Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF, ROOT и SUPER CID за Android 2.3.x на hTC Sensation
#76

Здравейте,
Имам проблем с процедурата по Root.
Успешно стигам до стъпка 13, където Revolutionary Tool ми казва "Unable to get root!" , "Press any key to exit".

Телефонът е HTC Sensation Z710e
Abdroid version: 2.3.4
Software number: 1.52.709.3
Цитирай
Аксесоари
#77

Адаш, обади се по Skype, с каквито съвети мога - ще помагам. Само да уточня, от Стъпка 13 до Стъпка 16 всичко е за S-OFF, процедурата за root започва едва след това, от Стъпка 17 нататък. Да, тя е малко капризна, изпълнението на инсталиране от файл su-2.3.6.3-efgh-signed.zip от Recovery.

1.) Този файл го сложи в някаква директория, не го изсипвай в / на картата.
2.) Повтори инсталирането на .ZIP файла докато успееш, но знай, че понякога той успява, пък няма ясна индикация, проверява се после с команди за "su" (т.е. за root) в Terminal Emulator.
Цитирай
#78

Имам малък напредък със Сенсейшъна благодарение на помоща на адаша vickfred.
Успях да направя "Unlock Bootloader" с процедурата описана в http://htcdev.com/.
Сега най-отгоре при стартиране с "Volume Down + Power" ми пише "UNLOCKED".
След това отново пробвах "Zerging root" но пак ми дава същата грешка в Revolutionary tool (Failed to get root!).

По нататък ще ми трябва помощ. Незнам как да продължа.
Предварително благодаря за полезните мнения.
Цитирай
#79

От сайта на Unrevoked разбрах следното:
"Revolutionary прави S-OFF или (1) посредством пачнат HBOOT, или (2) с промяна на "отключен", на флага @secureflag, в самия телефон. Допълнително, ще замени Stock Android Recovery с преправен, което добавя допълнителни свойства, включително "Nandroid" Backup, възможност да инсталирате сготвени ROM-ове, и т.н."

"revolutionary will give you S-OFF either by a patched HBOOT or setting the secureflag to off on the device itself. Optionally it will also replace the stock Android recovery with a custom one, which adds many features including “nandroid” backups, the ability to use custom ROMs, etc."
Цитирай
#80

Някой има ли идея защо не мога да си сменя ЦИД-а?
c:\Android\ABD>adb reboot-bootloader

c:\Android\ABD>fastboot oem writecid 11111111
... INFOStart Verify: 0
INFOerase sector 65504 ~ 65535 (32)
OKAY [ 0.052s]
finished. total time: 0.052s

c:\Android\ABD>fastboot reboot-bootloader
rebooting into bootloader... OKAY [ 1.735s]
finished. total time: 1.735s

c:\Android\ABD>fastboot getvar cid
cid: 11111111
finished. total time: 0.018s

c:\Android\ABD>fastboot reboot
rebooting...
finished. total time: 1.665s
____________________
След последния reboot проверявам и отново съм със стария си CID.

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#81

ROOT, S-OFF?

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#82

AMON написа:ROOT, S-OFF?
Ъхъ, още на първите страници съм се разписал в тази тема. А и от подписа се вижда че съм с къстъм ром.

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#83

Хм, колко пъти опита процедурата?

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#84

Има и малко по-нов ADB&fastboot от Google SDK.
Ако на компа има объркани hTC драйвери може и това да е проблем, махнал ли си hTC Sync?
Цитирай
#85

AMON написа:Хм, колко пъти опита процедурата?
2-3
Edit:
Сега положението е: когато съм в bootloader CID e 111111111, но когато си е в нормален режим рапортува цид HTC_032

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#86

има ли как да си направя супер цид, без да имам работещ андройд. Защото забих по време на смяна на рома Sad
:capitulation: :capitulation:

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#87

аз се оправих. :thumbup: Междодругото става и докато си в рековари меню Wink там пак намира телефона Smile мерси за инфото пичове
:cheers:

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#88

Колеги това дали ще работи на sensation XE ?

Nexus 4 White
Цитирай
#89

Виж си версията на HBOOT (използвай първия пост).

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#90

Специални благодарности на АМОН за помощта днес. Благодарение на него и аз вече съм с кътъм ром!

Xiaomi Mi 3
Цитирай
#91

Понеже su-2.3.6.3-efgh-signed.zip файла ми пише, че е за андроид 2.0-3.1, а аз съм с 4.0.3, потърсих в xda и попаднах на http://androidsu.com/superuser/ .
Eclair/Froyo/Gingerbread/Honeycomb/IceCreamSandwich (2.1 – 4.0.3)
md5: fc462fa0630379edbe10006b1d19d9b1
Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip | mirror | RM Web Connect

Това ли е файла, който ми трябва?

