Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

##ROM## [CyanogenMod V7.1.0.1] и [CyanogenMod-7.2.0]
#26

Сложих този ROM и уж всичко работи, но от време на време (напълно случайно) ми изчезва звука и микрофона. Връзката се осъществява, но не чувам нищо и мен не ме чуват, а не съм активирал Тих режим. Оправя се само след рестарт на телфона.

Има ли други с такъв проблем?
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз лично го нямам тоз проблем. Пробвай с някой Nightly Builds, дано тръгне! Smile
Единствения проблем, който забелязах досега при мен е, че не ми бачкат анимациите при включване и изключване на дисплея. =(

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#28

Bay Yvan написа:Единствения проблем, който забелязах досега при мен е, че не ми бачкат анимациите при включване и изключване на дисплея.
А, от настройките на CyanogenMod - включил ли си ги?
Цитирай
#29

cinizam написа:
Bay Yvan написа:Единствения проблем, който забелязах досега при мен е, че не ми бачкат анимациите при включване и изключване на дисплея.
А, от настройките на CyanogenMod - включил ли си ги?
Разбира се, даже ги и прецъках няколко пъти, но не искат да тръгнат.

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#30

Знаеш ли... Аз си ги бях изключил, веднага след слагането на ROM-а и сега пробвах да ги включа, но нямаше ефект! Явно е някакъв бъг. Ще се поразровя да потърся евентуално решение...
Цитирай
#31

Първо искам да благодаря на автора за темата за 20 мин рутнах телефона и му сложих този ром. Имам само едно леко питане така си бях свикнал с часовника и времето и сега ми липсва. Има ли друго решение, предишния widget обновяваше времето автоматично според зависи къде съм.

HTC Desire X
Цитирай
#32

"Beautiful Widgets" доста прилича.

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#33

Видях го, но то това е платено Huh

HTC Desire X
Цитирай
#34

Еми потърси малко из форума и из Google! Сега нямам време да се ровя, на пръв поглед излезе това: https://www.androidbg.com/forum/topic718...dgets.html

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#35

chessko написа:Имам само едно леко питане така си бях свикнал с часовника и времето и сега ми липсва. Има ли друго решение, предишния widget обновяваше времето автоматично според зависи къде съм.

Слагаш си от Маркета ето това: https://market.android.com/details?id=co...rch_result
Това е GO Weather
После от настройките отиваш на Themes и си сваляш това: https://market.android.com/details?id=co...rch_result
Това е GO Weather Widget Skin HTC
[Изображение: ss-480-0-7]
Цитирай
#36

Този ром ще го махам, звука на телефона е пуснат, а понякога не звъни и гледам пропуснати обаждания само, анимациите за заключване и отключване на телефона не работят при мен, днес набрах номер, вдигнаха ми и започвам да говоря и нищо не се чува и телефона се рестартира.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#37

MusicMAN написа:Този ром ще го махам, звука на телефона е пуснат, а понякога не звъни и гледам пропуснати обаждания само, анимациите за заключване и отключване на телефона не работят при мен, днес набрах номер, вдигнаха ми и започвам да говоря и нищо не се чува и телефона се рестартира.

Да и аз забелязах същите проблеми. Преди малко видях, че имам пропуснати, а телефона не е звънял. Преди имаше опция като го обърна с дисплея надолу да спира звука сега май го няма това. Явно трябва да пробвам с друг ром.

HTC Desire X
Цитирай
#38

MusicMAN написа:Този ром ще го махам, звука на телефона е пуснат, а понякога не звъни и гледам пропуснати обаждания само, анимациите за заключване и отключване на телефона не работят при мен, днес набрах номер, вдигнаха ми и започвам да говоря и нищо не се чува и телефона се рестартира.

+1
Цитирай
#39

Правите ли wipe data, после wipe
cache и wipe?! Преди инсталирането? Аз този РОМ го слагам вече на 4-ри Wildfire и тези проблеми ги няма...
Цитирай
#40

Направил съм всичко което пише в темата, но както и да е. Не съм особено очарован от този мод има куп ненужни за мен настройки и опции, мисля, че в стоковия ром имаше къде повече благинки, който ползвах с удоволствие.

