Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] CyanogenMod 7 за Xperia Neo Ръководство
#76

Не е от това... Аз вчера флашвах кернел на руутнат телефон и няма никакво влияние. После неще ли да влезе в рикавърито??

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
Аксесоари
#77

Не, точно това е проблема. Никакъв живот.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#78

Значи, флашваш кернела във фастбуут.
Стартираш телефона и не се появавя логото на FXP и при помпене на бутона не влиза в рикавъри?
Цитирай
#79

Точно.
Като стартирам телефона, т.е. се опитам да го стартирам, само извибрира веднъж, както си прави при всяко стартиране, и това му е единствения признак на живот.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#80

Препоръка:

1. Флашни отново стоков фърм

2. Инсталирай кернела

3. Пробвай да влезеш в рикавъри
Цитирай
#81

Благодаря за съвета.
И аз видях тази забележка там, но за съжаление след като върнах настоящото положение.
Но ще се пробвам някой ден, като ми остане свободно време.
Благодаря на отзовалите се :cheers:

EDIT: оказва се, че проблема не е в моя телевизор :-)
В темата на XDA пише (158 страница, май), че всички имат този проблем, но става с кернела от FXP126- CM9.0. Не съм го изпробвал лично, засега.

EDIT 2: Работи на 6 и се инсталира без проблем с кернела от FXP127-CM9.0.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#82

Мога ли да ползвам това ръководство за CM9, естествено с необходимите за него файлове?
Бих помолил за помощ някой по-разбиращ да си разменим няколко ЛС да ми изясни няколко неща, за да не цапаме тук.

Honor Play


Цитирай
#83

[justify]Здравейте, от няколко дена се опитвам да си сложа CyanogenMod 10 (FXP220-cm-10-20130517-UNOFFICIAL-hallon). Следвам инструкциите от тази тема обаче нещо нестава. Първоначално нямах драйвери (защото съм със 8-ца 64-бит версия) но си сложих sdk-то, после и намерих някакви драйвери за 7-ца в xda-то които везеха че пък станаха, ОБАЧЕ стигам до следното положение след като изключа телефона, задържа менюто и включа към компютъра кабела и напиша в командния ред fastboot flash boot boot.img и задам командата, ми изписва че, трябва първо да root-на телефона и чак след това да пробвам с fastbood. Трябва ли да го root-на телефона за да мога да сложа този ром? Със стоков РОМ съм ISC 4.0.4 и Firmware 4.1.B.0.587), които не е root-ван и е с отключен bootloader.[/justify]

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай
#84

ivaylo_dge написа:[justify]Здравейте, от няколко дена се опитвам да си сложа CyanogenMod 10 (FXP220-cm-10-20130517-UNOFFICIAL-hallon). Следвам инструкциите от тази тема обаче нещо нестава. Първоначално нямах драйвери (защото съм със 8-ца 64-бит версия) но си сложих sdk-то, после и намерих някакви драйвери за 7-ца в xda-то които везеха че пък станаха, ОБАЧЕ стигам до следното положение след като изключа телефона, задържа менюто и включа към компютъра кабела и напиша в командния ред fastboot flash boot boot.img и задам командата, ми изписва че, трябва първо да root-на телефона и чак след това да пробвам с fastbood. Трябва ли да го root-на телефона за да мога да сложа този ром? Със стоков РОМ съм ISC 4.0.4 и Firmware 4.1.B.0.587), които не е root-ван и е с отключен bootloader.[/justify]
Сигурен ли си ,че Bootloader-a е отключен?Защото при флашването на кернел не ти трябва роот!
Мен ме съмнява,че Bootloader-a е заключен,или нещо не можеш да направиш както трябва.Хубаво ще е да постнеш снимка с лога!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#85

роот не ти трябва, но отключен bl да

бавно пиша ..... Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#86

[justify]Да сигурен съм, но го проверих още един път за да не ви подведа нещо:

[Изображение: wtsg7.png]

Не направих снимка на командния ред, малко по късно ще направя снимка като се опитам пак да сложа ром-а.[/justify]

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай
#87

ivaylo_dge написа:[justify]Да сигурен съм, но го проверих още един път за да не ви подведа нещо:

[Изображение: wtsg7.png]

Не направих снимка на командния ред, малко по късно ще направя снимка като се опитам пак да сложа ром-а.[/justify]
Колега Bootloader-a ти е ЗАКЛЮЧЕН!!!!
Това което ти е изписано там означава,че Bootloader-a МОЖЕ да бъде отключен,а не че е отключен.
Сега картинката ясна ли е Tooth

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#88

[justify]Отключих си Bootloader-a, и си сложих следния ROM FXP220-cm-10-20130517-UNOFFICIAL-hallon.zip и gapps-jb-20130301-signed.zip, преди това си направих backup ако случаино прецакам нещата. Оказа се че gapp-вете са за 4.2.2, и ги инсталирах върху android 4.2.1 (CyanogenMod 10). Обаче сега имам проблеми с клавиатура Unfortunately Android keyboard (AOSP) has stopped през няколко секунди ми се появява това съобющение. Някакъв съвет може ли?[/justify]

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай
#89

ivaylo_dge написа:[justify]Отключих си Bootloader-a, и си сложих следния ROM FXP220-cm-10-20130517-UNOFFICIAL-hallon.zip и gapps-jb-20130301-signed.zip, преди това си направих backup ако случаино прецакам нещата. Оказа се че gapp-вете са за 4.2.2, и ги инсталирах върху android 4.2.1 (CyanogenMod 10). Обаче сега имам проблеми с клавиатура Unfortunately Android keyboard (AOSP) has stopped през няколко секунди ми се появява това съобющение. Някакъв съвет може ли?[/justify]
CM 10 Е андроид 4.1 и трябва да инсталираш GAPPS за 4.1 ,а не за 4.2

Ето ти GAPPS - http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121011-signed.zip

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#90

[justify]Преди малко си го сложих CyanogenMod 10 (FXP220-cm-10-20130517-UNOFFICIAL-hallon.zip) със GAPPS-вете за 4.1.2 (за които Spellbound91 даде линк-а, много благодаря) и за сега всичо си върви идеално. Много благодаря за ръководството за откючване на Bootloader-a, от първия път успях да си го отключа както и за това ръководство на CyanogenMod.[/justify]

SmartPhone: ZOPO 9520 (ZP998) + 64GB ADATA microSDHC Class 10
ROM: Komu K8 1.03 (Android 4.4.2/KitKat/Root Access)








Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)