Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF, ROOT и SUPER CID за Android 2.3.x на hTC Sensation
#26

Опитах се по гореописания метод.Получи се този екран и така цели 40мин без нищо да стане.
Показал съм какво ми излиза в боот менюто.
Телефона е от М-тел.???
Цитирай
Аксесоари
#27

Много подробен и същевременно лесен guide. В момента си руутвам Sensation-a.

Имам само едно питане-как става процедурата по ънруутване и връщане във фабрично състояние ако евентуално искам да си ползвам гаранцията?Oт постовете на първа страница не успях да разбера нищо.

HTC Sensation
Цитирай
#28

Точно и аз това искам да попитам ! Как се унроотва ?

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#29

Аз пък немога да го рутна?За колко време става след като започне горе имам снимка и така го чаках 40 мин.?
Цитирай
#30

@RuRa, потърси ме на скайп утре (18.12.2011) - obsidian86. Ще ти видим проблема и как да го решим.

А иначе:

RuRa написа:Стъпка 2:

Сваляме и инсталираме HTCDriver3.0.0.007.

на Win7 не се зареждат!Mоже би защото преди това съм имал HTC sync...

Стъпка 1 прочете ли я?

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#31

Стъпка 1:

Деинсталираме HTC Sync от нашето РС, ако сме го инсталирали

AMON , Направих го.Ти Видя ли снимките които съм сложил ?...телефона се свързва с компа но не става нишо .
Иначе го разпознава.Даже приема бета ключа от Revolutionary.Това означава че има някакви драйвери.Макар че при инсталацията на HTCDriver3.0.0.007.не ми излиза екрана че са инсталирани успешно.
Цитирай
#32

направих всичко.всичко мина идеално , вече съм с роот-нат тел , ама имам въпрос , ако сега дам Възстановяване на заводските настройки , ще се обърка ли нещо с тела и Роот-а ми ще изчезне ли ?
Цитирай
#33

^
Не би трябвало да изчезне root-а.
Той е инсталиран на малко по ниско ниво и ще си седи там.

mi11
Цитирай
#34

RuRa: и при мен беше така, оказа се че имам инсталиран Droid Explorer който бърка нещата, сега вече има прогресия, рестартира се за 3-ти път... май след малко ще имам root Wink

Вечния бетатестер!
Цитирай
#35

Успешен s-off и руут от мен на Сензацията по метода в първи пост. Ако се следват стъпките 1:1 се получава. Аз без малко да си брикна телефона,но накрая стана. Lock

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#36

Аз скоро ще наследя един .. ама като гледам колко по-защитен е от огънчето .. и колко по-голяма вероятност има за брик, ще взема да поизчакам с тези операции Lol

mi11
Цитирай
#37

Колеги ако някой от вас е с добър англииски моля да преведе тук начина за Super cid :cheers:
Цитирай
#38

Мерси, че оценявате начина за ROOT и S-OFF, ще погледна да напиша за Super CID.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#39

Благодаря AMON :cheers:
Цитирай
#40

Процедурата за Super CID е добавена в първия пост на темата.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#41

Един мой колега от работа се опита да S-off-не и руутне сензацията си.Направи всичко както е описано стъпка по стъпка и след това си сложи SystemAppRemove и като я стартира му изписа-Your phone is a not rooted (т.е.,че не е рутнат).Някой изпадал ли е в такава ситуация?

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#42

Здравейте,

Процедурата е много ясно описана за което благодаря на автора! Направих всичко както е описано и всичко беше ОК. Но ... реших да сложа RUU на Android 4.0 който обаче имаше бъгове които ме дразниха, върнах се към стоковия ROM, направих си упдейтите, телефона работи перфектно, но когато се опитам да сложа програма изискваща root ми показва че няма root, в boot mode мога да вляза само след като изключа телефона, извадя и сложа отново батерията и тогава натисна двата бутона.( Ако само изключа телефона и натисна двата бутона не влиза в boot mode) След като вляза е boot mode най-отгоре си показва S-OFF .... Ще съм благодарен ако някой ми каже как да root на телефона отново и този проблем с boot mode, колко е голям и на какво се дължи.
Цитирай
#43

Грешката ти е поставянето на Андроид 4 и следващите операции Smile Защо не опиташ пак да го рутнеш ?? Какъв е номерът в момента на HBOOT ? Ако е 1.20 май рутът е невъзможен,ако от xda вече не са разрешили проблема Smile
Цитирай
#44

Boby13 написа:Грешката ти е поставянето на Андроид 4 и следващите операции Smile Защо не опиташ пак да го рутнеш ?? Какъв е номерът в момента на HBOOT ? Ако е 1.20 май рутът е невъзможен,ако от xda вече не са разрешили проблема Smile

Благодаря! Ше пробвам да го руутна отново тази вечер. HBOOT e 1.18.
Цитирай
#45

Това с влизането в boot не е проблем Smile Изключи от настройките бързото зареждане Smile
Цитирай
#46

Нормално ли е да прави бекъп толкова дълго.. проспуснах стъпка 16 (по невнимание), но после на стъпка 19 (май беше) където трябва да направя бекъп го пуснах... и ся вече 4-5 минути си стои на Backing up system ?
Edit: Сега прави бекъп на data-та... Явно прави некви неща...
ПП. Необходим ли ми е Super CID, ако искам custom rom и за самия къстъм ром, как да го инсталирам? (в документацията е написано така, все едно цял живот съм инсталирал rom-oве)
ПП2. Мога ли да върна отметката на fast boot и да махна отметката на USB debugging, телефона стартира..
Цитирай
#47

backup е много бавен Smile usb debugging не махай отметката,а махни отметката за бързо зареждане Smile Super CID при условие,че телефонът ти е например с азиатски стоков РОМ, а искаш да поставиш европейски Smile
Цитирай
#48

е нали в началото преди да започна руутване сложих отметка на усб дебъгинг и махнах отметката на фаст буут. Сега съм руутнат и питам дали мога да ги върна както си беха. Smile Няма да ги връщам. Започвам да чета за къстъмите, че тука никой нищо не иска да каже.. само ме отказвате Big Grin
Цитирай
#49

Поставя се сваления РОМ, както е архивиран в мемори картата Smile Влизаш в boot, правиш първо необходимите ресети и wipe, след което при меню инсталиране на зип файл намираш РОМ-а и го стартираш Smile Провери преди това кое радио е подходящо за тебе,като го има в темата за телефона в xda Smile usb debugging е важен и ако не е препоръчано не махай отметката SmileАко си добре с английския прочети за съответния РОМ,който си харесал в xda Smile Кои са ромовете ги има във важната тема в началото на секцията за телефона Smile
Цитирай
#50

Излезе нова версия на CoreDroid 3 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)