HTC Desire X
Цитирай
#41

Даже си форматирах system партишъна, освен wipe на кеш и далвик кеш, но имам този проблем с изчезване на звука и микрофона (от време на време).
Друг бъг е шътър звука на камерата, изчезва след няколко снимания също, даже си мисля, че има нещо свързано с него и другия проблем, сега съм го забранил този звук да видим дали ще се оправи и мутването по време на обаждане.

Наистина са малко дразнещи тези дребни бъгчета от край време с този ром, ама нали е тръпка ..
Цитирай
#42

cinizam написа:Правите ли wipe data, после wipe
cache и wipe?! Преди инсталирането? Аз този РОМ го слагам вече на 4-ри Wildfire и тези проблеми ги няма...
Задължително, почистих ги преди инсталацията.

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#43

Качих го и работи доста добре... за разлика от начина, по който изглежда. Как се процедира с темите(themes). Работи само дефаулт-ската, която е безбожно грозна. Харесах си 2-3, обаче не тръгват на нашата резулюция. Някой може ли да ми каже някакви хубави теми
Цитирай
#44

Свали си от маркета CM7 Sense Theme или нещо подобно се казваше, прилича на стоковото меню с тази тема. Преинсталирах CM7 но звука за 30мин ми изчезна 2 пъти на 2 входящи обаждания и сега търся друг ром.

Едит: Във форума на Cyanagenmod също се оплакват, че звука изчезвал след използване на камерата. Този проблем го имало в 7.0.3 и сега пак се е появил в 7.1.0.1

Alcatel Idol Mini 6012x @ Jelly Bean 4.2.2 Stock
Цитирай
#45

Що не пробваш да си сложиш CyanogenMod 7 Nightly Builds да видиш дали и там ще имаш същите проблеми със звука?!
Цитирай
#46

С найтли версия №231 от днес съм и проблема си е същия. Всички кешове са изчистени както пише по книгите.
Ето как може да го пресъздадете при вас:

1. Снимате 5-6 снимки с камерата докато в един момент шътър звука изчезне (при мен винаги изчезва след няколко снимания особено със светкавица).

2. Затваряте камерата и пробвате да се обадите на някой, звука е изчезнал, не чувате и вас не ви чуват.

3. Оправя се след рестарт.

Опитах какво ли не, но този бъг е много досаден.
Цитирай
#47

Ами аз такъв Бъг нямам! Направих между 10 и 15 снимки, пробвах звънене, после пак снимки и пак звънене. Нямаше проблем със звука на камерата, нито със звука при звънене/повикване.
Направих това по два начина - с изключен звук на затвора на камерата (от настройките) и последвалото му включване. И с включен звук на затвора на камерата.
Просто няма проблем.
Освен, ако трябва да съм честен - няколкото Forceclose-а на камерата!

Тааа - от цялата тази работа, се сещам, че някой тук беше споменал за два вида Wildfire-и, на които даден кърнел не върви. Или примерно радио версията не може да се инсталира правилно. Това дори мисля, че в крайна сметка се отразяваше дори на качеството на разговор в Скайп (докато "другите" нямаха този проблем!)
Дали има нещо общо и тук?
Цитирай
#48

Днес вече тотално се отказах от този мод и си върнах стария, заради следния проблем. На всяка минута, минута и 10 сек разговора спира и трябва да набирам пак.

HTC Desire X
Цитирай
#49

Може и да е до хардуер, но щом това не е предвидено в този ром, значи няма начин да съм с него. Става дума за основни функции без които не може да се ползва нормално все пак.
С DK Custom Froyo 2.2.1 например няма и помен от тия бъгове при мен.

Освен това камерата понякога не просто крашваше, но направо ребуутваше телефона. И това без овърклокване с нормални настройки.
Цитирай
#50

Оф! И аз май ще се връщам към 7.1.0-RC1. Изчезна ми светкавицата при снимане, не работят анимациите при отключване и заключване, както и не иска да инсталира програмите директно на картата, след като съм го задал от опциите, а трябва после ръчно да ги пращам там. Отделно, че телефонът ми за първи път се саморестартира Sad

Xiaomi 11T pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)