобен проблем и намерил ли е решение
Цитирай

orcoto написа:След ползване на телефона около два дена с Цианоген 7,2 изведнъж ми се появява следния бъг. Когато ме търсят приемам разговор аз чувам но мен не ме чуват. Рестартирам оправя се. След две три позвънявания същото се повтара. Сложих друг Ром нещата се оправиха. Сега пак се върнах на 7,2 и проблема отново се появи след два дни. Някой имал ли е подобен проблем и намерил ли е решение
Назад в тази тема ще прочетеш за този проблем. В общи линии, при някои се получава така и няма оправия, други нямат този проблем. Пробвай да сложиш 7.1.0.1...
Цитирай

Здравейте,от известно време имам един проблем.Губя обхвата и не се оправя по никакъв начин освен след ребут на телефона със CyanogenMod 7.2.0-buzz съм. Имате ли идея от какво може да е?

Moto Z (XT1650-03)
Цитирай

Аз пък имам проблем със звукът с CM 7.2 понякога просто губи звук отвсякъде и се оправя само с ребуут .

1.HTC Wildfire S White = Stock 2.3.5 , Sense 2.1
2.HTC Wildfire White = Stock Froyo 2.2.1
Цитирай

Здравейте! Искам да попитам нещо относно CyanogenMod-7.2.0... Не разбирам нищо от андроид и не ми е ясно как се прави Backup на стария РОМ и как се флашва новия РОМ! Моя ако някой може да ми го обясни по-подробно и лесно защото нищо не разбирам Cry

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай

Първо си го руутваш ( https://www.androidbg.com/forum/topic132...overy.html ) правиш всичко стъпка по стъпка.След като го руутнеш и инсталираш къстъм рекавъри, си теглиш cyanogenmod-7.2.0 ( https://www.androidbg.com/forum/topic190...od720.html ).Влизаш в рекавъри ,като изключиш телефона,след това задържиш бутона за вкл/изкл и за намалчне на звука.Влизаш в backup and restore с тракбала може да е и nandroid и цъкаш на backup.При всички рекавърита е друго.След като е готово излез назад с копчето за назад.Цъкаш install zip from sdcard или може и да е flash zip from sdcard.Избираш chose zip from sdcard или нещо подобно.Избираш рома и правиш -Yes...... някъде към долу.Инсталира се и след това без рестарт флашни gapps.Рестартирай телефона като избереш reboot system now / reboot phone.Първото включване отива от 5 до 10 минути.Наслаждавай се на новия ром.Ако съм пропуснал нещо моля някой да го добави.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

Само още нещо преди да флашнен новият РОМ трябва да направиш wipe Data, wipe Cash.

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай

А мога ли да попитам ако нещо объркам какво става Big Grin И има ли начин да си запаметя стария РОМ!
А ЗАБРАВИХ ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА HTC Wildfire Или значение от марката и модела!
Ще го пробвам когато имам възможност и ако имам въпроси пак ще питам Smile

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай

Имам въпрос...Защо нямам изобщо АНДРОИД МАРКЕТ, след като съм инсталирал въпросния ром и всичко е наред?

HTC One S
Цитирай

dobo89 написа:Имам въпрос...Защо нямам изобщо АНДРОИД МАРКЕТ, след като съм инсталирал въпросния ром и всичко е наред?
Маркета се флашва допълнително през recovery :thumbup:

1.HTC Wildfire S White = Stock 2.3.5 , Sense 2.1
2.HTC Wildfire White = Stock Froyo 2.2.1
Цитирай

Имам следния проблем! Правя всичко от тази тема ( https://www.androidbg.com/forum/topic132...overy.html ) S=Off се получава, но с роотването стигам до точка 6 всичко върви наред. Hо когато влезна в рикавъри, който и от бутоните да натисна, винаги ми се появява 1 черна шапка с оранжев рефреш(кръг).
Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай

ми натискаш навътре скрола за потвръждение и ще стане работата

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай

А аз мислех ,че се натиска отново бутона за Power off!
Ще пробвам и ще ви кажа какво е станало и ако имам въпроси ще питам Christmas

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай

Зравейте съфорумци,имам проблем с ГПСa на тела,неми работи, ето кво пише HBOOT-6.01.1002
RADIO-3.35.20.10 правя доло както е написано и след флаша на радио ми исписва it was necessary to remove it when upgrading to the ClockworkMod 3.0 Gingerbread based recovery.Please switch to Edify scripting(updater-skript and update-library) to creat working update zip packages. installation aborted. :wall:

Първи начин:
1. Смъквате си този файл: 3.35.19.25 Radio от тук: http://dl.dropbox.com/u/31972793/buzz.r … signed.zip
2. Записвате го в главната директория на SD картата.
3. Влизате в recovery и го флашвате.
4. Рестартирате.