[h]hTC Sensation[/h]InsertCoin 5.1.6 Sense 3.6 Beats Kernel 1566MHz-Bricked-3.0
Цитирай
#92

Може да опиташ. Само тези два файла са. И аз тях имам, други просто няма.
su-2.3.6.3-efgh-signed.zip
Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip

Но може да получиш и временен root, ако тези файлове не проработят за теб.
Цитирай
#93

Инсталира се напълно нормално. Когато се върнах в телефона си имах и добавен Superuser app, но когато инсталирах Titanium Backup ми казва, че не може да вземе руут права. Да опитам инсталация наново или това е известен бъг и трябва да направя нещо специфично?

Edit : Въпреки, че след още един опит su-2.3.6.3-efgh-signed.zip се инсталира нормално, не ми даде права. Ако има и други, които руутват след като са минали на ICS да изпозлват този файл - Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip

[h]hTC Sensation[/h]InsertCoin 5.1.6 Sense 3.6 Beats Kernel 1566MHz-Bricked-3.0
Цитирай
#94

Има и други програми с доста сходни възможности - Ultimate Backup има напълно подобен интерфейс.
Но ако искаш нека се концентрираме на Titanium Backup, като наистина най-добрата.

1.) На твоя място бих отворил най-напред SuperUser програмата. Програмата трябва да се пусне най-напред, за да се активира достъпа й до управлението на root permissions. Има такова условие, че тя трябва да те информира винаги, когато някой поиска такива права, пък ако не е пускана, не го прави.
2.) Може би е добра идея да се деинсталира Titanium Backup, а после да се инсталира начисто, за да си направи нови Preferences. Тогава вече може би той ще знае, че трябва да пита SuperUser за такива права и двете програми ще сработят в синхрон.

Аз използвам още и една друга програма, казва се SuperSU. Използва се и от нашия човек baadnewz, той я сложи като default в един от ROM-овете, но хората не били свикнали с нея. Тя е дори по-хубава, има настройки, и е малко по-ясна как работи. На моя телефон ги имам и двете, защото съм си купил SuperUser Elite, а тази SuperSU ми харесва повече.

SuperSU има настройки - Settings, където може да чекнеш "Show notifications"!
Давай, пробвай, действай, и ако има проблем пиши пак! Виктор
[Изображение: tF5kixgchrPO4I9RQIKEt43Id9xN5glSwMZ2g1WY...7rnBNazJFw] [Изображение: 8eiMmHFmaSOgzZy3_z1sEaSvLA4U1q_quA1dvoUg...3kXaAXYPaQ]
Цитирай
#95

Благодарение на vickfred си реших проблема, за което му благодаря. Smile

Phone : hTC Sensation | ROM : InsertCoin 5.2.1+Sense 3.6+Beats | Kernel : 1566MHz-Bricked-3.0-v0.55 b6
| Hboot : 1.27.1100
Цитирай
#96

Здравейте , след няколко неуспешни опита реших да се обърна за помощ . Дайте съвет , какво да правя , стигам до тук :

=============================================
| Revolutionary S-OFF & Recovery Tool 0.4pre4 |
=============================================
Brought to you by AlphaRev & unrEVOked.

Waiting for device...
Found your device: HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e (pyramid-1.18.0000, A
ndroid: 2.3.4, ROM version: 1.77.708.104)

This is a beta release and requires a beta release key.
Please visit: http://revolutionary.io for more information.

Enter beta key [ serial: ************ ]: ************
Beta key accepted - thank you for participating!

Zerging Root... this might take a minute or so.. Failed to get Root! Sad
Press (almost) any key to exit.

htc Sensation XE Blue Sense v3.0
Цитирай
#97

root? Нещо програмата не може да получи root права...
Цитирай
#98

Може би имаш несъвместими драйвери под Windows, които пречат на комуникацията между двете. Ако вече си получил S-OFF, не е голям проблем. Ако още не си, и според теб си опитал всичко, можеш да използваш на hTC страницата http://htcdev.com за отключване (естествено те ще знаят, че вече нямаш гаранция, ако това е проблем за теб).
"Charge Only" трябва да е телефона. Да е изключен Settings => Power => Fastboot. Да е пуснато "USB Debbuging". Има индикации, че въпреки HBOOT-1.18 може би е прекалено висока версията на ROM-a.
Бих пробвал следното: (1) ще изтегля по-ниско RUU за XE 1.73.401.1, имам тук едно официално. (2) телефона ще го стартирам само до bootmenu (бял екран), после ще закача USB и тогава ще стартирам това RUU, за да му понижи софтуера.
Това е от мен, като нормални съвети, за които се сещам, и бих пробвал. Понякога от друг компютър успяват нещата, може ако не се получава нищо, да се опита през друг компютър (пак махнат hTC Sync, сложени драйвери, да се познават устройствата идеално помежду си).
Цитирай
#99

Виктор има право, опитай на друга машина и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да няма HTC Sync на нея. Случвало ми се е като правя процедурата дистанционно да ми дава същото...

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Благодарение на темата и аз съм S-off и root вече, всичко е обяснено идеално отне ми около час и около месец че и повече да се навия :cheers:

Phone : HTC ONE AT&T Silver | ROM :InsertCoin HTC ONE v7.0-5 Sense 5.5 Android 4.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)