Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] Root/UnRoot и флашване на нов firmware [GT-I9001]

Как да разбера дали телефона ми е рутнат
Цитирай
Аксесоари

Ако телефона ти е нов, не е Root-ван.

Ако е купуван на старо, ако имаш иконка SUper User, значи имаш Root. (Отварям скоба, ако е стар - изтегли си super User от Play Store, инсталирай я и от самата програма - Preferences -> Update. Ако ти даде грешка, значи нямаш ROOT).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравеите , от вчера се мъча с един Галакси ес плюс , изтеглих всичко правя всичко както трябва , поне според указанията .... за съжаление ОДин-а си брой време и нищо не се случва , снощи го оставих и на сутринта продължаваше да брои , на (!) 507, 40 даде грешка и се разпадна връзката с телефона , написа USB connection Errorr .... сега на дисплея на тел-а излиза компютърче с телефонче и между тях стрелка ... днес пробвах отново , с друг фирмуеър , и пак нищо .... Пробвах с фирм на един файл , намерих и на няколко , нито един не влезе , на единия излиза AMSS и брои време , на другия друго излиза , помогнете ми ако можете :confused:

P.S. и къде по дяволите се слага тоя SS_DL.dll файл ?

Ето какво ми пише :


<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> amss.mbn download..
и така 507.40 минути
Цитирай

Здравейте, не съм много наясно със самсунг и затова по-добре да питам.
Цитат:- Слагане на нов I9001BUKP2 ROM (2.3.5)
Тук нещата стоят малко по-различно, понеже самият firmware е и самата програма с която се flash-ва.
1. Изтегляме I9001BUKP2 от тук - http://hotfile.com/dl/131787805/0f4c468 … 2.rar.html
2. Рестартираме телефона в Download mode (изключваме го, след което Vol. Down + Home + Power)
3. Включваме exe-то от I9001BUKP2 и ще забележите нещо като стандартния odin, но по-малко.
4. Свързваме кабела към телефона и изчакваме odin да ни разпознае телефона (трябва най-горното бяло правоъгълниче вляво да стане жълто).
5. Долу в десният ъгъл, където е карето "Language", е добре да изберем последното - UK(VOD)
6. Натискаме Start и aко всичко е точно, изчакваме да се flash-не новият firmware.
7. Радваме се
1. За Това не трябва руут нали?
2.Дали трябва пак да имам инсталирани драйвери на самсунг или инсталиран Кийс, или самата програма ще ги създаде и инсталира.
3.Има ли български език или официалния за България е 2.3.4
4. Ако може нов линк, защото не отваря първия.

Galaxy Note 3
Цитирай

1. Не, не трябва да е руут.
2. Трябват ти единствено USB драйверите, за да може телефона да се свърже с Odin.
3. Има български език.
4. http://www.sammobile.com/firmware/, използвай търсачката, пиши i9001.

Device: Samsung(GT-I9001) Galaxy S+ @ 2.3.5 Nordic Countries(I9001XXKPJ)
Цитирай

Galaxy S Plus има ли т.нар. "flash counter" като по новите Galaxy SII/III и Note или единственото, което трябва да се направи, за да може да се носи в сервиз(гаранционно) е Unroot ?

Samsung Galaxy S IV Mist Black - AOSP KitKat
Asus Transformer Prime - CM 11 KitKat
Цитирай

Не колега ... поне аз до сега не съм срещал нищо дори и наподобяващо Flash Counter само сток FW и да не е рутнат

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай

Извинете знам че в сам мобайл има софтуери за с плюс но отстрани пише различни държави , ако сваля такъв за друга държава ще работи ли ок у нас ? Примерно дръпнах един Оупъън Австрия ? Рома дето дръпнах е 2.3.6 аа това че е OPEN Austria ми навява на мисълта че не е заключен към оператори и би трябвало да ми работи ок и тук в нас... ??

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай

Да, ще работи и би трябвало да си има български език. По принцип операторските са изчекнати, open - няма проблем.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Здравейте,
Съжалявам за оффтопика, но бързо да попитам само...
Сложих си официалния 2.3.6 през Kies и искам да попитам дали някой знае как се изключва транзицията между двете крайни страници на дисплея, щото много ме дразни?
Освен това, ако желаете, споделете впечатления от 2.3.6? Smile
Благодаря
Цитирай

Здравейте колеги прочетох темите за връщане на стоковият ром, но имам още дребни съмнения.И затова ще ви попитам. И се надявам да ме разберете.
Имам Samsung Galaxy S Plus руутнат със Cyanogen 9. Понеже не ми хареса къстъм рома и желая да го премахна.Та въпросите са ми:
1. Преди да го махна, ако го ънруутна дали ще има някакъв проблем ?
2. Бих искал да си сложа Андроид версия 2.3.6. Някъде бях чел ,че ако съм с къстъм ром трябва да използвам Odin за флашване.Дали правилно съм разбрал.
3.Преди да се флашне предполагам трябва да се даде Hard Reset. И след това да се слага новата Операционна система. Правилно ли е така, или съм в грешка.
4. След инсталацията на версия 2.3.6 ще се махне ли буутлоудъра+ recoveryto на Cyanogen,защото си харесвам класическия на Андроид.
Това е колеги нaдявам се ,че сте ме разбрали.Ако все пак имате въпроси към мен. Чувствайте се свободни да коментирате, питате и тн. Smile
Цитирай