Втори начин:
1. Смъквате CWRM 2.5.1.4 recovery от тук: http://dl.dropbox.com/u/31972793/CWMR.zip
2. Разархивирате си архива на РС-то и след това записвате двата файла (flash_image и recovery.img) в главната директория на SD картата.
3. Отваряте си Terminal Emulator-а и пишете следното:

su
mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cp /sdcard/flash_image /system/bin
flash_image recovery /sdcard/recovery.img
exit

4. Смъквате си този файл: 3.35.19.25 Radio от тук: http://dl.dropbox.com/u/31972793/buzz.r … signed.zip
5. Записвате го в главната директория на SD картата.
6. Влизате в recovery и го флашвате. След това рестартирате и проверявате дали GPS-а работи [изчаквате до 15мин. на открито!] - за първи тест е хубаво да използвате Google Maps с пусната опция от Settings ---> Lacation & security settengs ---> Use wireless networks
7. Ако GPS не "захапва", повтаряте стъпка 3.
Цитирай

Здравейте Smile След инсталирането на CyanogenMod-7.2.0 нещо телефона почна да се бъгва... когато някой ми звъни поне 10-15 секунди не ми изписва кой ми звъни , също така имам проблем и с интернета понякога не иска да се свързва към wifi на някои мрежи към които други телефони се свързват нормално а когато се опитам да използвам например безплатния фейсбук 0.facebook.com като ппусна мобилния нет не ми зарежда. чат пат се случи да зареди и тка няколко минути и след известно време пак спира да зарежда.. а преди това не съм имала тези проблеми.. дали има връзка с CyanogenMod-7.2.0 или да търся някъде на друго място причината и как да оправя проблемите...? Мерси предварително Smile
Цитирай

roroo написа:Здравейте Smile След инсталирането на CyanogenMod-7.2.0 нещо телефона почна да се бъгва... когато някой ми звъни поне 10-15 секунди не ми изписва кой ми звъни , също така имам проблем и с интернета понякога не иска да се свързва към wifi на някои мрежи към които други телефони се свързват нормално а когато се опитам да използвам например безплатния фейсбук 0.facebook.com като ппусна мобилния нет не ми зарежда. чат пат се случи да зареди и тка няколко минути и след известно време пак спира да зарежда.. а преди това не съм имала тези проблеми.. дали има връзка с CyanogenMod-7.2.0 или да търся някъде на друго място причината и как да оправя проблемите...? Мерси предварително Smile

Опитай с factory reset

1.HTC Wildfire S White = Stock 2.3.5 , Sense 2.1
2.HTC Wildfire White = Stock Froyo 2.2.1
Цитирай

Здравейте,
Телефона е HTC Wildfire и има инсталиран CyanogenMod-7, не съм го инсталирал аз, така го купих.
Проблема се изразява в това, че когато задържа продължително дадена папка/приложение за да я преместя нищо не се случва ...
1) Идеи/предложения къде е проблема/как най-лесно мога да го оправя?
2) Как мога да върна телефона към стоковия андроид?

Не съм наясно със флашване/инсталиране на ROM и т.н. ако има някакъв user friendly начин да стане, ще е супер.

Благодаря

1 + 1 = 3
Цитирай

noko написа:Здравейте,
Телефона е HTC Wildfire и има инсталиран CyanogenMod-7, не съм го инсталирал аз, така го купих.
Проблема се изразява в това, че когато задържа продължително дадена папка/приложение за да я преместя нищо не се случва ...
1) Идеи/предложения къде е проблема/как най-лесно мога да го оправя?
2) Как мога да върна телефона към стоковия андроид?

Не съм наясно със флашване/инсталиране на ROM и т.н. ако има някакъв user friendly начин да стане, ще е супер.

Благодаря

1. Най-вероятно ти е заключен десктопа - т.е. отиди в настройките на лаунчъра и потърси за Lock desktop опция. И махни отметката или го дай на off.
2. В този раздел има две важни теми свързани с връщането на Wildfire към оригинално 2.2.1 Froyo... Прочети ги!
Цитирай

Някой ще сподели ли работещ линк за gapps за CyanogenMod 7.2? Smile

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай

HellBot написа:Някой ще сподели ли работещ линк за gapps за CyanogenMod 7.2? Smile
http://db.tt/EOXE8sAz
или
http://db.tt/R2GS5iaf
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)