На всичките ти въпроси отговора е - флашвай директно с ODIN без да правиш нищо друго.
При свалянето на версия - флашвай с 4 файла задължително.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Be6i4 написа:На всичките ти въпроси отговора е - флашвай директно с ODIN без да правиш нищо друго.
При свалянето на версия - флашвай с 4 файла задължително.
Ок разбрах.Само да те попитам дали да давам хард ресет, преди да флашна или след това. Или при самото флашване ще се изтрие автоматично всичко.Мисълта ми е да направя ли Wipe на всичко cache,date,partition,dalvik cache. Все пак искам инсталацията да е наново без остатъчни файлове.Друго нещо се сетих.Като тръгна да свалям андроид версия 2.3.6 коя точно да избера, че се обърках.
Цитирай

При флашване с 4 файла (+pit файл) ще се изтрие всичко.
Която си харесаш за някоя държава от Европа, само да е с 4 файла.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Колеги трябва ми 2.3.6 официален ром обаче нз какъв да изтегля хелпппп!!!!
Цитирай

При обновяването на Firmware-а ще се изтрият ли програмите и файловете от дяла?
От първата тема, линковете, от които се тегли Firmware-а са неактивни.


Защо нещата не са така улеснени, че да може и абориген като мен да си ъпдейтне Firmware за SAMSUNG GALAXY S PLUS GT-I9001, без да му побелеят косите и да се затрие от тормоз...

Имам усещането, че няма да мога да се справя с тази опарация. С риск да оплескам нещо, възможно ли е да отида в сервиза и да поискам те да ми направят обновяването на Firmware-а? Телефона ми е в гаранция.
Благодаря за съветите

Smsung Galaxy S Plus GT-I9001; Xiaomi RedMi Note 2 Prime
Цитирай

Здравейте, може ли работещ линк за I9001XXKP4 ROM (2.3.4) с 4-те файла?
Boot_loader.tar;
SMD_MODEM_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_EMMC.smd
SMD_PDA_I9001XXKP4_CL374422_REV00_user_low_ship_EMMC.smd
SMD_CSC_GT-I9001-MULTI-CSC-OXAKP2_EMMC.smd.

SE Xperia X8 GingerXperia 2.3.7 v12
Цитирай

Здравейте нов съм във форума, и затова моля да бъда извинен ако нещо бъркам във формулировките.Версията на андроида ми е 4.1.2. това ли е последната версия и налага ли се обновяването на Firmware-а .
Цитирай

е никой ли не ще да помогне
Цитирай

След като рутна телефона мога ли да му сменя версията от 2.3.5 на 4.0 или по голяма и ако може от каде да я изтегля.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

SAMSUNG GALAXY S PLUS - 8GB
LENOVO S60-a
Цитирай

:thumbup: Да ,можеш ,а ето ти и линкче http://forum.xda-developers.com/wiki/Sam...#ROM_parts на което има всичко ,прочети важните теми в началото на раздела и от дадения линк си избираш нещо Angel аз примерно съм фен на рома от подписа ми ,батерията държи и няма нещо което да не работи Crazy

 Galaxy 6310,Galaxy S Plus
 Galaxy S2 ,Elephone P7 mini ,Lenovo A760,Kingzone k1 turbo,Xiaomi MI3,Redmi Note 4x ,Note 5 ,Note 8t ,P40Lite
Цитирай

Може ли някой да даде работещ линк за I9001XXKP4 ROM (2.3.4)
или друг четирифайлов ром?
Цитирай

Колеги здравейте има ли официален ром 2.3.6.и ако да моля за линк.Предварително блатодаря
Цитирай

Значи в момента със с 2.3.5. как мога да премина към 4 ...... прочетох първият пост но може ли малко повече разяснения да не объркам нещо

Благодаря предварително
Цитирай

cnacnew написа:Значи в момента със с 2.3.5. как мога да премина към 4 ...... прочетох първият пост но може ли малко повече разяснения да не объркам нещо

Благодаря предварително

Здрасти! Smile Аз преди не много си слагах 4.4.2 KitKat - погледни в тази тема, аз от нея четох основно -> https://www.androidbg.com/forum/post1108...l#p1108166 , както преди това разгледай и тук -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1578821
Също така - за да ъпдейтнеш recovery-то до 6.* трябва да минеш първо през тази версия CWM5504-CM9-recovery - при мен не искаше иначе и изкарваше грешка "Status 7", но след ровене във форума открих, че трябва така, иначе бъгясва.

Иначе, аз още съм на бета 4 на този ром и съм супер доволен, но вече има 3-ти релийз, който трябва да е още по-добър - според това, което чувам и от другите. ;Р

Пиши и на лични съобщения, ако искаш, ще помагам, с каквото мога. :Р

[DEVICE] Samsung Galaxy S Plus GT-I9001 || [ROM] [4.4.2]CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Beta 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)